![Гарна звичка бути відмінником](http://rivne.com.ua/img/2346ujf.jpg)
Добрий тато, надійний чоловік, слухняний син, начальник, який роздає пряники, спеціаліст та управлінець, який зумів одним махом потроїти надходження до міського бюджету від плати за землю, мешканець Рівного, якому подарували у нашому місті квартиру в одній обоймі зі всесвітньо відомою плавчинею-чемпіонкою Анною Хлістуновою, мисливець, який за минулий сезон убив три десятки кабанів, – усе це сказано про одну й ту ж людину – начальника управління Держземагентства у місті Рівному Романа Греська. На його життєвому годиннику настукав ювілей – 50 років. Отже, це й стало приводом, аби поговорити з ним про життя і дізнатися про цього відомого в нашому місті чоловіка невідомі досі факти.
– Романе Яремовичу, як ви сприймаєте свій півстолітній ювілей? Це для вас привід, аби підбивати підсумки, чи всього лише проміжний етап життя?
– Знаєте, був у моїй долі момент, коли я перебував на грані життя і смерті. У свої 33 роки – вік Христа, пригадую, тоді думав: «Боже, мені б ще трішки пожити, щоб доньці допомогти визначитися». А воно, бачите, те минулося. Я, Богу дякувати, живий-здоровий. І вже п’ятдесятка на порозі. І з донькою все добре, та з сином все в порядку. І внука маю – наслідника, Греська.
Якщо згадати свої тодішні відчуття, коли думав, що от-от зайде сонце, то, звичайно, п’ятдесят – дуже поважний вік, можна підбивати підсумки. Але хід розвитку подій, темп і ритм мого нинішнього життя до цього не спонукають. Отже, п’ятдесят років – це для мене всього лише проміжна віха. Як дасть Бог, що зі здоров’ям усе буде нормально, ще багато можу в цьому житті встигнути.
– А що треба робити, щоб у п’ятдесят виглядати, як ви?
– Не лінуватися. У мене характер – холеричний. А з таким характером великий живіт не наїси. Трохи катаюсь на велосипеді – їжджу до водосховища в Острозі, бо саме там переважно проводжу час. Намагаюсь не переїдати, і це мені легко вдається. Подобається – їм, не подобається – ні. Подобається – п’ю, не подобається – ні.
– Кажуть, що кожен чоловік у житті обов’язково повинен зробити три справи: народити сина, посадити дерево, збудувати хату. Ви із цим завданням упоралися чи, може, маєте якісь більші плани?
– Та кожна амбітна людина має більші плани, бо оті три позиції, які ви назвали, — це мінімум. Дерев я насадив у своєму житті багато. Як зібрати все докупи, то вже й невеличкий ліс росте. І сина виростив та ще й дочку – горджуся ними. Хату ще будую. Думаю, що на п’ятдесят років на ній уже буде дах.
– А що ви вважаєте найбільшим надбанням свого життя?
– Усе-таки це мої діти. Бачу в них себе. І то не тільки зовнішньо. У нас розуміння з півслова. До сьогодні, хоча вони вже самостійні, мають власні сім’ї, я б не сприйняв, щоб вони не прислухались до мого слова.
– Одначе!
– Так, я людина авторитарна. У нас в хаті демократії не було. Що дружина приготувала, всі те мали їсти. Навіть коли манка підгоріла, сідали і дружно її наминали, бо тато сказав, що її треба з’їсти. Зате я сьогодні горджуся своїми дітьми, бо ніколи не мав із ними жодних проблем.
– А який шлях вони вибрали у житті?
– Олегові 27 років. Він працює помічником судді. Від сина вже маю продовжувача нашого роду – внука Микитку. Вдався в діда. Дочка вийшла заміж. Дітей поки що не має. Зять – майстер спорту міжнародного класу з футболу. Сподіваюсь, що до наступного дня народження подарують мені внука і вони.
– Романе Яремовичу, а що ви вмієте зробити власними руками?
– Я по натурі універсал. Вмію коли не все, бо все може тільки Господь Бог, то багато. Можу й косити, і копати, і ремонтувати все, що дома потребує ремонту, конструювати. Але це – не те, чим треба хвалитися. Найважливіше для мене – бути класним спеціалістом у своїй справі.
Змалку я звик бути відмінником. Не мав жодної четвірки з жодного предмета у школі. В інституті мене звільняли від екзаменів, ставили оцінки «автоматом», бо викладачі знали, що нема потреби мене екзаменувати. Відмінне знання фізики, математики – предметів, що потребують аналітичного мислення, дають мені можливість вирішувати складні завдання. Тому не вважаю нормальним, коли спеціаліст високої кваліфікації копає город. Так, я можу робити багато чого, але найбільше люблю і знаю свою роботу.
– Скажіть, будь ласка, а чий телефонний номер ви набираєте першим, щоб поділитися радістю чи бідою?
– Якщо бідою, то однозначно це номер тої людини, якої це насамперед стосується. Коли тато помер тут, біля мене, то, зрозуміло, я найперше набрав мамин номер. Так само й тоді, коли є радісні новини: якщо це стосується дітей, телефоную дружині; йдеться про брата чи сестру – мамі.
– Як начальник, який виховний засіб ви використовуєте частіше – пряник чи батіг?
– Думаю, що всі сто відсотків моїх підлеглих – і нинішніх, і тих, що працювали зі мною раніше, скажуть, що пряник застосовую в першу чергу. За все життя я оголосив усього одну догану, коли вже людина вийшла за рамки адекватності. По життю маю переконання, що краще сім разів незаслужено похвалити, ніж раз незаслужено покарати.
– Скажіть, а чи сильно відрізняється те управління, в яке ви прийшли, від того, в якому тепер працюєте?
