![Б’ються за квартири в аварійному будинку на Соборній, 257](http://rivne.com.ua/img/DSCN99441.jpg)
Захищати своє право на проживання мешканці 22-ї квартири багатостраждального будинку на вулиці Соборній, 257 повинні в суді. До такого висновку прийшли члени спеціальної комісії депутатів Рівнеради, яка вивчала питання рейдерського захоплення помешкання цієї родини. Вагітну жінку з чоловіком, її матір-пенсіонерку невідомі намагалися викинути на вулицю, виламавши вхідні замки та ночуючи у квартирі.
У квартирі № 22 на вулиці Соборній, 257 рівнянка Людмила Карпець проживала із 1990 року. Минулого тижня вона дізналася, що її однокімнатна квартира належить іншому власнику. Тож уже тиждень сім’я Людмили Кнапець ділить своє помешкання з незнайомими чоловіками, які ночують у квартирі.
– Я поїхала в село, але не встигла виїхати з міста, як мені зателефонувала вагітна донька і сказала, що в квартиру увірвалися невідомі люди. Тож я змушена була повернутися додому, – розповіла пані Людмила. – Я попросила їх показати мені документи. Вони назвали мене «тварь», сказали, що я ніхто тут, що вони власники квартири, а мені треба забиратися звідси.
Наступного дня невідомі показали пані Людмилі прописку в паспорті та договір дарування на її квартиру. У помешканні вони демонтували унітаз, перекрили воду – робитимуть ремонт. Представник нового власника заявив, що такі дії мають під собою всі законні підстави.
– Цю квартиру Мехагробуд подарував Миколі Миколюку ще в 2004 році. Ми маємо цей договір дарування, – каже представник нового власника Андрій Прокопчук. – Є витяг БТІ на право власності на цю квартиру.
23 роки тому злощасну квартиру № 22 від того ж Мехагробуду отримав і працівник цього підприємства, а заодно чоловік Людмили Карпець. У 1999 році підприємство виділило родині більшу, 3-кімнатну квартиру на вулиці Соломії Крушельницької. Утім, подружжя розлучилося, і жінка з дітьми залишилась у цій квартирі. Але оформити свідоцтво на право власності на неї Людмила Карпець не змогла.
– Мехагробуд будував 20-квартирний будинок для наших працівників на вулиці Соломії Крушельницької.У 1995 році його будівництво заморозилось. Ми вирішили шість квартир у цьому будинку віддати стороннім організаціям з умовою, що вони їх добудують, а 14 – нашим працівникам. Разом із останніми заснували кооператив, і в 1999 році цей будинок здали в експлуатацію. Тож цих 14 сімей повинні були переїхати у трикімнатні квартири. Однак усі подружжя раптово розлучилися, і жінки залишилися жити в однокімнатних квартирах. Натомість рішенням господарського суду квартири на Соборній, 257 були передані в нашу власність. А на загальних зборах підприємства ми їх подарували іншим своїм працівникам, – розповів директор СП «Мехагробуд» Юрій Тимощук.
Утім, договір дарування квартири № 22 Миколі Миколюку від Мехагробуду Людмила Карпець оскаржила в суді. І ще у 2007 році Рівненський міський суд визнав його недійсним.
– Рішення у БТІ жінка так і не зареєструвала. Тому в єдиному реєстрі нерухомості право власності Миколи Миколюка не скасоване, – пояснила начальник відділу реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Рівненського міського управління юстиції Віра Крук. – Тому раджу пані Карпець на підставі рішення суду 2007 року вимагати скасування права власності Миколюка на цю квартиру. Щоправда, після цього квартира знову повернеться у власність Мехагробуду.
– Має ж бути рішення суду про виселення людей, його має виконувати виконавча служба. Оскільки такого права новий власник не мав, то це незаконно – ось так просто вибивати двері і вламуватися до чужого помешкання. Жінка має абсолютне право вимагати моральної компенсації за такі дії, – запевняє адвокат Рівненської спілки адвокатів Світлана Рудика. – Ми також подамо заяву до суду щодо скасування запису про право власності Миколюка в єдиному державному реєстрі. Адже маємо про це рішення суду.
Хто є справжнім власником квартири і що далі робити з цим житлом, вирішили з’ясувати міські обранці. Адже подібна ситуація може повторитися ще з іншими 13-ма родинами в цьому ж будинку. А може, таких спірних помешкань ще більше, бо навіть самі керівники Мехагробуду не можуть точно сказати, скільки таких квартир у будинку.
Крім того на засіданні спеціальної депутатської комісії вирішили повторно звернутися до прокуратури з вимогою встановити балансоутримувача будинку № 257 на вулиці Соборній. За словами голови комісії, депутата Рівнеради Олександра Нестерука, дві установи не можуть визначити, хто ж є балансоутримувачем будинку – Рівнеагробуд чи ВАТ «Полісся». Тим часом терплять мешканці, адже через безгосподарність будинок руйнується на очах.
– Там не було ремонту з дня здачі експлуатацію, не працює ліфт, невідомі захопили допоміжні приміщення. Мешканці змушені скидатися та робити косметичні ремонти своїм коштом. Але це не вирішення проблеми. Власник будинку має виділити гроші на капремонт, а потім передати будинок на баланс міста. Інакше буде, як у казці про теремок: поки всі ділитимуть квартири, будинок зруйнується. Цього не можна допускати, – підсумував Олександр Нестерук.
На тому комісія не завершила свою роботу, адже більшість питань ще досі відкриті. Тож навряд чи найближчим часом мешканці бідового будинку на вулиці Соборній, 257 зможуть спати спокійно.
Источник: Регiоальний портал - РIВНЕ | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Б’ються за квартири в аварійному будинку на Соборній, 257"