![Сергій Тулуб: Створення у Каневі вищого навчального закладу – ще один крок до гідного пошанування Тараса Шевченка](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/3436.JPG)
Сьогодні у Каневі відкрито новий Гуманітарний інститут. З’явився новий навчальний заклад на базі вже існуючого Канівського училища культури і мистецтв у структурі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.
Нагадаємо, новий навчальний заклад створено на виконання Указу Президента України у рамках підготовки та відзначення 200-річного ювілею від дня народження Тараса Шевченка.
Інститут здійснюватиме підготовку хореографів, фахівців з образотворчого та музичного мистецтва за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр».
Присутній на урочистостях голова Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Тулуб вітаючи присутніх відзначив: «Сьогоднішній день для нас усіх - особливий, адже сьогодні здійснюється мрія не одного покоління наших краян. Саме тут, у місті Каневі, у серці Черкащини відкрито вищий навчальний заклад. Створення цього закладу – це ще один крок до гідного пошанування генія українського народу Тараса Шевченка. Вже сьогодні студентські лави інституту поповнили більше 100 вчорашніх абітурієнтів та випускників училища».
Прикметно, що у майбутньому випускники матимуть можливість продовжувати навчання в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини за освітньо-кваліфікаційним рівнем «спеціаліст» та «магістр». Майстерності майбутніх фахівців навчатимуть більше 20 науково-педагогічних працівників Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.
«Колектив нашого університету зробить усе можливе, щоб виправдати покладену на нього місію, – зазначила ректор університету Наталія Побірченко. – Переконана, що створення у Каневі вищого навчального закладу стане потужним поштовхом до розгортання у місті, що стало меккою для українців усього світу, сучасної науково-освітньої і культурно-мистецької інфраструктури».
Голова облдержадміністрації разом із ректором університету та магістрантами уманського університету символічно передали першокурсникам ключ від знань та студентський квиток.
«Я родом зі Звенигородщини. До Канева приїхала навчатися тому, що дуже люблю це місто. Перше я побувала тут, коли почала захоплюватися творчістю Тараса Шевченка. Коли почула про цей інститут, зрозуміла, що хочу навчатися і вдосконалювати свої навички гри на фортепіано саме тут», - розповіла першокурсниця Тетяна.
За словами директора Департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Юрія Коровайченка, потреба відкриття нового навчального закладу зумовлена передусім виконанням Указу Президента України, а також збереженням духовної і культурної спадщини регіону, що пов'язаний з іменем Тараса Шевченка.
«На мою думку, рішення про відкриття цього інституту саме на Черкащині є абсолютно слушним і зрозумілим, адже це питання, що тісно пов’язане зі збереженням історичної спадщини нашої країни, – сказав Юрій Коровайченко. – Щодо перспектив Гуманітарного інституту, то гадаю все залежить від правильності обраних напрямків для навчання, оскільки зараз там є і відповідний кадровий потенціал, який потрібно зберігати та розвивати, і певні традиції, що вже склалися під час підготовки фахівців гуманітарного профілю. Думаю, у майбутньому новий Гуманітарний інститут, що у Каневі, дійсно може стати закладом Всеукраїнського рівня».
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Сергій Тулуб: Створення у Каневі вищого навчального закладу – ще один крок до гідного пошанування Тараса Шевченка"