![Володимир Кулеша провів обласну нараду з виплати заробітної плати](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/3573.jpg)
За дорученням голови обласної державної адміністрації Сергія Тулуба директор Департаменту фінансів ОДА Володимир Кулеша сьогодні провів обласну нараду з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати.
Розпочинаючи засідання, Володимир Олексійович підкреслив, що ситуація з відсутністю позитивної динаміки в зменшенні цього боргу є неприпустимою та викликана послабленням контролю з боку місцевої влади та відповідних контролюючих органів. За попередніми статистичними даними, загальна сума боргу на 01.09.2013 становила 16,7 млн. грн. А це свідчить про невиконання графіка погашення заборгованості, що призвело до її збільшення на майже 2,7 млн. грн.
– Сьогодні найбільшу стурбованість викликає наявність та зростання боргу на комунальних підприємствах до майже 2,9 млн. грн. або 39% боргу економічно активних підприємств, заборгованість на яких з початку року зменшено на 4,3% (на 330 тис. грн.). Зокрема, відбулося зростання заборгованості на комунальних підприємствах у містах Черкаси (на 638,5 тис. грн.), м. Сміла (на 146 тис. грн.) та виникла заборгованість у м. Ватутіне (73 тис. грн.). З початку 2013 року наростили борги міста Черкаси, Золотоноша та Чигиринський і Черкаський райони – зауважив Володимир Кулеша.
Володимир Олексійович також наголосив на необхідності розібратися із ситуацією на підприємствах банкрутах:
– Протягом років на цих підприємствах в результаті санації спостерігається зворотній процес, тож давайте разом шукати нетрадиційні шляхи вирішення проблеми погашення заборгованості, – закликав головний фінансист області.
Детально зі станом справ ознайомив учасників наради заступник директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Олег Шимчук.
Він, зокрема, доповів, що за останній місяць лише в місті Черкаси виникло 5 «нових» економічно активних підприємств-боржників, у м. Сміла – 2 та по одному у м. Ватутіне і Черкаському районі. Із загальної суми боргу економічно активних підприємств на: комунальні припадає 2,9 млн. грн., або 39%; іншої форми власності – 2,5 млн. грн., або 34%; на державні – 2 млн. грн., або 27%. Серед державних підприємств-боржників проблемними залишаються: ДП «Златодар» (борг із виплати заробітної плати становить 1,6 млн. грн.); «Український державний науково-дослідний і проектний інститут легкої промисловості» (245 тис. грн.). Серед підприємств іншої форми власності найбільшими боржниками є: філія концерну «Техвоєнсервіс» із сумою боргу 1,5 млн. грн., ДП НАК Надра «Центрукргеологія» сума боргу становить 421 тис. грн.
Що стосується підприємств-банкрутів, то порівняно з початком року заборгованість збільшено на 8,3% і на сьогодні вона становить 9,2 млн. грн. Найбільшими боржниками є ЗАТ «Черкаський агротепличний комбінат» (майже 2,9 млн. грн.) та ЗАТ «Рось» (2,1 млн. грн.). Питома вага цих двох підприємств становить понад 54% боргу підприємств-банкрутів.
Серед державних підприємств-банкрутів найбільшим боржником є «Черкаський державний завод хімічних реактивів» із сумою заборгованості 1,1 млн. грн., а це – 47% суми заборгованості підприємств-банкрутів державної форми власності.
На нараді було заслухано звіти представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, а також деяких керівників підприємств-боржників і арбітражних керуючих підприємств банкрутів.
Наголошувалося на тому, що обласною державною адміністрацією направлялися листи до Кабінету Міністрів України та профільних міністерств, а також до прокуратури області, УМВС України в Черкаській області, Державного агентства резерву України, головам районних державних адміністрацій та міським головам про сприяння у погашенні боргів із зарплати. З початку року розірвано контракт з 7 керівниками підприємств-боржників та проти 7 – порушено кримінальні провадження. Втім, у підсумку цього виявилось недостатньо для погашення заборгованості.
Тож питання не знімається з повістки дня, тим більше, що щодо вирішення проблеми ліквідації заборгованості із виплати заробітної плати позиція і Президента України Віктора Януковича, і уряду, і голови облдержадміністрації залишається одностайною: всі керівники, які допускають такі борги, повинні нести за це передбачену законодавством відповідальність.
За результатами наради дано ряд відповідних доручень.
Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Володимир Кулеша провів обласну нараду з виплати заробітної плати"