![На Шполянщині обговорили перспективи майбутнього врожаю та актуальні питання, що турбують аграріїв області](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/2074.jpg)
Перебуваючи із робочим візитом у Шполянському районі, голова обласної державної адміністрації Сергій Тулуб зустрівся із аграріями Черкащини, щоб обговорити питання продуктивності сільськогосподарських культур в агропромисловому комплексі регіону та перспективи майбутнього врожаю.
Як повідомив заступник голови облдержадміністрації Анатолій Івашкевич, для збору цьогорічного урожаю підготовлена необхідна техніка, зроблені запаси паливно-мастильних матеріалів та проведено відповідне фінансування.
«За прогнозами експертів, господарників та синоптиків збір ранніх зернових розпочнеться вже у кінці червня. У збиранні врожаю цього року буде задіяно близько 2000 зернозбиральних комбайнів, із них близько 800 – високопродуктивних. Окрім цього, із початку року додатково закуплено 178 одиниць нової техніки на загальну суму 61 млн. грн.», – поінформував Анатолій Григорович.
Одне із актуальних питань, на яке у першу чергу звернули увагу аграрії Черкащини – укладання угод на соціальне партнерство для розвитку інфраструктури сільських територій.
«Минулого року таких угод було укладено на суму 85 млн. грн., що на 50 млн. грн. перевищує показник 2011 року. Від виплати орендної плати за землю сільські ради отримують 27 млн. грн., у середньому кожна із них отримала 213 тис. грн. Зазначені кошти були спрямовані на ремонт та будівництво доріг, ремонт шкіл, дитячих садочків, освітлення вулиць тощо», – зазначив Анатолій Григорович.
За підсумками обговорення питання голова облдержадміністрації дав доручення виконуючому обов'язки начальника Головного управління Міндоходів у Черкаській області Олександру Лебедєву детально розглянути діяльність підприємств, які сьогодні не виконують умови укладених угод, зокрема, ПП «Нива» Тальнівського району та ЗАТ «Райз-Максимко» Монастирищенського району.
Не менш важливим питанням, на якому акцентував увагу Сергій Тулуб, є наповнення регіонального фонду продовольчим зерном, відповідно до якого кожен район має виконати відповідне замовлення протягом 2 місяців із початку жнив. Обсяг зерна, яким регіональний фонд має бути наповнений до 1 вересня цього року, становить 55 тис. тон.
Відтак, керівник області дав доручення протягом тижня розробити та розпочати реалізацію дієвого механізму розрахунків та фінансової підтримки для забезпечення зацікавленості сільгоспвиробників у постачанні високоякісної продукції до регіонального фонду.
«Окрім цього, обласною державною адміністрацією та основними виробниками хліба підписано меморандум, згідно з яким визначено основних операторів, які здійснюватимуть переробку зерна задля забезпечення хлібозаводів борошном, обговорено принципи і механізми виконання поставленого завдання. Наголошую, що злагоджена, цілеспрямована робота у цьому напрямку є запорукою збереження стабільної ціни на хліб», – зазначив Сергій Тулуб.
Окрім фінансових аспектів, аграрії області разом із науковцями ННЦ «Інститут землеробства» обговорили перспективи вирощування окремих культур і способи обробітку землі. Також було зроблено акценти на техніці безпеки під час жнивної кампанії, перспективах створення сільськогосподарських кооперативів та питані заохочення селян до роботи в агропромисловому секторі.
«Сьогодні необхідно зробити усе можливе для того, щоб кожен, хто працює на землі, мав можливість подбати про комфорт і добробут своєї родини», – звернувся до присутніх Сергій Борисович.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Шполянщині обговорили перспективи майбутнього врожаю та актуальні питання, що турбують аграріїв області"