Сьогодні під час наради, що відбулася під головуванням керівника області Сергія Тулуба, члени організаційного комітету з питань підготовки і відзначення 70-ї річниці визволення області, України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій вітчизняній війні 1941 – 1945 років обговорили низку питань, що стосуються підготовки регіону до цих визначних дат. Облдержадміністрацією вже розроблено та затверджено план святкових заходів. Урочистості розпочнуться 22 вересня на Драбівщині, а завершальний етап пройде у березні наступного року.
«При цьому одне із головних завдань, які ставить перед нами Президент України Віктор Янукович, – гідно вшанувати пам'ять тих, хто загинув, захищаючи свій край та державу, та донести до свідомості молодих людей вагомість та значимість цієї події. Ще один із пріоритетних напрямків нашої роботи – турбота про ветеранів та підвищення рівня їх життя», - зазначив очільник області, звертаючись до учасників наради.
Керівники структурних підрозділів облдержадміністрації розповіли, як сьогодні в області проводиться робота щодо забезпечення ветеранів Великої вітчизняної війни необхідними лікарськими препаратами, засобами реабілітації та транспортом.
Зокрема, очільник Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Михайло Скляров повідомив, що з 1 січня поточного року збільшено розмір пенсій та соціальних виплат пільговим категоріям, зокрема, й учасникам та інвалідам Великої вітчизняної війни. Разом із цим, збільшено розмір щорічної разової допомоги до Дня Перемоги (на ці потреби додатково виділено 29 млн грн.). Проводиться робота по забезпеченню цієї категорії населення транспортними засобами – цьогоріч 54 ветерани області отримали автомобілі. Як зазначив Михайло Миколайович, сьогодні активно обговорюється питання створення так званих «соціальних паспортів» для ветеранів війни, де фіксуватимуться всі дані про особу та її фізичний і матеріальний стан.
Медичне обслуговування ветеранів – один із пріоритетів роботи Департаменту охорони здоров'я обласної державної адміністрації.
«З метою контролю стану здоров'я ветеранів у провідних лікарських установах області проводиться систематичний медичний огляд. Відтак, 76% ветеранів вже пройшли повний огляд, а 24% - частковий», - розповів керівник Департаменту Володимир Брожик.
При цьому, сьогодні розглядається можливість організації подібних оглядів із виїздом на місце проживання ветерана.
За словами очільниці Департаменту освіти і науки Галини Гаврилюк і керівниці Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Вікторії Кари, до святкування 70-ї річниці визволення Черкащини та Великої Перемоги заплановано проведення низки заходів, тематичних виставок, уроків, бесід, наукових конференцій, змагань тощо. Зокрема, вже розпочато роботу над поновленням музейних експозицій, проведено низку кіносеансів, активізовано роботу учнівських пошукових загонів.
Одними з найяскравіших подій стануть факельні походи «Бойовими шляхами Черкащини», до яких активно долучиться молодь, та участь області у Всеукраїнській естафеті пам'яті «Слава визволителям України».
Після детального обговорення різних аспектів підготовки та відзначення цієї важливої для кожного українця дати, учасники засідання дійшли висновку, що крім традиційних заходів сьогодні необхідно втілювати в життя нові, модернізовані проекти. Великий акцент при цьому робиться на залученні до подібних акцій учнівської та студентської молоді.
Відтак, Сергій Тулуб дав керівникам відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації низку доручень, зокрема:
- організувати виїзні експозиції, на яких жителі районів матимуть змогу побачити експонати часів Великої Вітчизняної війни;
- провести низку зустрічей активу учнівських пошукових загонів із ветеранами області;
- продовжити роботу по створенню в м. Черкаси Алеї Слави;
- забезпечити належне облаштування та ремонтні роботи пам'ятних знаків, обелісків, братських могил;
- залучити вищі навчальні заклади області до проведення святкових заходів, конкурсів тощо.
«При цьому ми маємо забезпечити належний інформаційний супровід урочистостей, проведених зустрічей і мистецьких акцій. Святкування таких важливих подій має залишитися в пам'яті черкащан, тому важливо подбати про створення тематичних фотоальбомів, книг, фільмів, телепрограм», - наголосив голова облдержадміністрації, завершуючи зустріч.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Сергій Тулуб: «70-річчя визволення області – не просто комплекс заходів, а системна робота по відновленню історичної пам'яті»"