Дев’ять з 10 районів Києва прозвітували нардепу Бригинцю, що вони в основному задоволені станом дитячих та спортивних майданчиків, в тому числі тими, які були встановлені на території їхніх районів кандидатами в народні депутати під час передвиборчої кампанії.
Такі відповіді на свої звернення щодо перевірки дитячих та спортивних майданчиків на безпеку і відповідність норм експлуатації отримав народний депутат України (фракція «Батькіщина»), обраний в оболонському 217-му мажоритарному окрузі, Олександр Бригинець від 9 районних в місті Києві адміністрацій (1 район не надав відповіді).
«Для мене ці відповіді є справжнім шоком, адже відповідно до «Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів», чи не жоден з дитячих та спортивних майданчиків на сьогодні не відповідає повною мірою встановленим правилам», - обурений О.Бригинець.
Відтак, у відповідності до ДСП 173-96 «Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів», при влаштуванні нових і реконструкції існуючих спортивних та дитячих майданчиків встановлюються наступні вимоги: для ігор дітей дошкільного і молодшого шкільного віку майданчики слід розміщувати на рівні землі території подвір’я на відстані не менше 12 м від вікон житлових і громадських будівель та внутрішньо квартальних проїздів; на відстані не менше 20 м від місць розміщення сміттєзбірників і короткочасних стоянок автотранспорту. Вони мають бути відокремлені по периметру смугою зелених насаджень шириною не менше 3 м. Для занять фізкультурою і спортом майданчики мають бути встановлені на відстані від житла – 10-40 м.
Крім того, майданчики повинні бути ізольовані смугою зелених насаджень шириною не менше 1,5 м від об’єктів обслуговування, господарських дворів, магістральних вулиць і не повинні бути прохідними для пішоходів та транзитного руху транспорту.
«Я пропоную киянам самим перевірити дитячі та спортивні майданчики на відповідність затребуваним нормам і самим зробити висновки про безпечність майданчиків, на яких грають чи проводять час у спортивних іграх наші діти. Адже коли йдеться про дитмайданчики, то ми говоримо не лише про те, що гойдалки не повинні падати, а пісок у пісочниці має бути чистим, а й про те, що майданчики повинні бути захищеними в екологічному розумінні. Звичайно, легше побачити гулю чи рану у дитини і оперативно відреагувати, і складно зрозуміти, що твоя дитина щодня, граючись, вдихає шкідливі вихлопи автомобілів, які паркуються впритул до майданчиків», - заявив О.Бригинець.
Нардеп закликав батьків дітей подумати про те, хто відповідатиме за життя наших дітей, якщо, не дай Боже, з ними станеться нещасний випадок на одному з цих майданчиків.
«Невже когось із нас втішить те, що керівник району всім задоволений», - підкреслив О.Бригинець.
В свою чергу, нардеп вже звернувся до голови КМДА О.Попова з вимогою навести лад в ситуації навколо стану дитячих та спортивних майданчиків у м. Києві. А також, враховуючи те, що побудовані у передвиборчий період кандидатами в депутати дитячі та спортивні майданчики знаходяться на утриманні організації, на території якої вони встановлені, вимагає взяти їх на баланс міста і нести за них повну відповідальність.
«У кожному навіть у найменшому офісі є хтось, хто відповідальний за пожежну безпеку. То невже в місті не можливо визначити конкретних відповідальних за конкретні дитмайданчики, щоб батьки знали кому і на кого скаржитися, якщо цей хтось працює халатно?», - підсумував О.Бригинець.
Источник: ЗА КИЇВ | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Бригинець: Дитячі та спортивні майданчики подобаються чиновникам, але не відповідають ДСП"