![Обласна рада з ТБ/ВІЛ тримає на контролі питання щодо захисту людей, які живуть з ВІЛ/СНІД](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/Goncharenko/1389.jpg)
18 червня 2013 року перший заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олег Найдан провів засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.
У заході взяли участь координатор проектів Міжнародної організації праці з ВІЛ/СНІД у сфері праці Лариса Савчук, головний лікар КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Петро Левченко, секретар обласної ради з ТБ/ВІЛ, керівник центру моніторингу та оцінки виконання програмних заходів з протидії епідемії ВІЛ-інфекції КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Андрій Пономаренко та інші відповідні представники медичної галузі.
У ході свого виступу головний позаштатний фтизіатр Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Дар’я Левандовська зазначила, що в світі з 1993 року, а в Україні з 1995 року, розпочалася епідемія туберкульозу. Відповідно до рекомендацій Міжнародної організації праці (МОП), туберкульоз відноситься до професійних інфекційних захворювань. Приблизно 30% людей, які знаходяться в тісному контакті з інфікованими туберкульозною паличкою в загальних приміщеннях, піддаються зараженню.
– У комунальному закладі «Черкаський обласний протитуберкульозний диспансер» за період з 2007 по 01.06.2013 роки захворіло 13 співробітників. З метою попередження професійного захворювання в закладі проводяться наступні заходи: розроблений та впроваджується план інфекційного контролю відповідно до наказу МОЗ України № 684 від 18.08.2010 р. «Про затвердження Стандарту інфекційного контролю за туберкульозом в лікувально-профілактичних закладах, місцях довгострокового перебування людей та проживання хворих на туберкульоз»; прийом осіб на роботу проводиться після попереднього ретельного медичного огляду та проведення туберкулінової проби Манту; створені окремі кімнати для середнього медичного персоналу та молодшого медичного персоналу з індивідуальними шафaми для переодягання; ультрафіолетове опромінення робочих місць співробітників відбувається за графіком, систематично, – зазначила Дар’я Левандовська.
У свою чергу, координатор проектів Міжнародної організації праці з ВІЛ/СНІД у сфері праці Алла Савчук відзначила: «Аналіз міжнародної практики протидії поширенню ВІЛ-інфекції показує, що світ може протистояти епідемії. В Україні завдяки інформуванню населення досягнуто рівня сприйняття проблеми як соціальної, а не тільки як медичної. Прагнення до скоординованої діяльності урядових структур, профспілок та роботодавців послугували ініціюванню профспілками та роботодавцями розроблення проекту Національної стратегії тристороннього співробітництва з протидії ВІЛ/ СНІДу у сфері праці. Така програма терміном на п’ять років була розроблена і затверджена на засіданні Національної тристоронньої соціально-економічної ради 20 лютого 2012 року. Основна мета, яку ми плануємо досягти – це розробка та впровадження пілотних програм профілактики ВІЛ на робочих місцях підприємств області, що дозволить максимально використовувати потенціал сфери праці для протидій епідемії, залучати тристоронніх партнерів на всіх рівнях до зусиль щодо протидії ВІЛ/СНІДу, зменшити поширення епідемії серед працюючого населення тощо. Тільки тристороннє партнерство держави, роботодавців та профспілок може мати позитивний ефект щодо протидії епідемії, – наголосила Лариса Савчук.
За словами головного позаштатного нарколога Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Андрія Коршуна, в області станом на початок 2013 року в лікувально-профілактичних закладах під диспансерним наглядом з приводу вживання наркотичних речовин перебуває 1779 осіб.
Наразі у світі існують основні два види лікування наркозалежних: детоксикація, яка включає в себе і детоксикацію через замісну підтримувальну терапію та реабілітаційне лікування. Варто зазначити, що значна частина хворих на наркоманію не ставить за мету відмову від вживання наркотичних речовин та уникає контактів з медичною службою. Тому стає неможливим залучення наркоспоживача до обстеження, психосоціальної підтримки та забезпечення його лікарськими засобами, які б зменшували ризик асоціальної поведінки та інфікування небезпечними хворобами.
Андрій Коршун зазначив, що впровадження ЗПТ дає змогу зменшити поширення ВІЛ/СНІДу, вірусних гепатитів, злочинності, смертей від передозування, ув’язнення, безробіття тощо. Завдяки цьому методу зменшується навантаження на суспільство і покращується здоров’я та якість життя не тільки наркозалежних, а й суспільства в цілому. З метою профілактики поширення ВІЛ-інфекції серед споживачів ін’єкційних наркотиків в області впроваджується програма ЗПТ. Впровадження її регламентується наказом ГУОЗ та МК та Черкаського обласного комунального підприємства «Фармація» від 29 лютого 2012 року №142/18/2 «Про проведення програми замісної підтримуючої терапії препаратами «Метадол» (метадону гідрохлорид), «Метадикт» (метадону гідрохлорид), «Бупренорфіну гідро хлорид» та «Еднок» (бупренорфіну гідрохлорид)».
В області в програмах ЗПТ на 01.05 2013 року знаходиться 151 особа.
Наприкінці зібрання Олег Найдан, враховуючи виступи доповідачів, дав відповідні доручення всім членам обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.
Прес-служба Департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Обласна рада з ТБ/ВІЛ тримає на контролі питання щодо захисту людей, які живуть з ВІЛ/СНІД "