![Пам’ять не має кордонів](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/3123.jpg)
10 серпня на Городищині відбулася неординарна подія з ушанування подвигу в роки Великої Вітчизняної війни. Представники місцевої влади та громади, делегації ветеранів прикордонної служби та воїнів-інтернаціоналістів із дев’яти районів області та міста Черкас, Оршанецького навчального центру Державної прикордонної служби України зібралися для урочистого відкриття меморіальної плити біля Пам’ятного знаку воїнам-прикордонникам. Такої ж серпневої пори 1941 року тут, на околиці Валявського лісу, радянські бійці вступили в нерівний бій з фашистами й більше доби билися до останнього патрона.
Про історичні аспекти та значимість ушанування подвигу йшлося у виступі заступника голови РДА Тетяни Горідько, яка передала присутнім найкращі вітання від голови районної адміністрації Олександра Ганжі:
– Пройшло 23 роки відтоді, як було відкрито цей Пам’ятний знак прикордонникам 2-го партизанського полку НКВС. Виросло нове покоління городищан, сивочолі ветерани-прикордонники стоять поруч із молодими чоловіками. Усіх нас зібрала тут пам'ять. Сьогоднішній день можна назвати днем чоловічого братства, мужності, витримки. Цивільні люди кажуть, коли на кордоні спокійно й тихо, солодко й безтурботно сплять діти. Кожен із вас причетний до того, щоб в різні часи, коли ви служили, спокійним, мирним було життя на «гражданці» для рідних, близьких, співвітчизників. За вашою зовнішньою стриманістю, небагатослів'ям, витримкою – любляче серце батька, сина, друга.
Якщо комусь із Вас доводилося втрачати друзів, згадаймо їх світлою пам'яттю, вдячністю. Живим – здоров'я, добра, благополуччя. Ви завжди можете розраховувати на розуміння і підтримку.
Глибоку вдячність та шану, побажання мирного неба, щастя і достатку, добра, витримки та добробуту в родинах висловили заступник голови районної ради Микола Панчишин (за дорученням голови районної ради Олександра Біби) та міський голова Володимир Мирошник. Також до своїх побратимів звернулися голова Черкаської обласної спілки прикордонників Микола Журавель, голова Городищенської районної спілки прикордонників Микола Цюпка, голова Смілянської районної організації УСВА (воїнів – інтернаціоналістів) Анатолій Пелех.
За активну громадську діяльність, патріотичне виховання молоді та з нагоди 72-ї річниці останнього бою прикордонників на околиці Городища, Почесною Грамотою районної державної адміністрації та районної ради нагороджено полковника, начальника Навчального центру молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України Ігоря Момота, грамотою – голову районної спілки ветеранів-прикордонників Миколу Цюпку. Подяки районної ради та районної державної адміністрації оголошено ветеранам-прикордонникам Василю Могильному, Олександру Барабашу, Миколі Погрібному, Олегу Калюжному, Віктору Коваленку, Миколі Шевченку, старшому прапорщику, керівнику вокально-інструментального ансамблю «Оршанець» Оршанецького навчального центру ДПСУ Сергію Скороходу, старшому прапорщику, керівнику духового оркестру Оршанецького навчального центру ДПСУ Валентину Дудці. Пам’ятними медалями «95 років прикордонним військам» відзначено ветеранів-прикордонників Миколу Тарасенка, Валерія Лабика, Володимира Панька, знаком «Відмінний прикордонник» – Анатолія Куценка.
Ритуал освячення Пам’ятної плити провів благочинний району протоієрей Іван Жигало. Хвилиною мовчання було вшановано тих, хто віддав своє життя за наше світле майбутнє. Духовий оркестр виконав гімн України. Пролунав військовий салют. Відбулося покладання вінків та квітів до меморіальної плити.
Після офіційної частини представники військово-патріотичного центру фірми «Шампань-Транс» продемонстрували реконструкцію фрагменту бою з використанням гармати та стрілецької зброї часів Великої Вітчизняної. ВІА «Оршанець» виконав ряд тематичних пісень. Побратими-прикордонники поспілкувалися за дружнім обідом.
Олег Покась
За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Городищенської РДА
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Пам’ять не має кордонів"