Рівне – то місто без околиць. Рівняни ще раз переконалися в цьому позавчора, коли на вулиці Коновальця у мікрорайоні Північний відкривали не тільки капітально відремонтовану та реконструйовану дорогу, а й новий маршрут міського автобуса № 2, що пішов цією дорогою і тим самим зробив центр для мешканців Північного значно ближчим.
Фактично ця подія поставила крапку на реконструкції доріг усього мікрорайону. Буквально за три останні роки тут капітально зробили дорожнє покриття вулиць Волинської дивізії та Черняка (на тому її відрізку, що пролягає в мікрорайоні Північний), а також розширили і реконструювали вулицю Мельника, на якій влаштували шість «кишень» для зупинок автотранспорту. Та, звичайно, найбільше змінилася після втручань ремонтників вулиця Коновальця. Вона буквально перетворилася з Попелюшки на прекрасну принцесу.
– Ми мали закінчити цю дорогу торік, – розповів міський голова Рівного Володимир Хомко тим представникам міської громади і журналістам, які зібралися з нагоди події на перехресті оновлених доріг Мельника і Коновальця. – Але не змогли через те, що казначейство затримало фінансування робіт. А коштувала ця дорога місту 6 мільйонів гривень. У цю суму входить і заміна теплотраси, й огорожа, й освітлення, і зупинки. Але головне, що ми тут зробили, це те, що крутий підйом перетворили на похилий, щоб цією вулицею могли піти великогабаритні автобуси.
Голову перебила літня жінка, що слухала його розповідь, затесавшись до гурту журналістів:
– Пробачте, я дуже спішу на роботу, а хочу вам подякувати за те, що нам тут зробили. Повірте, ми – щасливі. Дуже дякую за все від імені моїх сусідів.
Знайомимось. Раїса Місюкевич живе на вулиці Коновальця у двадцять четвертому будинку вже 22 роки. А працює за рогом – на відремонтованій вулиці Мельника у кафе «Гавань» посудомийкою.
– У нас завжди була проблема пройти вулицею. У дощ – по щиколотки в багнюці, а в спеку – в пилюці. Ще ж і тротуар не всюди був. А тепер така краса. Ми так зраділи, коли позаторік на Мельника зробили гарну дорогу! Але тепер мою рідну вулицю Коновальця зробили ще краще, ніж Мельника!
– Наша вулиця тепер найгарніша в місті, – переконана Людмила Шевчук, також тутешній старожил, яка живе в шостому будинку з часу його заселення. – Я свою машину тримаю у багатоповерховому гаражі, який ми тут називаємо «Маздою». То раніше ніколи не повертала з гаража у бік вулиці Мельника, бо там було дуже проблемно проїхати. Тому я піднімалась уверх до Черняка і тим самим, їдучи до центру, робила круг. А нині їду короткою і гарною дорогою. Тепер, коли моя вулиця стала така гарна, називаю її проспектом.
Але гарні на Північному не тільки дороги.
– У нас тут вимальовується чудовий мікрорайон, – не приховував свого задоволення міський голова. – Інвестори завершують спорудження двох житлових будинків. Здали той довгобуд, що довго муляв людям очі на початку вулиці Коновальця. Дуже прикрасила мікрорайон церква. А ще біля неї буде гарний сквер, для якого ми дорізали шматок землі. Наступного року плануємо виготовити нову огорожу для школи. Вже підібрали для неї зразок. Залишилося впорядкувати заїзд у двори на вулиці Волинської дивізії, де розвертаються маршрутки. Але ми зробимо це після того, як там завершить будівельні роботи на своїх будинках «Реноме», та після того, як завезуть важкі будівельні матеріали для дзвіниці, яку будуть будувати біля церкви. Бо шкода нищити нове покриття великотоннажними автомобілями.
Що ж, гарненько роздивившись нову дорогу, всі переключили увагу на новий автобус нового маршруту № 2, що офіційно відкрив тут рух. Начальник міського управління транспорту Віталій Миронюк розповів, що називається маршрут «Північне кільце – торгові центри». На ньому поки що працюватимуть два великогабаритні автобуси МАН і три великі «Богдани», які будуть їздити із зеленими трафаретами. Зелений колір свідчить про те, що всіх пільговиків ці автобуси возитимуть безкоштовно. До нового року, якщо перевізник вийде бодай на мінімальну рентабельність, він замінить «Богдани» на великогабаритні МАНи, – такі умови інвестиційної угоди з ним, запевнив Віталій Миронюк. Ну а перший рейс усім охочим освоїти новий маршрут подарували, пасажирів ніхто не обілечував. Цим рейсом нового автобуса з мешканцями мікрорайону Північний проїхав і міський голова Рівного Володимир Хомко. Коли автобус рушив у свій перший рейс, йому зааплодували.
Люди почувались щасливими, бо свято цього дня прийшло не тільки на їхню вулицю, а й у мікрорайон та все місто.
Источник: Регiоальний портал - РIВНЕ | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "По новій дорозі пішов новий автобус"