![На Черкащині дбають про здоров’я матерів та дітей](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/Goncharenko/1784.jpeg)
На виконання нових соціальних ініціатив Президента України: «Діти – майбутнє України» (п. 3.2 Розширення мережі центрів матері та дитини) обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з регіональним координатором Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні в Черкаській та Чернігівській областях 30 липня 2013 року об 11-00 проведуть зустріч з представниками громадських організацій з метою координації діяльності у напрямку попередження відмов матерів від новонароджених дітей та профілактики поширення ВІЛ-інфекції серед жінок репродуктивного віку.
Однією з причин зростання кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є відмова матері від дитини в пологовому будинку. За даними Міністерства охорони здоров’я України, щороку близько 700 дітей, від яких відмовилися батьки, залишаються у пологових будинках. У Черкаській області за 2012 рік до центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надійшло 12 повідомлень щодо наміру відмовитися від своєї новонародженої дитини, у І півріччі 2013 року надійшло теж 12 повідомлень.
Основними причинами відмов є відсутність підтримки сім’ї, відсутність житла, недостатня матеріальна забезпеченість або неможливість піклуватися про дитину, через які матері, перебуваючи у відчаї, залишають немовлят у пологових будинках. Часто причиною відмов є відсутність позитивної моделі батьківської поведінки у житті жінки – випускниці інтернату, асоціальні сім’ї, тобто представники особливо уразливих груп. У результаті виникає велика вірогідність виникнення соціально небезпечних хвороб, зокрема СНІДу, туберкульозу, гепатитів та хвороб, що передаються статевим шляхом.
За даними ретроспективного епідеміологічного аналізу в Україні щорічно спостерігається збільшення частки жінок серед загальної кількості офіційно зареєстрованих ВІЛ-інфікованих громадян України віком від 15 до 49 років. Цей показник становить більше 40%. Найчастіше випадки інфікування ВІЛ серед жінок репродуктивного віку реєструються у вікових групах 20-29 (42,3%) та 30-39 років (37,6%).
Збільшення кількості ВІЛ-інфікованих жінок дітородного віку призвело до поступового зростання кількості дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями з 914 у 2001 р. до більше 4000 у 2012 (дані по Україні).
Більшість вищезазначених причин можливо подолати в ході соціальної роботи з жінками, а саме: через надання психологічної допомоги, допомоги у відновленні стосунків з родичами матері та дитини, навчання навичкам самостійного життя та догляду, здійснення медико-профілактичних заходів щодо попередження ВІЛ/СНІДу, інших соціально-небезпечних хвороб.
Все це можливо лише за умови конструктивного партнерства між державними структурами, закладами для жінок з дітьми, лікувальними закладами, неурядовими організаціями. Саме питання ефективної співпраці, професійної переадресації клієнтів обговорюватимуться на запланованій зустрічі.
Довідково:
Дослідженням з оцінки соціально-економічних наслідків ВІЛ/СНІДу в Україні, яке було передбачено п. 31 Національної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2004-2008 роки був оцінений вплив епідемії на зміну кількості населення, середню тривалість життя, рівень зайнятості, витрати на медичні та соціальні послуги в Україні. Більшість прогнозних оцінок розраховано у гендерному розрізі, тобто окремо для жінок і чоловіків. Один із ключових висновків дослідження полягає у визнанні більшої вразливості жінок, передусім молодих, до епідемії та її наслідків. Зокрема, за помірним сценарієм на 2004 рік, рівень ВІЛ-інфікування серед жінок віком 20-24 роки становив 0,88%, а для чоловіків цього ж віку – 0,5%. За оцінками, до 2014 р. на вікову групу 20-34 роки припадатиме три чверті всіх нових випадків інфікувань ВІЛ, половина з яких – серед жінок. Дослідниками зроблено оцінку довготермінових демографічних наслідків епідемії за гендерним розподілом. Відповідно до прогнозних даних до 2014 р. частка смертей, пов’язаних зі СНІДом, становитиме майже третину всіх смертей серед чоловіків у віковій групі 15-49 років і 60% смертей серед жінок у цій групі. Скорочення тривалості життя для чоловіків становитиме 3,2-4, а для жінок – 2,9-4,8 року.
Саме функціонування «Обласного соціального центру матері та дитини» забезпечує соціальну підтримку та допомогу, надає матерям з дітьми унікальні можливості в умовах цілодобового перебування виховувати власну дитину, поступово долаючи проблеми, здобуваючи освіту, професію, формуючи навички самостійного життя.
Більш детальну інформацію можна отримати за телефоном: 63-05-54 (обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, контактна особа: Людмила Березовська).
Зустріч з представниками громадських організацій з метою координації діяльності у напрямку попередження відмов матерів від новонароджених дітей та профілактики поширення ВІЛ-інфекції серед жінок репродуктивного віку за адресою: м. Черкаси, вул. Громова, 10, конференц-зала (5 поверх).
Запрошуються усі бажаючі представники засобів масової інформації.
За інформацією Черкаського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости " На Черкащині дбають про здоров’я матерів та дітей "