Страшна трагедія трапилася на черкаській дамбі ще 17 грудня 2011 року.
Того злощасного зимового вечора зіткнулися три вантажівки. Двоє водіїв загинули на місці пригоди. Черкаський районний суд визначив винуватця аварії. Та той і досі на волі.
Марія Бородійчук, захисник потерпілих: "17 грудня 2011 року за участі водія Заболотнього Віктора Миколайовича, який керував вантажним автомобілем, рухаючись по автодорозі Черкаси–Золотоноша, здійснив зіткнення з автомобілями, що стояли попереду. При цьому відбулося зіткнення водіїв Чередніченка Сергія Степановича та Федоренка Юрія Миколайовича".
За словами очевидців, чоловіки через технічні неполадки одного з авто зупинилися на дамбі. У кабіні залишився неповнолітній син одного з водіїв. Цим і врятував собі життя. Коли чоловіки чіпляли вантажівку на буксир, на них наїхав "Рено Магнум".
Кримінальну справу проти Віктора Заболотнього порушили вже через два дні, 19 грудня. Тоді звинуватили в порушенні Правил дорожнього руху, що спричинило загибель кількох осіб. Протягом року цю справу розглядав Черкаський районний суд. Рідні загиблих стверджують: обвинувачений постійно затягував процес.
Марія Бородійчук, захисник потерпілих: "Людина не хоче приходити на слідчі дії. Крім того, Заболотній затягує розгляд судової справи шляхом медичних довідок, тобто людина почала різко хворіти".
Попри це суд визнав його винним. І засудив до 6 років позбавлення волі. Та той і досі на свободі.
Сергій Гармаш, прокурор Прокуратури Черкаського району: "Під час досудового розслідування прокуратура зверталася до суду із клопотанням про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, проте судом відмовлено".
Апеляцію на вирок подав і прокурор, і адвокат. Перший – через надто м’яке покарання. У адвоката ж позиція інша.
Сергій Єременко, захисник обвинуваченого: "Так, велике горе в тих людей, двоє чоловіків загинули. А цей – інвалід ІІІ групи, жінка – ІІ групи, у них неповнолітня дитина. І ви хочете його за грати? Ви що?".
Дві дружини втратили своїх єдиних годувальників. Одному було 34, іншому – 37. Троє дітей лишилися напівсиротами. Та водій не визнає своєї вини.
За словами рідних, винний у смерті єдиних годувальників жодного разу не виходив на контакт.
Ірина Чередніченко, дружина загиблого: "Це, мабуть, найбільша його помилка, що ніяких вибачень із його боку ми не почули".
Сергій Єременко, захисник обвинуваченого: "Через два тижні після ДТП донька мого клієнта зустрічалася з ними, ті вгатили такі непідйомні цифри".
Уже півтора року справа по судових інстанціях. Рідні хочуть, аби винний у смерті їхніх чоловіків був покараний.
Марія Бородійчук, захисник потерпілих: "Ми погоджуємося з вироком першої інстанції – покарати на 6 років. Ще особисто від мене прохання публічно вибачитися і щоби визнав, що винен у вчиненні ДТП".
Нині справа в Черкаському обласному апеляційному суді. Наступний розгляд відбудеться 30 липня.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Дві черкаські родини понад півтора року борються, щоб винного у смерті їхніх рідних покарали"