Законопроект щодо відміни обов"язкового щеплення вже зареєстрований у Верховній Раді. Депутати розглянуть його під час осінніх сесій. Утім, вже нині проект закону викликав чимало дискусій та соціальних обговорень.
Самі ж медики не в захваті від можливості такого нововведення. Обов’язкова вакцинація необхідна, переконана заступник начальника міського управління охорони здоров`я Вікторія Покоєвчук.
- Щеплення це спосіб захисту від інфекційних захворювань. Те, що у світі багато смертельних інфекційних хвороб вдалось побороти, - це в першу чергу заслуга профілактичних щеплень. Приміром, Україна віднесена до групи країн з високим рівнем захворюваності на туберкульоз. Відміна протитуберкульозного щеплення тільки погіршить ситуацію. Ще один приклад: правець – це одна з найважчих інфекційних хвороб, яка часто призводить до смерті. Правець поширений там, де проживає людина, тобто повсюдно. Від цієї страшної хвороби можна захиститися виключно щепленням. Таких прикладів безліч. Тепер уявіть ситуацію, що усі щеплення відмінені. Як наслідок, за кілька років матимемо загрозу повернення в Україну тих інфекційних хвороб, з якими лікарі не стикалися вже багато років.
Разом з тим, медики пояснюють: значну роль у профілактиці інфекцій відіграєколективний імунітет. Це достатня кількість в певному середовищі(шкільному класі дитячій групі), які мають імунітет проти того чи іншого інфекційного захворювання. Колективний імунітет створює умови для ускладнення передачі інфекційного захворювання. Вважається, що не менше 90-95% населення має бути охоплено профілактичними щепленнями, для того, щоб бути впевненим, що колективний імунітет достатній.
Нагадаємо, нині відповідно до чинного законодавства, прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих закладів дозволяється після медогляду та за наявності довідки про вакцинацію, згідно з календарем щеплень. Календар включає щеплення від десяти інфекційних захворювань: гепатиту В, туберкульозу, кашлюку, дифтерії, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції, кору, паротиту та краснухи.
Рівненські батьки до такого нововведення ставляться по-різному. Хтось його підтримує, а комусь це здається повним безглуздям. Попри це, чимало рівнян свідомо відмовляються від щеплень. Як наслідок, влаштовуючи дитину до дитячого садочку чи школи перед ними постає чимало труднощів.
- Проблема “садочок і щеплення” турбують багатьох батьків. Якщо мама з татом вирішили не робити дитині щеплення, то не повинні стати заручниками цієї ситуації. Всі діти повинні мати право ходити до дитсадка та школи. Адже, на даний час без щеплень до садочку не приймають. Тому, батьки змушені шукати різні шляхи вирішення таких питань. Вважаю це неправильним і невиправданим тиском на людей. Адже, на моє переконання, ні виробники вакцин, ні лікарі не дають жодних гарантій, що щеплення захистить від хвороби. У аптеках зараз дуже багато підробок, а де гарантія що вакцина-це не підробка? Не хочеться ризикувати здоров`ям дитини.
- Ми стараємось не пропускати жодного щеплення. Єдина причина відмови-це неякісна вакцина, про яку ми чуємо по "сарафанному радіо" чи від знайомого лікаря. На мою думку, батьки самі повинні визначитись: робити щеплення чи ні. Перед тим, коли ми почали робити щеплення, ми опитали безліч лікарів, друзів, знайомих, і лише тоді прийняли рішення. Чесно кажучи, йдучи на вакцинацію я дуже переживаю. Адже й досі не 100% впевнена у якості вакцин. Що ж стосується законопроекту щодо відміни щеплень, то я його повністю підтримую. На мою думку, це полегшить життя батьків, які відмовились від вакцинації, або діти яких мають протипоказання.
Источник: Регiоальний портал - РIВНЕ | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "ЧИ ПОТРІБНА РІВНЯНАМ ВАКЦИНАЦІЯ?"