![Наталія Королевська приїхала відкривати нове приміщення міськрайонного центру зайнятості у Каневі](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/35504.jpg)
Сьогодні, 18 червня, у Каневі відкрили нове приміщення міськрайонного центру зайнятості, де отримуватимуть адресні соціальні послуги понад 5,5 тис. роботодавців та шукачів роботи Канівщини.
З цієї нагоди до міста прибули: Міністр соціальної політики України Наталія Королевська, голова Державної служби зайнятості України Марина Лазебна, заступник голови Ради федерації роботодавців України, президент Конфедерації роботодавців України, заступник голови правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття Олег Шевчук, заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Тетяна Прітченко, директор обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко, представники місцевих органів виконавчої влади та самоврядування, профспілок і роботодавців та ін.
Міністр соціальної політики України Наталія Королевська ознайомилась з роботою Канівського центру зайнятості, зокрема, працівники Центру зайнятості розповіли про історію та форми роботи закладу.
Так, нове приміщення оснащено комп’ютерним класом для опанування безробітними та роботодавцями навичок роботи з комп’ютерними програмами. Є куточок для осіб з обмеженими фізичними можливостями, тендерний центр, інформаційний куточок для тих, хто бажає започаткувати власну справу тощо.
Отримати послуги в центрі зайнятості може кожен охочий незалежно від місця реєстрації. Клієнти можуть ознайомитися з оперативною інформацією про вакансії. В секторі взаємодії з роботодавцями є спеціальне місце для їхньої самостійної роботи, яке оснащено персональним комп’ютером, тематичною літературою та нормативними документами.
Міністр соціальної політики України Наталія Королевська та учасники заходу спілкувалися з клієнтами Центру зайнятості, оглядаючи інформаційні сектори та куточки, зокрема: профінформаційний сектор, де спеціаліст надає профорієнтаційні послуги та відбувається самостійне ознайомлення громадян з інформаційними матеріалами щодо отримання соціальних послуг служби зайнятості; сектор підбору роботи, де особисті консультанти надають послуги кожному клієнту, а саме пошук роботи, пропозиції щодо підвищення кваліфікації та спрямування до зайняття підприємницькою діяльністю.
В секторі розміщена карта–схема перспективних напрямків підприємницької діяльності району, а також Барометр професій.
Оглянуто також сектор активної підтримки безробітних. Саме тут Наталія Королевська вручила ваучери на навчання Василю Сахну та Анатолію Семенюті, які виявили бажання пройти перепідготовку та вивчитись на електрогазозварників.
Міністр соціальної політики України Наталія Королевська зазначила, що нині встановлено жорсткий критерій роботи Державної служби зайнятості (контроль за кількістю знайдених людьми вакансій, кількість часу, протягом якого особа перебувала на обліку в Центрі). Зараз на особливому контролі перебуває питання боротьби з нелегальною зайнятістю. Наталія Юріївна повідомила, що нині перед державою стоїть важливе завдання – створити протягом 3 місяців карту зайнятості по кожному місту, району, області з метою отримання повної інформації щодо кількості наявних робочих місць, побудованих підприємств, що в перспективі надаватимуть роботу та ін.
Також, за словами Наталії Королевської, наразі створюється робоча група з метою вдосконалити Закон України "Про зайнятість населення", що вступив у дію з 1 січня. Заплановано, згідно з нормами Закону, працевлаштувати 300 тисяч українців.
Голова Державної служби зайнятості України Марина Лазебна наголосила на важливості відкриття сучасного центру зайнятості в Каневі, який надаватиме якісні послуги з працевлаштування людей. Адже на сьогодні одне з головних завдань держави – забезпечити кожного, хто потребує, роботою, адже, якщо особа має місце роботи, вона має й адекватний соціальний захист.
На території закладу Міністр соціальної політики України Наталія Королевська спілкувалася також з учасниками ярмарки кар’єри – учнями Канівського вищого професійного училища, а також міні–ярмарки вакансій – з представниками Канівської філії СТОВ ім. Шевченка (торгова марка "Верес") та жителями міста й району, які нині перебувають у пошуку роботи. Начальник відділу кадрів Канівського заводу групи компаній "Верес" Людмила Матяш сказала, що завдяки Канівському міськрайонному центру зайнятості з 500 необхідних вакансій для сезонної літньої роботи (сезон переробки поділу овочів) 300 вже знайдено.
