Сьогодні в Умані вимагали відставки головного лікаря та переатестації працівників місцевого пологового будинку.
"Якщо не з'явиться головний лікар пологового, ми самі підемо туди і змусимо відповісти за злочини своїх підлеглих. Потрощимо вікна, як у Врадіївці", – прокоментувала молода жінка наміри протестувальників.
За півгодини на центральній алеї парку зібралася сотня уманчан. У руках вони тримали згорнуті плакати та теки з документами. Коли підійшов головний лікар Уманського пологового будинку Борис Кримковський, люди кинулися зі звинуваченнями.
"Ви хоч раз намагались підрахувати, скільки діток померло у вашому пологовому будинку? Щораз тільки й чути, що або вбили когось або покалічили", – запитала його жінка з натовпу.
"За весь час своєї роботи не скажу. Але за останні два роки зафіксовано 9 дитячих смертей. У кожному випадку була своя причина", – відповів Кримковський.
"А ще скільки діток ви інвалідами зробили. А все тому, що вам різниці нема, скільки життів загубити. Наша влада – це банда, і вона вас прикриває", – пролунав із натовпу жіночий голос.
"Кілька днів тому через недбальство лікарів померла дитина моєї сестри. Пологи почались вдома. Поки їхала швидка, їх прийняв брат. Народився син Костя, важив майже 4 кілограми. Дитинка була зовсім здорова. Нас з сином забрали до пологового. Згодом у нього раптово почала "скакати" температура. Сеча була з кров'ю. Дитина почала задихатись. Лікарі переконували, що нічого страшного нема, це так має бути. Потім нам сказали, що Костя помер", – обурилася жінка.
"Я вас розумію. Наполягаю на проведенні незалежної експертизи в Києві", – відповів Кримковський.
"Я до вас зверталась 3 роки тому з больовим шоком, – говорить Ірина Сінькевич. – Мені одразу сказали, що потрібно терміново робити операцію. За неї вимагали 10 тисяч гривень. Лікарі відмовлялись оперувати мене, доки їм не привезуть ці гроші. Ми заплатили. Що трапилось під час операції, ніхто не розповідає, журнал не показують. Долікуватись нормально я не могла, бо мені не надали інформацію про операцію. Через страх перед уманським пологовим я була змушена народжувати в Києві недоношену дитину. У малюка ДЦП. Тепер я займаюсь лікуванням дитини. Мені всього 23 роки, а я не знаю як жити далі".
"Та бути не може, щоб вам не показали журнал. Прийдіть завтра до пологового і ми вам надамо всю інформацію", – сказав лікар.
Натовп скандував "Ганьба!".
Через годину мітингувальники вирушили до відділення міської прокуратури, де продовжили акцію. Головний лікар пологового своєї причетності до смертей немовлят не визнав.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Уманчани погрожують влаштувати в пологовому будинку "Врадіївку""