![Здоровий спосіб життя, заняття фізичною культурою та спортом –запорука здоров'я і довголіття](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/Goncharenko/1391.jpeg)
Нині формування здорового способу життя є важливою складовою молодіжної та соціальної політики держави. На сьогодні є очевидною необхідність розробки та впровадження ідеології пріоритетності в суспільній свідомості здорового способу життя, занять фізичною культурою та спортом, як основних засад здоров'я і довголіття.
На Черкащині проводиться комплекс заходів для підтримки спортсменів області: виплачуються стипендії, встановлені обласною радою, провідним спортсменам області (12 осіб), зокрема, 2 стипендії спортсменам-інвалідам у розмірі 2000 грн. на особу.
Найбільш вагомими здобутками спортсменів Черкаської області 2012 року на міжнародних змаганнях стали:
- Анастасія Сапсай – бронзовий призер чемпіонату Європи та світу з боротьби самбо серед молоді;
- Марина Мальована – срібний призер чемпіонату Європи серед юніорів з боксу;
- Альона Капша – бронзовий призер чемпіонату Європи серед юніорів з боксу;
- Антон Зубов – бронзовий призер чемпіонату Європи з кікбоксингу;
- Іван Бомко – в складі збірної команди України зайняв 2 місце на Кубку світу з фехтування, а в особистому заліку посів 3 місце;
- Ксенія Перцева – в складі збірної команди України зайняла 2 місце на Кубку світу з фехтування.
В області функціонує 46 дитячо-юнацьких спортивних шкіл (далі – ДЮСШ), в яких займається 12972 особи та розвивається 46 видів спорту. Фінансування ДЮСШ за 2012 рік становить 28650,82 тис. грн. Порівняно з 2011 роком кількість ДЮСШ зменшилась на 1, кількість осіб, що займаються в ДЮСШ збільшилась на 285 осіб, фінансування – на 5081,32 тис. грн.
Протягом двох останніх років здійснені суттєві кроки для вирішення найбільш важливих питань стосовно покращення матеріально-технічної бази області, зокрема: за 2011 рік збудовано 32 нові спортивні споруди, з них 31 спортивний майданчик та 1 сучасний стадіон в с. Паланка Уманського району; у 2012 році відкрито 2 стадіони: с. Білозір’я Черкаського району та с. Степанецьке, Канівського; продовжилась програма будівництва спортивних майданчиків в області, за якою збудовано та відкрито 18 багатофункціональних спортивних майданчиків та 5 міні-футбольних полів зі штучним покриттям; на базі Звенигородської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів ім. Т.Г. Шевченка збудовано кінноспортивну базу.
З 27 липня по 12 серпня 2012 року в Лондоні проходили ХХХ Олімпійські ігри. Україну там представляли 245 спортсменів, із яких 4 – представники Черкаської області. Українська олімпійська збірна здобула 20 медалей: 6 золотих, 5 срібних і 9 бронзових, посівши 14 загальнокомандне місце серед 204 країн-учасниць.
З 29 серпня по 9 вересня в Лондоні відбулись XIV літні Паралімпійські ігри. У змаганнях взяли участь 115 українських спортсменів, які завоювували нагороди у 12 видах спорту (до програми Паралімпійських ігор 2012 входять 20 видів спорту). Українська паралімпійська збірна взяла участь у таких видах спорту: академічна гребля, волейбол сидячи, дзюдо, легка атлетика, теніс настільний, пауерліфтинг, плавання, стрільба кульова, стрільба з лука, фехтування на колясках, футбол ДЦП, велоспорт (трек, шосе). Учасниками ХIV Паралімпійських ігор від Черкаської області стали 4 спортсмени:
- Василь Ковальчук (виборов золоту медаль з кульової стрільби) – Майстер спорту України міжнародного класу з кульової стрільби;
- Олександр Дріга – заслужений майстер спорту України з легкої атлетики;
- Андрій Стельмах (виборов бронзову медаль) – майстер спорту України міжнародного класу з академічного веслування;
- Юрій Царук (виборов 2 золоті медалі з бігу) – майстер спорту України з легкої атлетики.
У вересні 2012 року чемпіони XVI Паралімпійських ігор Юрій Царук. (дворазовий чемпіон з бігу) та Василь Ковальчук (чемпіон з кульової стрільби) отримали однокімнатну та двокімнатну квартиру відповідно. Олександр Стельмах та Олександр Дріга отримали грошові винагороди і подяки від голови Черкаської обласної державної адміністрації Сергія Тулуба.
Черкаська область – єдиний регіон в Україні, де проводяться обласні змагання «Найспортивніше село». У першому етапі змагання пройшли у трудових колективах у 390 селах, в яких взяли участь більше 13 тисяч учасників, у другому етапі взяли участь 380 команд сільських та селищних рад. У третьому етапі, що проходив в смт Катеринопіль 8 вересня 2012 року пройшли фінальні змагання, в яких змагались 20 команд-переможниць районних змагань. Переможцем стала команда села Хрестителеве, Чорнобаївського району, на другому місці – команда села Руська Поляна Черкаського району, третє – с. Лисича Балка Катеринопільського району.
За інформацією управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Здоровий спосіб життя, заняття фізичною культурою та спортом –запорука здоров'я і довголіття"