Робота за єдиними стандартами
Сучасні центри зайнятості забезпечують єдині стандарти обслуговування незайнятих громадян і роботодавців, втілення політики зайнятості відповідно до норм нового Закону України "Про зайнятість населення".
Тут створені умови обслуговування клієнтів за європейськими стандартами, впроваджено сучасні інформаційні технології та методи пошуку роботи. Такі центри сьогодні працюють в усіх регіонах України.
Відвідувачі центрів, зокрема, мають можливість самостійно працювати з різноманітною інформацією, використовувати весь банк наявних вакансій, а також з інформацією про підприємства, на яких може бути використана їхня праця. Роботодавці мають можливість підбору працівників на замовлення, здійснення їх профпідготовки або підвищення кваліфікації, зокрема й на робочому місці, проведення співбесіди з претендентами на роботу, зокрема, у приміщенні центрів зайнятості, тощо.
Відповідно до Єдиної технології обслуговування населення, в кожному центрі зайнятості розміщено сектори: довідково–консультаційний, сектор самостійного пошуку роботи, профінформаційний сектор, реєстраційно–приймальний та сектор активної підтримки безробітних, де спеціалісти надають послуги різним категоріям клієнтів служби зайнятості.
Державна служба зайнятості працює в системі Єдиної інформаційно–аналітичної системи (CIAC.NET.) – це загальнодержавна база вакансій, що забезпечує підбір персоналу в режимі "оп–line", незалежно від місця проживання та знаходження клієнтів центрів зайнятості, і, таким чином, сприяє якнайшвидшому вирішенню кадрових потреб роботодавців та поверненню шукачів роботи до продуктивної зайнятості.
Надання соціальних послуг. Канівський міськрайонний центр зайнятості
За 5 місяців 2013 року за сприяння центру зайнятості працевлаштовано 354 безробітних. Рівень працевлаштування в Канівському МРЦЗ становить 27,4% (по області – 28,4%).
Особлива увага приділяється працевлаштуванню громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (випускники; батьки, які мають дітей до 6 років; діти–сироти; люди з інвалідністю та інші). Протягом п'яти місяців цього року працевлаштовано 88 таких осіб.
Отримали виплату допомоги по безробіттю одноразово для започаткування власної справи і зареєструвались, як суб'єкти підприємницької діяльності, 19 безробітних.
За направленням центру зайнятості 177 безробітних Канівщини мали можливість підвищити свою конкурентоспроможність на ринку праці шляхом професійного навчання.
Тимчасову зайнятість забезпечено для 114 осіб. У 87% місцевих рад Канівщини передбачені кошти на проведення в 2013 році громадських робіт.
Загалом активними заходами сприяння зайнятості охоплено 645 безробітних, що становить 49,8% від їхньої загальної чисельності.
Завдяки цим та іншим заходам, канівські безробітні швидше отримують бажане працевлаштування. Центр зайнятості має один з найнижчих в області показників тривалості зареєстрованого безробіття. Так, у січні–травні він становив 151 календарний день, при середньому показнику по області 168 календарних днів Протягом 5 місяців цього року в базі даних Канівського МРЦЗ налічувалося 438 вакансій. За направленням центру зайнятості укомплектовано 84,5% заявлених вакансій, що на 8,2 відсоткові пункти перевищує середній показник по області. Слід зазначити, що в Канівському МРЦЗ якість вакансій – одна з найкращих. Так, у січні–травні цього року майже 85% заявлених роботодавцями вакансій мали рівень заробітної плати вище мінімальної, а кожна десята вакансія – вище середньої по області.
Станом на 1 червня 2013 року кількість зареєстрованих безробітних у центрі зайнятості становила 668 осіб, отримували допомогу по безробіттю – 499 осіб.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Наталія Королевська приїхала відкривати нове приміщення міськрайонного центру зайнятості у Каневі"