![На Корсунщині ділилися досвідом місцевого самоврядування](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/3207.jpg)
Учасники «круглого столу» – голови селищної та сільських рад району на виїзному засіданні побували в чотирьох територіальних громадах. У ході засідання було обговорено реалізацію завдань, доручень та соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича в Корсунь-Шевченківському районі. А також виконання районної програми «Будуємо нову Корсунщину», обласної програми «Будуємо нову Черкащину». З учасниками заходу зустрівся голова райдержадміністрації Сергій Гудименко, який, зокрема, наголосив, що метою відвідування кількох сіл є обмін кращим досвідом місцевого самоврядування.
Отже, чим хвалилися господарі і що цікавого побачили гості?
Сахнівка: ЗНАМЕНИТА АВТОРСЬКА О.А.ЗАХАРЕНКА ШКОЛА І ОНОВЛЕНИЙ БУДИНОК КУЛЬТУРИ
Сільський голова Тетяна Таран з гордістю показувала гостям доглянутий будинок культури, в якому все дихає затишком і турботою про людей. З вигадкою оформлений обрядовий зал. Щойно відремонтована сільська бібліотека з більш як 13-тисячним фондом літератури, зручними столиками для читачів і шаховою дошкою для любителів. “Ремонт зроблений самотужки, це заслуга працьовитого й ініціативного бібліотекаря”, - підкреслила Тетяна Григорівна. А в глядацькому залі гостей привітали “Сахнівською величальною” і показали оновлений одяг сцени, придбаний сільською радою за 17 тисяч гривень. Красиві і добротні костюми для учасників художньої самодіяльності виготовляли в Національній опері: за словами сільського голови, гарно співають – гарний і вигляд повинні мати.
Про Сахнівку школу та її «автора» Олександра Захаренка всі чули немало. Та керівникам територіальних громад було цікаво особисто побувати і в музеї історії Сахнівки, і в музеї О.А.Захаренка. А надто ж у планетарії, де директор школи Іван Рибалка влаштував міні-урок з астрономії. Побували і в плавальному басейні з чистою блакитною водою, де з 1 вересня відновляться уроки плавання. Були приємно вражені і дивувалися на кожному кроці, як продумано, з вигадкою, цікаво влаштована територія школи, де кожен клаптик землі служить розвитку дитини і дихає турботою про неї.
Ось приклад: зрізали електрики старе дерево, що вросло в лінію передач. Одні використали б його на дрова. Сахнівчани подумали і змайстрували із стовбура для найменшеньких такого собі паровозика. З іншого боку шкільного корпусу – міні-Софіївка з верхнім і нижнім ставами, островом кохання. Автором багатьох вигадок є нинішні директор закладу Іван Рибалка – здібний учень і наступник Олександра Антоновича.
Нетеребка: СІЛЬРАДА ГОТУЄ КВАРТИРУ ДЛЯ СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ
Це сьогодні головна турбота сільського голови Марія Прутас. Власними силами працівників сільради та сільських установ ремонтують колишню службову квартиру директора цукрозаводу: надто вже зацікавлені, щоб у Набутівську амбулаторію прийшов молодий спеціаліст. А ще в лідера громади є ідея створити «будинок шерифа», де дільничний інспектор міліції і людей приймав, і жив би.
Ремонт, і теж власними силами, триває в сільській бібліотеці, клубі та сільській ради: замінено на металопластикові чотирнадцять вікон, стіни готують під поклейку шпалер. Колегам – сільським головам Марія Василівна показала й роботу минулих років, виконану в рамках програми «Будуємо нову Корсунщину»: обрядовий зал, фойє будинку культури і глядацький зал. А головне – оновлений торік меморіальний комплекс (в рахунок соціальної угоди роботи виконала СТОВ «Агрофірма «Корсунь»), весь вкритий клумбами. Квітами буяє й подвір’я Нетеребської школи, і центр села. Гостей приємно вразило, як жителі дбають про своє село, самі собі створюють зручності. Впадають в око і доглянуті обочини вулиць та доріг, а їх тут немало.
Кірове: У СІЛЬРАДИ БУДЕ НОВОСІЛЛЯ, А ФАП СТАНЕ АМБУЛАТОРІЄЮ
Ще кілька років тому приміщення колишнього побуткомбінату, що над асфальтною дорогою на Бровахи, лякало вибитими шибками і загрозою розвалитися. Тим часом сільська рада “гостює” у медиків, займає частину приміщення фельдшерсько-акушерського пункту. Зважаючи на зручне розташування, прийняли рішення відремонтувати колишній побуткомбінат для сільради. Металева вагонка і нові вікна надали йому сучасного зовнішнього вигляду. Нині тривають внутрішні роботи.
За словами сільського голови Тетяни Луценко, після відселення сільради у власне приміщення ФАП планують перетворити в амбулаторію загальної практики – сімейної медицини: власний лікар дуже потрібний, оскільки переважна більшість населення має похилий вік. Для лікаря буде надане житло, а для амбулаторії придбають автомобіль. Розраховують на допомогу орендарів землі – Кіровської філії ПрАТ НВФ «Урожай». Це – одне з найголовніших завдань, визначених програмою «Будуємо нову Корсунщину».
Бровахи: ВУЛИЧНЕ ОСВІТЛЕННЯ ВКЛЮЧИЛИ. З’ЯВИЛИСЬ НОВІ МРІЇ.
Ця незручність найбільше гнітила жителів Бровах: у нічну пору вулицями можна пройти хіба що навпомацки, а відновлення освітлення сільський бюджет сам «не потягне». Ситуацію врятувала участь в проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІ”: половину вартості робіт було оплачено за рахунок проекту, а це 10 тисяч доларів США; 54,8 тис. гривень становила допомога з районного бюджету. Та й громада не стояла осторонь важливої для себе справи: кожен зробив особистий грошовий внесок.
І ось результат: 12 серпня увімкнули нарешті освітлення на 6 вулицях, а це майже 10 кілометрів. Сільський голова Олександр Назаренко не приховував від колег радості: увімкнув освітлення і коментував, які саме лампочки кращі.
Він підкреслив, що всі клопоти з участю в проекті, будівництвом освітлення, оформленням документації тривали рік. “Але коли включили світло, коли всі побачили результат – з’явився азарт, нові мрії. Є досвід – будемо брати участь в нових проектах, адже вони для загального добра”, – запевнив Олександр Іванович.
Із Бровах учасники зібрання поверталися з одностайним враженням: побачити, як інші громади працюють, корисно і повчально. Адже кому не хочеться, щоб вдома було краще, ніж у сусіда?
За інформацією відділу інформаційної політики,зв'язків із засобами масової інформації тасуспільно-політичних питань апарату райдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Корсунщині ділилися досвідом місцевого самоврядування"