Знесення сараю в Київській області може призвести до знесення будівлі Малої опери.
Нещодавно на прийомі громадян, народний депутат України (фракція «Батьківщина»), обраний в оболонському 217-му мажоритарному окрузі, Олександр Бригинець почув історію із «плачевним фіналом», яка дуже схожа на ситуацію, в якій опинився заклад культури «Мала опера».
Приватний власник Р. отримав у спадок від родичів земельну ділянку та декілька розташованих на ній будівель. Ділянку, на якій був розташований сарай, без відома Р. приватизувала сусідка - А. Таким чином земля, на якій стоїть сарай, стала належати сусідці, яка у 2010 році за допомогою рішення Ржищівського міського суду у Київській області та Ржищівської районної ради знесла сарай.
Продовж трьох років Р. звертався до правоохоронних органів України з вимогою повернення своєї власності, але землю йому ніхто не повернув та сарай, звісно, не реанімував.
«В чому полягає небезпека історії, що сталась з незначним сараєм? Цей випадок, не лише аморальний та безглуздий, але й несе небезпеку та загрозу країні, адже в подібну ситуацію може потрапити будинок будь-якого мешканця України, і на суди та правоохоронців у таких ситуаціях сподіватися не доводиться. На сьогодні в подібній ситуації знаходиться й історична будівля «Малої опери» на Лук’янівці», - підкреслив О.Бригинець.
Нагадаємо, «Мала опера» була створена у червні 2004 року з ініціативи славнозвісної оперної співачки Євгенії Мірошниченко. Повноцінної реалізації проекту досі не відбулося, оскільки земля під будівлею «Малої опери» не належить закладу культури, через що неможливо здійснити реконструкцію приміщення. Орендарем земельної ділянки, на якій розміщена муніципальна будівля «Малої опери» є ТОВ «Будхол», яке отримало в оренду цю територію з тим самим порушення закону, як і згадана громадянка. Різниця полягає лише в тому, що громадянка змогла знести сарай, а ТОВ «Будхол» не зміг, оскільки на заваді йому стали активні дії громадськості.
«На жаль, на сьогодні в Україні існує багато подібних прецедентів, коли земля, що належить одному власнику, в незаконний спосіб переходить у власність іншого, разом із розташованими на ній будівлями. Після таких афер, зазвичай, будівлі, не залежно від їх історичної цінності, нового власника не цікавлять, тому швидко руйнуються», - обурений О.Бригинець.
«На щастя, декілька років тому, під тиском громадськості, нам вдалося відстояти будинок «Малої опери». Новоявлений орендар землі, на якому вона стоїть, не зміг досягнути бажаного, а саме знести історичну пам’ятку. Але чи ця історія остаточна сказати важно, оскільки орендна угода, яка закінчується наступного року, як це часто буває в Києві, всупереч здоровому глузду та закону, може бути продовжена», - наголосив О.Бригинець.
Наразі нардеп звернувся до Служби безпеки України з проханням розібратись з випадком, що стався із майном пана Р.
Источник: ЗА КИЇВ | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Бригинець: «Мала опера» може повторити долю сараю, що колись знаходився у Ржищеві"