Міністерство культури проігнорувало суть звернення Т. Меліхової щодо проведення спеціального засідання стосовно забезпечення протипожежного захисту будівель та території Музею народної архітектури та побуту України «Пирогово». Мінкульт лише звернувся до того ж таки Музею з проханням забезпечити надійну охорону музею та протипожежний захист.
Державна служба України з надзвичайних ситуацій підтримала звернення на словах, а КМДА взагалі відписалася, що питання Музею «Пирогово» не в їхній компетенції, але міськадміністрація готова взяти участь у засіданні, якщо її про це попросить Мінкульт.
Такі відповіді на своє звернення до Міністерства культури, КМДА та Міністерства надзвичайних ситуацій отримала голова фракції «БЮТ-Батьківщина» у Київраді Тетяна Меліхова.
«Найбільше мене обурили дії профільної установи - Мінкульту, який замість того, щоб зі шкури пнутися, тільки б не допустити повторного загоряння унікальних експонатів музею, дає вказівки тому ж таки Музею, який постраждав від підпалу, забезпечити самих себе і охороною, і протипожежними засобами. Мінкульт не цікавить, ні те, де Музей візьме на покращення стану кошти, ні якими були причини загоряння дерев’яної бані, ні те, чим можна допомогти музею, щоб попередити подібні ситуації», - обурена Т.Меліхова.
Оскільки в жодній з отриманих відповідей Т.Меліхова не побачила підтвердження тому, що спеціальне засідання щодо вирішення проблеми таки відбудеться, то депутатка звернулася до голови підкомітету ВРУ з питань охорони та популяризації культурної спадщини Олександра Бригинця з проханням організувати та провести відповідне засідання за участі профільних установ.
«Маю надію, що хоч народний депутат, який зобов’язався перед народом представляти та виконувати волю народу, не залишить це питання проігнорованим. Зрештою, для того депутатів та владу й обирають. Але нинішня влада, на жаль, живе за своїми переконаннями, в які збереження національних цінностей, схоже, не входить», - наголосила Т.Меліхова.
Нагадаємо, за інформацією ЗМІ, в ніч з 16 на 17 березня 2013 року на території Національного музею народної архітектури та побуту України згорів унікальний об’єкт архітектури — дерев’яна баня з села Михайлівка Олеського району Житомирської області. Ця баня була єдиною з усіх будівель такого типу. Бань в музеї більше немає. На сьогодні такі пам’ятки зникли і в регіоні. Таким чином, баня, що згоріла, була «реліктовою».
Дізнавшись про це, Т.Меліхова звернулася до профільних установ з проханням провести круглий стіл чи спеціальне засідання, на якому запропонувала обговорити можливості покращення протипожежної системи та охорони в закладах культури та дійти спільних дій щодо попередження аналогічних ситуацій в Музеї «Пирогово» та інших музейних закладах.
Источник: ЗА КИЇВ | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Меліхова через бездіяльність міністрів звернулася по допомогу до нардепа"