– Думаю, що нікого не ображу, коли відповім «так», бо прийшов на вакантну посаду, яка до цього півроку була вільною. Знаєте, до мене була якась дивна позиція, коли управління, що мало би працювати в одній упряжці з міською радою, діяло якось відособлено. Навіть на сесії його представники не ходили.
Але я прийшов зі своїми починаннями та ідеями до колишнього міського голови Віктора Чайки, він дав їм зелену вулицю і сприйняв мене, можна сказати, з розпростертими обіймами. Коли він побачив результати тої нормативно-грошової оцінки землі, яку ми ввели (великою мірою завдяки мені) з 1 січня 2007 року, і після цього надходження за землю в міський бюджет зросли у 2,7 разу, то оцінив це дуже високо. Коли на сесії міськради затверджувався бюджет 2007 року, я ініціював збільшення статті доходів ще на 900 тисяч гривень. Віктор Анатолійович запитав у мене: «А ти відповідаєш за свої слова?» «Так, – кажу, – відповідаю повною мірою».
Минув деякий час, і голова, потелефонувавши до мене, запитав: «А де ти живеш?» «Там, де мене поселили, – відповідаю, – в гуртожитку». «Ми щось вирішимо з квартирою для тебе», – сказав він. І зробив. Міська рада фактично подарувала мені квартиру з подачі міського голови, і жоден депутат не висловився проти. Віктор Анатолійович був такий: умів оцінити хорошу роботу і віддячити за неї.
– Романе Яремовичу, а чи всім вашим задумам судилося збутися? Чи все, що ви хотіли у своїй роботі змінити, вдалося змінити?
– Знаєте, я хоч і амбітна людина, та реаліст. Ніколи не попрошу про те, у чому з імовірністю 50-60 відсотків мені відмовлять. Тільки коли на 99 відсотків упевнений, що зусилля увінчаються успіхом, беруся за це. Вступаю в бій тільки тоді, коли знаю, що у мене більше шансів, ніж у суперника, вийти з нього переможцем. Тому, вважаю, все задумане в мене й збувається.
– Тобто ви прораховуєте свої перемоги.
– Можна сказати й так.
– Романе Яремовичу, але ж ви приїхали на роботу до Рівного, аби, пройшовши міську ланку, згодом стати начальником головного управління і керувати управліннями всіх міст і районів…
– Це правда. Але робота в місті настільки захопила мене, мені було тут так комфортно, і я побачив перед собою такі цікаві мені напрями конкретної роботи, в яких мені хотілося себе зреалізувати, що, порадившись із колишнім начальником головного управління, вирішив залишитися в місті. Я радий, що тепер у мене суперкерівник – Світлана Кирилівна Богатирчук-Кривко, з якою працювати – одне задоволення. Отже, все склалося класно.
– А кого ви нажили за своє життя більше – друзів чи ворогів?
– Ворогів у мене практично немає. Є люди, незадоволені моїми діями, що стосуються служби. А більше, звичайно, друзів. Причому таких, яким можна посеред ночі потелефонувати і вони сприймуть це як належне і з радістю відгукнуться на мою пропозицію чи на нічну риболовлю поїхати, чи пива випити (сміється – ред.).
– Романе Яремовичу, якими життєвими принципами ви керуєтеся? Чи є щось таке, що ви не зробили б ні за які гроші?
– Питання філософське. Я зараз поклянусь, що ні за яких обставин не зроблю те чи інше, а моїх близьких завтра поставлять під стінку і мене змусять. Але завжди в будь-якій ситуації буду, як кажуть на Львівщині, моїй батьківщині, дуже файним татом. Завжди для своєї дружини буду надійною опорою. І нехай на мене бомби падають, та не зроблю того, що моя мама осудить. Це я точно знаю.
– Які люди справили визначальний вплив на вашу долю, на ваше формування як особистості, спеціаліста?
– У першу чергу завдячую своєму першому шефові Миколі Івановичу Поліщуку. Це була перша людина на Рівненщині, яка мене зустріла з поїзда, коли я приїхав сюди по розподілу з невеликим чемоданчиком, де лежали по дві пари сорочок, трусів і шкарпеток. Він відпровадив мене до Острога, де через півтора року мені вже дали квартиру. Під керівництвом Миколи Івановича я пройшов своє становлення як спеціаліст.
А Віктор Анатолійович Чайка навчив мене ставитися до життя філософськи. Від нього я чітко засвоїв правило, що, коли ти впевнений у своїх діях, то йди до кінця, не оглядайся на опонентів, тобто дій за неписаним правилом «собаки гавкають, а караван іде». Від показав мені приклад у тому, що за своїх людей треба боротися. Він також продемонстрував мені, як можна безкорисливо жити, думаючи лише про місто, про громаду – іноді навіть на шкоду власній сім’ї, про яку нема коли зайвий раз подумати за роботою.
Ну а на моє нинішнє життя великою мірою впливає мій безпосередній шеф Світлана Кирилівна, у якої я вчуся коректності, толерантності. Вона вміє стримати мої імпульсивні дії, які у такої холеричної людини, як я, чого там гріха ховати, бувають.
– Романе Яремовичу, а від якого заняття ви отримуєте найбільше задоволення у вільний час?
– Однозначно: полювання.
– Ви часто повертаєтеся з полювання із трофеями?
– Практично завжди. Інакше для чого їхати на полювання? Я ж казав, що коли не впевнений у перемозі, то не вступаю в бій.
– Отже, судячи з усього мною почутого, ви – щаслива людина.
– Стараюсь.
Источник: Регiоальний портал - РIВНЕ | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Гарна звичка бути відмінником"