ПАТ "Азот" (Черкаси), що входить до холдингу OSTCHEM (поєднує активи азотної хімії Group DF) до кінця 2013 року завершить перший етап модернізації каналізаційної системи міста Черкаси й вкладе 23,5 мільйона гривень у цей проект.
Про це заявив Віталій Скляров, Голова Правління ПАТ "Азот". Заходи дозволять підвищити надійність відводу міських стоків із Черкас і суттєво знизять ризики забруднення навколишнього середовища.
"Програма з реконструкції міської каналізаційної системи – наш найбільший екологічний проект. Ми вже інвестували основну суму – близько 21 мільйона гривень і ще 2,5 мільйона вкладемо до кінця 2013 року, щоб завершити заплановане. Усе, що ми пообіцяли зробити для системи водопостачання міста, ми зробимо", – заявив Віталій Скляров.
До кінця 2013 року "Азот" завершить заміну аварійної ділянки трубопроводу вздовж вулиці Чигиринської, а також повністю відремонтує й модернізує всі колектори, які транспортують стоки міста від головної насосної станції на очисні спорудження підприємства. У рамках програми "Азот" уже відремонтував 11 км міських каналізаційних колекторів, установив для міста два нові колектори діаметром 700 мм від Проспекту Хіміків до вул. Чигиринської, що дозволило відновити роботу головної насосної станції міста (забезпечує відвід стічних вод з Південно–Західного регіону Черкас).
"Азот" очищає міські стоки з 1992 року. Підприємство проектувалося не тільки як хімічне підприємство, що виробляє мінеральні добрива, але і як водоканал – структура, яка забезпечує місто Черкаси чистою водою. "Азот" очищає не лише свої й побутові стоки декількох житлових масивів Черкас, але й стічні води інших промислових підприємств черкаського регіону. Через очисні споруди підприємства проходить 70 000 м3 води на добу. "Основна проблема системи водопостачання Черкас полягає в тому, що міські водопроводи, насосні станції й напірні колектори, по яких вода перекачується від споживачів на "Азот" для подальшого очищення, дуже зношені.
Система водопостачання міста вимагає серйозного капітального ремонту. Допомагаючи місту, ми суттєво знижуємо екологічні ризики", – говорить Віталій Скляров.
Для реконструкції міської каналізації "Азот" використовує сучасні європейські технології. Наприклад, у селі Червона Слобода, у зоні підтоплення ґрунтовими водами, Черкаський "Азот" повністю замінив кілометровий відрізок сталевого трубопроводу на ХОБАС – сучасний трубопровід, для виробництва якого застосовуються пластикові труби з високою пропускною здатністю й строком експлуатації до 50 років.
Поетапна реконструкція черкаської міської каналізації проходить у рамках програми "Збережи своє місто", яку ініціював власник Group DF Дмитро Фірташ.
"Ми зобов'язані підвищувати соціальні, екологічні стандарти в містах нашої присутності, інвестувати в інфраструктуру міст, поліпшувати якість життя жителів. Певен, що бізнес повинен бути соціально орієнтованим, опікуватися про те, щоб люди почували себе комфортно", – прокоментував Олександр Халін, генеральний директор холдингу OSTCHEM. За його словами, в 2010–2012 рр. хімічні підприємства, що входять в OSTCHEM, вклали 134,2 млн гривень у розвиток соціальної інфраструктури міст.
ДОВІДКА:
ПАТ "Азот" (Черкаси), що входить до холдингу OSTCHEM (Group DF), спеціалізується на виробництві азотних мінеральних добрив (аміак, карбамід, аміачна селітра, КАС), капролактаму, іонообмінних смол та іншої продукції. На підприємстві працює близько 4,5 тис.осіб .Підприємство сертифіковане по міжнародному стандарту екологічного менеджменту ISO 14001. На підприємстві застосовуються новітні технології очищення води, використовується технологія зворотного осмосу, ультра– і нанофільтраційні установки.
На "Азоті" використовується замкнена система водоспоживання – без скидання стічних вод у ріки регіону. В 2012 році "Азот" реалізував проект реконструкції Палацу культури "Дружба народів" і центральної площі міста. За підтримки підприємства в місті триває ремонт декількох доріг і триває закупівля суспільного транспорту для міста.
OSTCHEM об’єднує підприємства азотної хімії GroupDF: ПАТ "Азот" (Черкаси, Україна), ПАТ "Концерн СТИРОЛ" (Горлівка, Україна), ПрАТ "Сєвєродонецьке об’єднання Азот" (Сєвєродонецьк, Україна), ПАТ "Рівнеазот" (Рівне, Україна), "Нітроферт" ( Кохтла–Ярве, Естонія), "ТаджикАзот" (Сарбанд, Таджикистан).Напрямок дистрибуції мінеральних добрив представлене компанією "УкрАгро НПК", а транспортування – морським спеціалізованим портом "Ніка–Тера".
Group DF – диверсифікована міжнародна група компаній, бізнес якої представлений в 11 країнах Європи й Азії. Основні напрямки діяльності Групи – азотний, титановий, газовий і банківський бізнеси.
Зокрема, Group DF – один з найбільших інвесторів у хімічну промисловість і енергетику на території Східної Європи. Група також розбудовує компанії в сферах сільського господарства, медіа, виробництва кальцинованої соди, енергетичної інфраструктури й нерухомості. Стратегія Групи – консолідація й трансформація галузей промисловості з метою підвищення конкурентоспроможності України на світовому ринку. Група впроваджує міжнародні стандарти корпоративного керування, прагнучи бути прозорою й зрозумілою для фінансових інститутів та ринків капіталу. Загальна чисельність працівників на підприємствах Group DF перевищує 100 тис. осіб.
Засновник і власник Group DF – відомий український бізнесмен і меценат Дмитро Фірташ.
Повідомляє прес–центр ПАТ "Азот" м.Черкаси.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости ""Азот" витратить 23, 5 мільйона гривень на реконструкцію системи очищення води та каналізації міста"