![В УДПУ імені Павла Тичини відбулася Урочиста академія, присвячена Дню науки](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/2061.jpg)
Днями науково-педагогічних працівників і студентів – молодих науковців Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини зібрала Урочиста академія, присвячена Дню науки.
За повідомленням Департаменту освіти і науки ОДА, на святі були присутні високоповажні гості – представники державних органів управління, керівництво міста й району, колеги-науковці.
Великій групі викладачів та студентів вручили Почесні грамоти заступник директора департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації Ольга Фурман, голова профспілки працівників освіти й науки Черкаської області Ольга Жалдак, заступник міського голови Петро Паєвський, перший заступник голови Уманської районної державної адміністрації Олег Кожем’як.
Серед нагороджених: доктор педагогічних наук, професор, член-кор. НАПН України, ректор університету Наталія Побірченко, доктори наук, професори Олександр Коберник, Анатолій Музиченко, Світлана Совгіра, кандидати наук, професори Анатолій Карасевич, Наталія Сивачук, доценти Оксана Заболотна, Оксана Кравченко, Наталія Коляда, Валерій Миколайко, Олександр Осадчий, Ольга Скус, Людмила Чвертко, Олена Ярошинська та ін.
З вітальним словом і побажанням подальших успіхів на нелегкому шляху наукових пошуків і підготовки майбутніх поколінь науковців, здатних піднести науковий потенціал України до нових висот, виступила ректор університету Наталія Побірченко. Вона подякувала науковцям закладу, зусиллями яких виконуються важливі наукові розробки, здійснюється підготовка висококваліфікованих кадрів, забезпечується міжнародне науково-освітнє співробітництво, функціонують інноваційні структури, створюється імідж університету.
Вітали телеграмами науковців університету Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, директор Національного дендрологічного парку «Софіївка» НАН України доктор біологічних наук, професор, член-кор. НАН України Іван Косенко. У вітаннях зазначалось, що свято науки університет зустрічає як «знаний і визнаний в Україні та за кордоном навчально-науковий заклад, авторитет якого є беззаперечним», що «університет динамічно розвивається, йде в ногу з часом, велику увагу приділяє розвитку дослідницько-інноваційного потенціалу».
У цей святковий день колектив науковців-освітян університету поповнився новою когортою професорів та доцентів. Рішенням атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України вчене звання професора присвоєно докторам наук Оксані Браславській та Ользі Комар; вчене звання доцента – кандидатам наук Ларисі Данилевич, Аллі Добридень, Ірині Кравцовій, Лесі Кравченко, Тетяні Кремешній, Сергію Ольховецькому, Тетяні Піонтковській, Вікторії Фуркало, Валентині Харитоновій.
На урочистій академії віншували гордість університету – Ігоря Опацького, студента історичного факультету, переможця Міжнародної історичної олімпіади «1812 рік і Україна» (науковий керівник – кандидат історичних наук Зінаїда Священко), студенток філологічного факультету Мар’яну Маранду (1 місце у Міжнародному конкурсі з українознавства для студентів і молодих учених (науковий керівник - професор Наталія Сивачук) та Марію Краєву (1 місце у Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка). Науковий керівник Марії – кандидат філологічних наук, доцент Оксана Зелінська нагороджена подякою Міністерства освіти і науки України та цінним подарунком.
Дипломами Міністерства освіти і науки України нагороджена велика група студентів – переможців Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт та Всеукраїнської олімпіади 2011-2012 навчального року. Своїми перемогами молоді науковці завдячують науковим керівникам, на чию адресу прозвучали щирі, теплі слова вдячності за щоденну натхненну працю, знання і досвід, турботу, професіоналізм, пошук нового, любов до підростаючого покоління.
В університеті цього року вперше було проведено конкурс «Кращий молодий науковець УДПУ» за номінаціями «Кращий молодий вчений», «Кращий молодий дослідник», «Кращий студент-науковець».
За перемогу в номінації «Кращий молодий вчений» нагороджені: доктор економічних наук – у напрямку «Суспільні й гуманітарні науки» Петро Курмаєв, кандидат біологічних наук – у напрямку «Природничо-математичні науки» Олександр Лаврик.
У номінації «Кращий молодий дослідник»: ст. викладач кафедри маркетингу та управління бізнесом – у напрямку «Суспільні й гуманітарні науки» Наталія Пачева, викладач кафедри біології та методики її навчання – у напрямку «Природничо-математичні науки» Світлана Люленко, викладач кафедри техніко-технологічних дисциплін, охорони праці та безпеки життєдіяльності – у напрямку «Технічні науки» Олексій Мельник.
У номінації «Кращий студент-науковець»: студентка факультету іноземної філології – у напрямку «Суспільні й гуманітарні науки» Єлизавета Заболотна, студент природничо-географічного факультету – у напрямку «Природничо-математичні науки» Юрій Ганущак.
Яскравим доповненням побажань подальшого процвітання колективу закладу, наснаги та підкорення нових висот науки стали виступи творчих колективів університету – академічного та народного хорів (керівники – заслужені працівники культури України Леонід Ятло та Василь Семенчук), ансамблю народного танцю «Яворина» (керівник – лауреат Міжнародного конкурсу Сергій Куценко), ансамблю сучасного танцю «Візаві» (керівник – лауреат Міжнародного конкурсу Людмила Андрощук), солістів-вокалістів Юлії Лисянської, Володимира Деренюка, Юлії Кибальчук.
За інформацією управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "В УДПУ імені Павла Тичини відбулася Урочиста академія, присвячена Дню науки"