Стягнути близько п’яти мільйонів гривень боргу з КП "Черкасиводоканал" (який виник через збитковий тариф) на користь ПАТ "Черкасиобленерго" – таке рішення прийняв у понеділок, 22 липня, Господарський суд Черкас. Зараз КП "Черкасиводоканал" готується подавати апеляцію.
Директор КП "Черкасиводоканал" Сергій Овчаренко пояснює, що примусове стягнення з рахунків підприємства цієї суми спричинить комунальний колапс у місті. Оскільки через блокування рахунків вони не зможуть закупити реагенти для очистки питної води, що в свою чергу призведе до непоправних наслідків для здоров’я та життя споживачів – жителів Черкас.
За його словами, КП "Черкасиводоканал" опинилось у заручниках ситуації зі збитковими тарифами, яка впродовж тривалого часу не вирішується на державному рівні.
Зокрема кілька років поспіль підприємство звертається до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, керівників та урядовців різних рівнів з проханням переглянути тариф на послуги з водопостачання та водовідведення.
– Тариф, який сплачує населення за послуги з водопостачання та водовідведення, компенсує приблизно 60 відсотків витрат. Тоді як решта лягає важким тягарем на наше підприємство. Сьогодні КП "Черкасиводоканал" заборгувало за електроенергію ПАТ "Черкасиобленерго" більше 10 мільйонів гривень та близько 13,5 мільйонів гривень – ПАТ "Азот" за очистку стічних вод, – повідомив директор КП "Черкасиводоканал" Сергій Овчаренко.
Оскільки останній раз тариф переглядався у 2010 році. Тоді як за цей час істотно зросли витрати на енергоносії, заробітну плату, податки і збори.
Для того ж, аби КП "Черкасиводоканал" могло нормально працювати та розвиватись, на думку його керівника, потрібно встановити економічно обґрунтовані тарифи, заклавши в них не лише реальну собівартість послуг, але й інвестиційну складову. Для цього, за підрахунками експертів, нинішній тариф для населення потрібно підняти вдвічі.
– Але на це, звісно, ніхто не піде, бо це – непопулярний крок. Зараз, приміром, розглядається варіант виділення державної субвенції на компенсацію зазначеної різниці в тарифі. Зокрема, йдеться про 5 мільярдів гривень для водопровідної галузі України. Проте головний нюанс ситуації полягає в тому, що зазначена субвенція виділяється не "живими грішми", а на умовах взаємозаліків між комунальними підприємствами та його боржниками. Але у нашій ситуації з "Черкасиобленерго" це навряд чи допоможе. Бо у нього немає боргів ні перед державою, ні перед енергоринком, – відзначає Сергій Овчаренко.
Тому енергетики вимагають погашення заборгованості КП "Черкасиводоканал" реальними грішми, подавши відповідний позов до суду.
– Зараз ситуація перебуває у судовій площині. Ми готуємо апеляцію. Але страшно навіть подумати, що буде, якщо справу передадуть до виконавчої служби на примусове стягнення боргу. Блокування рахунків призведе до зупинки діяльності нашого підприємства, а отже, опиниться під загрозою подача води в оселі жителів нашого міста та надання послуг з водовідведення, – застерігає Сергій Володимирович.
За його словами, загострення ситуації з погашенням заборгованості КП "Черкасиводоканал" перед ПАТ "Черкасиобленерго" слід очікувати вже восени, коли це підприємство може опинитись у приватних руках. Оскільки Державним фондом держмайна його виключено з переліку об’єктів, які не підлягають приватизації. І вже у вересні може постати питання про продаж ПАТ "Черкасиобленерго".
– Сумніваюсь, що новий власник цього підприємства буде послуговуватись інтересами держави чи простих жителів, вимагаючи від нас погасити існуючий борг. Тому вирішувати цю ситуацію слід негайно, – відзначає директор КП "Черкасиводоканал".
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Із "Черкасиводоканалу" стягують п'ять мільйонів гривень на користь "Черкасиобленерго""