Заступник голови облдержадміністрації Анатолій Івашкевич провів нараду з питання заготівлі зерна до регіональних ресурсів області в 2013–2014 маркетинговому році та недопущення безпідставного зростання вартості хліба й хлібобулочних виробів, що користуються найвищим споживчим попитом.
У цьому заході, зокрема, взяли участь заступник директора Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олексій Сизоненко та керівники найбыльших підприємств області.
Звертаючись до учасників зібрання, Анатолій Івашкевич підкреслив:
– У будь якому випадку, результат повинен бути один: ми не повинні допустити зростання цін на хліб до отримання врожаю 2014 року. Для цього й формується резерв продовольчого зерна в обсязі 55 тис. тонн.
За його словами, на погашення різниці між закупівельною ціною для регіонального замовлення та ринковою ціною, в обласному бюджеті закладено 100 тис. грн. Це – невелика сума коштів, але місцеві бюджети мають можливість прийняти власні програми із забезпечення регіонального замовлення зерна. Восени озиму пшеницю посіяно на 237 тис. га і види на її врожай непогані.
Заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олексій Сизоненко повідомив, що проведений аналіз наявності ресурсів зерна та борошна на сьогоднішній день свідчить про те, що в області достатньо зерна і борошна для того, щоб не підвищувати ціну на хліб до надходження зерна нового врожаю.
– На сьогоднішній день, в зв’язку з підвищенням цін Аграрного фонду, заготівлю зерна до регіональних ресурсів є можливість поставляти за цінами 2 класу – 1750 грн/тонн, 3 класу – 1650 грн/тонн. Обсяги його поставок на новий маркетинговий рік буде доведено до кожного району (райдержадміністрацій і сільгосптоваровиробників) і це завдання має бути виконано за 3 місяці: серпень, вересень та жовтень, – зауважив Олексій Сизоненко.
На нараді йшлося про те, що облдержадміністрація пропонує підготувати чотирьохсторонній меморандум про співпрацю та взаєморозуміння між Черкаською ОДА, основними борошномельними і хлібопекарськими підприємствами та закладами торгівлі. З визначенням взятих на себе обов’язків для кожного із учасників.
Анатолій Івашкевич також наголосив, що головою облдержадміністрації Сергієм Тулубом поставлено завдання, щоб область стовідсотково забезпечувала себе хлібом та хлібобулочними виробами власного виробництва (Нині ця цифра коливається в межах 82–88%). За підтримки Сергія Борисовича, для популяризації поміж населенням Черкащини товарів і продукції черкаського виробництва, започатковано ініціативу "Товар Черкащини", розроблено логотип, який буде запропоновано всім товаровиробникам області, торговельним організаціям, підприємцям тощо. Він закликав хлібопекарів області активно підтримати цю ініціативу та наполегливо працювати в напрямку поліпшення менеджменту виробництв.
На нараді було проаналізовано можливості хлібопекарських підприємств щодо отримання кредитів для компактної закупівлі зерна та борошна з регіонального фонду. Її учасники підтримали ініціативу облдержадміністрації щодо запропонованої співпраці та домовились у робочому порядку з’ясувати всі деталі та доопрацювати текст меморандуму.
Анатолій Івашкевич також виконав почесну місію – за вагомі здобутки у виробництві вручив Подяку Міністра агропромислового розвитку Миколи Присяжнюка директору ТОВ "Черкасихліб ЛТД" Олені Татариновій.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У облдержадміністрації переконували виробників, що підвищення цін на хліб є неприпустимим"