![На засіданні регіонального комітету з економічних реформ обговорили якість медицини й освіти області](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/2762.JPG)
Дані соціологічних досліджень, які системно проводяться в області, свідчать про те, що одне з найактуальніших питань, яке сьогодні турбує мешканців Черкащини, – якість медичного обслуговування. На цьому голова обласної державної адміністрації Сергій Тулуб наголосив, розпочинаючи засідання регіонального комітету з економічних реформ.
«Сума державних витрат на галузь охорони здоров¢я в структурі валового внутрішнього продукту України зросла до 4%. Незважаючи на такий показник, нинішня модель фінансування є застарілою та неефективною й потребує вдосконалення. У ній багато суб’єктивності й не враховуються потреби кожного району. Наше завдання сьогодні – поліпшити фінансування, але розподіляти кошти необхідно так, щоб наслідки цих змін відчула кожна людина: кожна бабуся в селі, кожен робітник у місті», - зазначив керівник області.
Ще одним актуальним питанням медичної сфери Черкащини, яке викликало активне обговорення учасників засідання, залишається реорганізація дільничних лікарень в амбулаторії загальної практики сімейної медицини.
Нині в деяких районах області вже є помітними результати такого реформування. Так, головний лікар Канівської центральної районної лікарні Віра Шапошник розповіла, що всі 6 дільничних лікарень району вже реорганізовано в лікарські амбулаторії. За її словами, така система медичного обслуговування є набагато ефективнішою: вдалося збільшити кількість ліжок денного перебування, зросла чисельність осіб, які обслуговуються на умовах денного стаціонару та стаціонару вдома. Разом із тим, вивільнені кошти (біля 3 млн. гривень) спрямовано на ремонтні роботи в амбулаторних приміщеннях і придбання нового обладнання.
Зміни відбулися не лише у медичній, а й в освітянській галузі області.
Директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Галина Гаврилюк у своєму виступі виокремила основні тенденції у системі розвитку дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти Черкащини.
Діяльність освітян області спрямована головним чином на Національну стратегію розвитку освіти в Україні на період до 2021 року, затверджену Указом Президента України Віктора Януковича, згідно з якою заплановано відновлення та значне розширення мережі дошкільних навчальних закладів відповідно до потреб населення. У рамках її реалізації в області цього року вже відкрито один дитячий садок у Чигиринському районі та 12 додаткових груп для 230 дітей на базі функціонуючих дошкільних навчальних закладів вже відкрито. До кінця ж року планується створення ще 610 додаткових місць.
Сьогодні чи не найголовнішою проблемою є складна демографічна ситуація, яка, у свою чергу, впливає на наповнення освітніх закладів. Крім того, важливим питанням є стан їх матеріально-технічної бази, який сьогодні не у всіх районах області можна назвати задовільним.
Поряд із цим, зазначила Галина Миколаївна, складним залишається питання реорганізації шкіл, яке, незважаючи на ствердження опонентів, передбачає не закриття навчальних закладів, а, насамперед, поліпшення якості освіти. Попри складну демографічну ситуацію, низка освітніх установ регіону фактично не закривається.
«Зберегти та підтримувати мережу шкіл області вдалося за рахунок створення навчально-виховних закладів на базі нефункціонуючих приміщень», - зазначила директор департаменту, наголосивши при цьому, що проблеми сільських шкіл сьогодні ні в якому разі не можна переносити в політичну площину та робити приводом для дискусій чи критики роботи влади.
Відтак, Сергій Тулуб доручив керівникам відповідних структурних підрозділів перевірити стан фінансування медичної та освітньої галузей у кожному районі та розглянути можливі шляхи поліпшення ситуації.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На засіданні регіонального комітету з економічних реформ обговорили якість медицини й освіти області "