25 липня 2013 року в місті Шостка було презентовано проект «Формування соціального простору як майданчику взаємодії різних інституцій для захисту дітей у громаді». Проект реалізується Центром підтримки та розвитку родини «Калинове гроно», який очолює Ніна ЧЕРНЯВСЬКА.
До участі в заході було запрошено представників різних соціальних інституцій – регіональних соціальних служб, служб у справах дітей, галузі освіти, медицини, громадського сектору.
У ході семінару психолог Оксана КОРСУН розповіла присутнім, що центр створений для захисту прав дітей, подолання соціального сирітства та вирішення соціальних проблем підтримки та розвитку родини. Також вона провела презентацію, у якій було показано діяльність центру, звернено увагу на досягнення й окреслено плани на майбутнє.
У рамках проекту експерт із захисту дітей, кандидат психологічних наук Галина БЕВЗЬ провела тренінг «Соціодрама», головна мета якого – дати зрозуміти присутнім, що кожна дитина потребує родини, допомоги, захисту й щасливого майбутнього. Тренінг проходив у вигляді гри, за учасниками якої було закріплено конкретну роль. Надавалася можливість випробувати себе представником тієї чи іншої соціальної інституції. Поставлене завдання – захист дітей, які потрапили в складну життєву ситуацію. Ця гра викликала море емоцій і думок, усім дуже сподобалося. Безлад, який заполонив аудиторію, – це модель нашої реальності. Хаос у суспільстві панує від того, що кожен у цьому світі вчиться жити по-своєму – це і є проблемою сучасності. Усі зрозуміли, що лише спільною працею можна вирішити проблеми.
Галина Бевзь розповіла, що у всьому світі практикується методика захисту дітей «Ведення випадку». Ця модель спрямована на те, щоб поруч із дитиною, окрім прийомних батьків, був ведучий випадку, який досконало знатиме історію дитини і буде її провідником через усі труднощі. Також вона акцентувала увагу на тому, що було б якнайкраще, аби ця методика набирала обертів і в нашій країні.
На цьому семінарі Галина сказала дуже важливу річ: «Діти – це парафія усіх!» Адже саме діти мають об’єднати всіх громадян для спільного здійснення права на родину, захист, допомогу й щасливе життя.
Діана Нєженець
Источник: Вітаємо на головній сторінці інтернет-газети "СОТНЯ"! | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Кожній дитині – щасливе майбутнє"