![Міліція та роми на шляху порозуміння](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/3229.jpg)
У рамках прес-конференції відбулося обговорення важливих питань взаємодії між представниками ромської національності, які проживають на території області та працівниками управління МВС України.
19 серпня у прес-центрі Черкаської обласної державної адміністрації проведена зустріч, в якій взяли участь представники «Альянсу ромен Черкащини» на чолі з головою альянсу Петром Бурлаченком, регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю Уповноважений Верховною Радою України з прав людини Володимир Батчаєв, заступник начальника громадської безпеки УМВС України в Черкаській області Володимир Цюцюник, заступник начальника штабу УМВС України в Черкаській області Віталій Кобилка,
а також представники районних громадських організацій ромів.
Зустріч була присвячена обговоренню визначеного кола питань, зокрема, налагодження взаємин між працівниками органів внутрішніх справ
та представниками ромської національності. Петро Бурлаченко презентував результати дослідження, яке проводилося протягом 2012-2013 років, стосовно стану дотримання співробітниками правоохоронних органів прав ромів в Україні та, зокрема, в Черкаській області.
Володимир Цюцюник зазначив, що під час виконання службових обов’язків працівниками органів внутрішніх справ систематично здійснюються заходи, спрямовані на підтримання взаємодії з громадськими організаціями в питаннях недопущення проявів ксенофобії, упередженого ставлення до національних меншин.
У свою чергу, Віталій Кобилка додав, що при УМВС України в Черкаській області постійно функціонують «телефони довіри» Інспекції з особового складу управління кадрового забезпечення УМВС, за якими громадяни можуть звертатися з питань протиправних дій працівників міліції за номером 39-34-12, а також із зауваженнями, побажаннями та з метою отримання відповіді на запитання стосовно роботи органів внутрішніх справ області, за номером 39-33-71 або 39-34-08.
– Стосунки між ромами і українськими міліціонерами, м’яко кажучи,
ще дуже далекі від ідеальних. Так було і, на жаль, так є. Це підтвердило
і проведене дослідження. Проте зараз треба зосереджуватися не на питанні «Хто більше в цьому винен?», а на проблемі «Як це змінити?» – зазначив Володимир Батчаєв.
Голова ГО «Альянс ромен Черкащини» Петро Бурлаченко наголосив,
що саме міліціонери Черкащини найбільше сприяли проведенню дослідження та брали активну участь у ньому.
Наприкінці зустрічі Петро Дмитрович подякував усім присутнім
за конструктивну розмову та висловив надію на подальшу плідну співпрацю.
За повідомленням Департаменту з суспільно-політичних питань та регіональної політики облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Міліція та роми на шляху порозуміння"