Як відомо, стан вітчизняних доріг є одним з найактуальніших питань, що нині хвилює не лише черкащан, а й усіх українців.
Обговоренню заходів зі збереження мережі автомобільних доріг загального користування та доріг комунальної власності Черкащини було присвячено виїзне засідання колегії облдержадміністрації, що відбулось 12 червня 2013 року у м. Шпола під керівництвом голови облдержадміністрації Сергія Тулуба.
У заході взяли участь голова обласної ради Валерій Черняк, керівники районів та міст області, а також начальник Облавтодору Сергій Болтов, очільники місцевих дорожньо–експлуатаційних дільниць та відділів житлово–комунального господарства.
Як відомо, стан вітчизняних доріг є одним з найактуальніших питань, що нині хвилює не лише черкащан, а й усіх українців. На важливості їх ремонту та відновлення наголошується й на рівні керівництва держави, яке, зокрема, визначило завдання ліквідувати ямковість на дорогах України до 1 липня поточного року.
Хвилює ситуація з дорогами й обласну владу, про що відкриваючи колегію, зауважив голова облдержадміністрації Сергій Тулуб. Тим більше, що через територію Черкащини пролягає 4 з 9 автомагістралей державного значення. Крім того, за словами Сергія Борисовича, "ці питання особливо важливі напередодні ювілейних дат, які ми відзначатимемо вже на початку наступного року – це 200–річчя з дня народження Т.Г. Шевченка та 60–річчя утворення області".
Також очільник області висловив занепокоєння з приводу освоєння коштів, виділених на ремонти доріг, а це понад 56 мільйонів гривень, виділених для нашої областіу. На жаль, в силу як об’єктивних, так і суб’єктивних причин, темпи їх використання залишаються зовсім недостатніми.
Звичайно, важливим чинником незадовільного стану доріг є їх невідповідність сучасному навантаженню та природне старіння, адже більшість збудована понад півстоліття тому. Про це у своєму виступі наголосив заступник голови облдержадміністрації Олександр Павлов.
До речі, щодо пересування великовантажних фур, то нині в Україні встановлено обмеження для їх пересування в денний час, коли температура сягає понад +28°С. А для відстою вантажівок слід облаштувати відповідні місця. Нині в області облаштовано 24 таких місця, але робота триває й надалі. Крім того, є необхідність запровадження вагового контролю для цих автомобілів.
Разом з тим Олександр Васильович відмітив, що складнощі виникають із підготовкою проектно–кошторисної документації для ремонту доріг.
Поінформував про ситуацію й керівник Облавтодору Сергій Болтов, який відзначив, що зараз дороги Черкащини ремонтують 30 бригад, а це понад 500 працівників.
Загалом же, можливості для збереження мережі автомобільних доріг кожна територія шукає виходячи зі своїх реалій. Так, за словами заступника міського голови м. Черкаси Павла Карася, виходом для обласного центру є об’їзна дорога, адже нині вантажівки курсують через саме місто. Проблематичними щоправда є окремі ділянки цієї дороги, проте вже зараз мають розпочатися роботи щодо їх ремонту.
В свою чергу міський голова м. Сміла Вадим Решетняк пропонує збільшити акциз на дизельне паливо, яким користується більшість важковагових авто, можливо тоді більше підприємств буде користуватись залізничним транспортним для перевезення своєї продукції та не псуватиме дорожнє покриття.
Безперечно важко обійти цілий ряд об’єктивних факторів, в результаті яких дороги дуже далекі від належного рівня. Але важливим чинником є й відповідальність за проведення ремонтів, їх якість та контроль за цією роботою. Саме до цього всіх причетних і закликав голова облдержадміністрації Сергій Тулуб.
За результатами засідання колегії, з урахуванням пропозицій, буде прийнято відповідне рішення.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Тулуб переймається, що дорожники не встигнуть цьогоріч використати 56 мільйонів гривень виділених на ремонт доріг"