Проблема непрацюючих ліфтів для смілян не нова. 22 липня у Смілі було відключено близько 50 ліфтів. Таке рішення прийняло КП "Сміла–ліфт" за погодженням міської влади.
Найперше, частину ліфтів було відключено у будинках мікрорайону РПЗ, які належать до обслуговування місцевим ОСББ, керівником яких є Степан Мартинюк.
За словами керівника КП "Сміла–ліфт" Віктора Бондаренка, багатоповерхівки мікрорайону заборгували близько 60 тисяч гривень. При цьому сума боргу постійно зростає, адже поточні рахунки теж не оплачуються або оплачуються неповністю. Жодні інші ОСББ в Смілі таких боргів не мають.
Ситуація з виплатою боргів тяглася кілька років і нарешті підприємству довелося ставити питання ребром, бо борги потрібно сплачувати, а організація, яка надає послуги не може вічно чекати надходження коштів за вже надані послуги.
Декілька разів між КП "Сміла–ліфт" та ОСББ велися переговори про реструктуризацію боргу та необхідність складання графіку виплат. Однак щоразу графік реструктуризації зривався і позитивних моментів у сплаті боргу не було. Своє рішення відключити ліфти боржникам КП "Сміла–ліфт" пояснює тим, що через заборгованість смілян підприємство не може повністю сплачувати податки у необхідній їм сумі, результатом чого може стати накладення на підприємство великої суми штрафу, який зажене організацію у боргову яму.
Під керівництвом Степана Мартинюка працює близько двох десятків ліфтів, за які не надходить проплата. Коли відключення ліфтів стало необхідністю, комунальне підприємство пішло на крайнощі та звернулося до міської влади з проханням дати дозвіл на зупинку ліфтів в будинках–боржниках.
23 липня пройшла зустріч жителів багатоповерхівок з заступником міського голови Юрієм Студансом. Також були присутні: керівник КП "Сміла–ліфт" Віктор Бондаренко, громадський діяч, голова ОСББ "Дана" Наталія Сергєєва та інші.
У ході розмови стало відомо, що мешканці будинків, де зупинено ліфти, оплачують користування цією послугою. Борги перед КП "Сміла–ліфт" мають самі ОСББ, керівником яких є Степан Мартинюк. Тож заступник міського голови Юрій Студанс запропонував мешканцям найближчим часом прийняти рішення і провести ревізію бухгалтерії у своїх ОСББ з метою вияснити як і куди сплачувалися та витрачалися кошти. Також було запропоновано правлінням ОСББ надати підприємству КП "Сміла–ліфт" гарантійні листи, якими підтвердить свою готовність сплачувати борги. Після цього ліфти будуть ввімкнуті вже найближчим часом.
Відключені ліфти у будинках мікрорайону РПЗ стали не єдиними зупиненими у Смілі. Під "шумок" цих подій вирішив відімкнути ліфти своїм боржникам і місцевий КЖВП "Наш Дім", керівником якого є Сергій Цьомра. Останній написав лист–звернення до КП "Сміла–ліфт" з проханням відключити ліфти у деяких будинках. На під’їздах таких будинків, з’явилися списки боржників із зверненням сплатити борги інакше відновити роботу ліфтів стане неможливим.
На проведеній зустрічі заступник міського голови Юрій Студанс коротко прокоментував ситуацію, що склалася і дав розпорядження розібратися у питанні вже найближчим часом і поновити роботу ліфтів, які зупинено за зверненням КЖВП "Наш Дім" та заборонити їх повторне відключення, адже рівень проплати смілянами до КЖВП "Наш Дім" становить більше 80%.
Як пояснив керівник КП "Сміла–ліфт" Бондаренко з фінансової точки зору, у нього немає претензій до ЖЕКу та будинків де відключено ліфти. Зупинка ліфтів здійснена тільки за письмовим зверненням керівника КЖВП "Наш Дім".
Ліфти що у будинках, які обслуговує КЖВП "Наш Дім",вже працюють. Інша частина ліфтів, які належать до обслуговування ОСББ, якими керує Степан Мартинюк, будуть ввімкнені, коли жителі будинків проявлять свою активність і почнуть потроху сплачувати борги, або правління будинків нададуть гарантійні листи.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У Смілі за борги відключають ліфти"