![У Черкасах гасили](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/36111.jpg)
Такою була "легенда" навчань, які рятувальники провели спільно із зв’язківцями.
Учитись! Учитись! І ще раз учитись! Цього відомого гасла дотримуються черкаські рятувальники, тож із кількох тисяч щорічних викликів значна частина припадає саме на навчально–тренувальні. Пожежі, підтоплення, завали, а також усілякі техногенні аварії та інші біди під час навчань є вигаданими.
"Несправжньою" є й небезпека, проте саме такі тренувальні заходи допомагають рятівникам оперативно та професійно реагувати на справжні надзвичайні ситуації, які можуть виникнути будь–якої миті.
Під час навчань вогнеборці мають змогу вивчити план будівель, в яких, можливо їм доведеться працювати. Пожежники ознайомлюються з розташуванням евакуаційних виходів, вододжерел та під’їздів для спецтехніки. Усю цю інформацію вони отримують у спокійній обстановці, тож добре засвоюють та у разі "бойового" виклику зможуть ефективно нею скористатись.
Саме таку мету – миттєвого та ефективного реагування на можливе загорання – ПАТ "Укртелеком" переслідували черкаські рятувальники під час проведення тактико–спеціальних навчань.
Штаб пожежогасіння, керівники пожежних частин та начальники караулів мали можливість ознайомитися з особливостями цього об’єкту та відпрацювати спільні дії безпосередньо на місці з адміністрацією ПАТ "Укртелеком". Останні ж, зокрема, змогли у черговий раз перевірити протипожежний стан будівлі, ефективність сигналізації та первинних засобів пожежогасіння, а також рівень обізнаності персоналу про дії на випадок вогняного лиха. Окрім того, пожежники тазв’язківці віпрацювали різні методи евакуації людей та гасіння пожеж.
Згідно тактичного задуму навчань, внаслідок короткого замкнення електричної мережі у приміщенні комутаційної зали автоматичної телефонної станції виникла пожежа. На момент прибуття перших підрозділів вогонь поширився на площу 42 м.кв. Виникла загроза розповсюдження пожежі на суміжні приміщення АТС.
Адміністрація та охорона об’єкта, після отримання інформації про загорання, організувала евакуацію людей та зустріч пожежно–рятувальних підрозділів Черкаського гарнізону.
Ще до початку навчань рятувальники вивчили планування об’єкту.
А вже безпосередньо під час навчально–тренувальної операції провели розвідку та кілька видів бойового розгортання. Проте найголовнішим їхнім завданням був, звісно, порятунок людей та матеріальних цінностей. Слід зауважити, що уже в ході проведення навчань "сценарій" кілька разів змінювався, у такий спосіб штаб та керівництво навчаннями тренувало керівників середньої ланки мобільності у прийнятті командних рішень. Таке відпрацювання різних варіантів розвитку подій у майбутньому дасть можливість рятівникам швидко зорієнтуватись у будь–якій ситуації.
Тренувальні заходи такого типу вже давно стали буденною нормою для підготовки пожежно–рятувальний підрозділів, а отже і надалі будуть відбуватися не лише у місцях з масовим перебуванням людей, а й на об’єктах підвищеної небезпеки.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У Черкасах гасили "Укртелеком""