Близько четвертої години ранку до чергової частини Смілянського міськвідділу міліції звернувся сільський голова одного з сіл Смілянського району та повідомив про крадіжку з місцевого цвинтаря.
На місце події відразу виїхала слідчо–оперативна група. На вказаному кладовищі правоохоронці побачили натовп селян, які тримали в облозі двох людей, чоловіка і жінку. Їх затримали місцеві жителі "на гарячому" з живими квітами, які вони викопали з місць поховань.
Як пояснили селяни, що виявивши на передодні факт розкрадання квітучих рослин з місцевого цвинтаря, вони вирішили влаштувати засідку і підстерегти зловмисника. Ідею місцевих жителів підтримав і селищний голова, який безпосередньо брав у цьому участь.
На кладовищі всі разом чергували всю ніч та перед сходом сонця один із селян помітив, що неподалік від нього, навколо могил ходить двоє людей з лопатою та сумками. Повідомивши про це інших громадян та чекаючи їх допомоги він спостерігав, як невідомі викопують насадження квітів прямо з місць поховань. Селяни швидко дісталися вказаного місця і затримали невідомих з сумками наповненими квітами. Зловмисниками виявились 49–річна місцева жителька та її 54–річний чоловік.
Правоохоронці провели детальний огляд місця події, під час якого виявили та вилучили безліч речових доказів. Для з’ясування всіх обставин затримане подружжя відразу доставили до міськвідділу міліції. В кабінеті слідчого чоловік і жінка розповідали різні версії та все ж таки зрозумівши, що відповідальності за скоєне не уникнути, розповіли правоохоронцям всю правду.
Відвідуючи місце поховання своїх батьків, подружжю приглянулися безліч різних рослин, які насадженні на сусідніх могилах. Щоб прикрасити своє домоволодіння без зайвих затрат, вони викопували на цвинтарі квіти. Зібравшись необхідне приладдя, вночі подружжя виходило на "справу". Добре знаючи місцевість, вони легко орієнтувались на кладовищі і швидко знаходили потрібні їм насадження. За допомогою лопати викопували квіти від чорнобривців до троянд, які потім висаджували на своєму подвір’ї. Під час проведення слідчих дій з’ясувалося, що місцеве подружжя не вперше "господарює" в нічний час на цвинтарі, навіть незважаючи, що скоюють не тільки злочини, а й тяжкий гріх.
Наразі всі речові докази вилучено. Слідчим відділом Смілянського міськвідділу міліції відкрито кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 297 КК України (наруга над могилою) викрадення предметів що знаходяться в місці поховань. Таке кримінальне правопорушення карається штрафом до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арештом строком до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк. Вирішується питання про обрання міри зловмисникам запобіжного заходу. Розслідування проводить Смілянський міськвідділ міліції.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Подружжя цвинтарних крадіїв попалось на гарячому"