Сергій Одарич переконаний, що кримінальна справа, порушена прокуратурою проти нього, шита білими нитками, а всі інкриміновані епізоди просто притягнуті за вуха.
Як повідомила прокуратура, Сергію Одаричу інкримінують скоєння злочину за трьома статтями – грубе порушення законодавства про працю, зловживання службовим становищем і невиконання судового рішення.
Щодо незаконних звільнень
В усіх випадках, за словами Сергія Одарича, звільнення відбувалися на підставі тих чи інших рішень. Наприклад, за рішенням міської ради. Саме депутати за законом призначають і звільняють заступників міського голови.
Примітно, що жоден суд не скасував рішень міської ради про звільнення заступників. Вони діють і до сьогодні. Виходить, що міський голова нині винен у тому, що свого часу виконав рішення міської ради, які до того ж ще досі є чинними! – зазначив Сергій Одарич.
У інших випадках щодо звільнення посадових осіб проводилися службові перевірки. І на підставі цих перевірок надходили клопотання про звільнення того чи іншого працівника.
Але прокуратура чомусь знайшла лише одного винного – міського голову. Хоча в усіх випадках суди при розгляді справи про поновлення жодного разу не вказали на наявність ознак кримінального порушення з боку міського голови. Суд при вивченні справи, якщо бачить ознаки кримінального правопорушення, виносить окрему ухвалу і спрямовує її до правоохоронних органів. Цього по жодній справі не було зроблено.
Щодо невиконання рішення суду про поновлення на посаді
У всіх випадках, коли суд виносив чітке і зрозуміле рішення про поновлення на посаді, Серій Одарич як міський голова виконував його. Однак була ухвалена низка рішень судів, котрі виконати не можливо. Причому суди в однакових за змістом справах ухвалювали кардинально різні рішення.
Три справи по трьох заступниках, три судді і три різні рішення! По одному із заступників суд виносить рішення і видає виконавчий лист, яким зобов’язав Черкаську міську раду поновити на посаді заступника. Міський голова виносить це на розгляд міської ради. І міська рада відмовляється це робити. Але сьогодні прокуратура інкримінує, що міський голова не виконав рішення суду!! По іншому заступнику той же суд, але інший суддя видає виконавчий лист про поновлення на заступника міського голови на посаді. Це вже має зробити – виконавчий комітет. Я так і роблю – виношу на розгляд виконкому питання про поновлення. Але виконавчий комітет не може виконати цього рішення, бо це не його повноваження. Однак зараз винним намагаються зробити саме міського голову, – говорить Сергій Одарич.
По третьому заступнику суд виносить рішення і видає виконавчий лист, що поновлення має відбутися за розпорядженням міського голови. Це рішення судді виконується. Розпорядження видається. Людина поновлюється на посаді.
Більше того, за словами Сергія Одарича, у всіх випадках, коли рішення суддів були сумнівними і незрозумілими в який спосіб їх виконати, міський голова звертався до цих же суддів із заявами про роз’яснення. Але за п’ять років по жодній із заяв не надійшла відповідь. Такі ж заяви до суду подавала і виконавча служба. Бо навіть вони не розуміли, як можна виконати рішення суду. І вони також не отримали жодної відповіді. Хоча суд зобов’язаний протягом 10 днів розглянути і дати роз’яснення.
В статті 170 (частині 4) Кодексу адміністративного судочинства України чітко визначається, що "подання заяви про роз'яснення судового рішення зупиняє перебіг строку, встановленого судом для виконання судового рішення, а так само строку, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання". Таким чином виходить, що з моменту подачі заяви про роз’яснення, усі судові рішення зупинені.
Щодо розгляду справи в судах за межами Черкащини
Сергій Одарич переконаний, що нині пікантність ситуації з його кримінальною справою полягає у тому, що зараз відповідальність за неправосудні і незрозумілі рішення судів намагаються покласти на особу, яка намагалася їх виконати. Він неодноразово звертався із клопотанням до тих же суддів з роз’ясненнями, яким чином це зробити.
Я співчуваю суддям, які розглядатимуть цю кримінальну справу. Бо їм доведеться працювати у надскладних умовах. Адже саме ці судді або їх колеги виносили рішення, через які мене звинувачують у порушенні закону. Тому суддя, котрий розглядатиме справу, опиняється у складному становищі. Бо об’єктивний розгляд моєї справи, означатиме визнання не зовсім коректних дій його колег, які перед тим виносили незрозумілі рішення. Вважаю, що справа має розглядатися у іншому судді, бо черкаські судді уже запрограмовані, – наголошує Сергій Одарич.
Він переконаний, що місцеві суди не будуть об’єктивними. Адже зрозумілий політичний характер справи і тиски, який може чинитися з кабінету в Черкаській облдержадміністрації. Сергій Одарич переконаний, що політичний і замовний характер справи підтверджений тим, що прокуратура неодноразово протягом останніх п’яти років перевіряла ці факти. Жодного разу вони не знаходили порушення. Активна фаза розслідування розпочалася одразу після того, як Соснівський районний суд відмовив відставленому меру Черкас у поновленні на посаді. Останні кілька тижнів Сергій Одарич трохи не щодня ходив до слідчого, вивчаючи матеріали справи.
Більше того, у ході досудового слідства ні слідчі, ні прокурори жодного разу не задовольнили клопотання адвокатів Сергія Одарича про проведення слідчих дій, очних ставок із заявниками, додавання додаткових доказів, які могли б свідчити про його повну невинуватість.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Сергієві Одаричу інкримінують злочин за трьома статтями"