Один зі спортсменів, що заробляють на життя участю у політичних акціях та рейдерських захопленнях, вважає, що Партія регіонів їх дуже жорстко підставила під час суботніх мітингів у Києві.
В інтерв’ю «Тиждень.ua» спортсмен, ім’я якого не називається, розповів про механізм залучення «бойовиків».
«Коли нас винаймають, то до початку ситуації ніхто не знає, куди всі поїдуть. Нам кажуть, яка кількість людей необхідна, озвучують суму. Яку? Буває більше, буває менше. 18 травня платили $50 за роботу до другої дня», – сказав він.
За його словами, у них є один організатор, який працює з усіма акціями – саме він телефонує комусь із хлопців.
«Але маю сказати, що кінцевий замовник – це не тільки Партія регіонів. Це і «УДАР», і «Батьківщина». Подивись відео з мітингів регіоналів, а потім відео з мітингів опозиційних партій, крім, хіба що, ВО «Свобода». І ти побачиш одних і тих самих людей – нас. Всі пацани, які брали участь у бійці цієї суботи, колись працювали і на опозицію. Наша робота, звісно, не прапором махати. Найчастіше ми працюємо в охороні, стежимо за порядком на акціях», – додав він.
Також спортсмен розповів, що їх прикриває міліція, але «з міліцією домовляються депутати, які роблять замовлення».
Водночас він зазначив, що бійка у суботу, 18 травня, трапилась спонтанно: «Ніхто не збирався битись, нас про це не попереджали! Повір, ми працюємо не вперше, і ніколи таких несподіванок не було. Іноді ми могли поштовхатись з опонентами, зробити шоу для замовника, щоб він подивився. А це було несподівано і по-справжньому…
До другої години дня ми, як і домовлялись, охороняли сцену на так званому антифашистському мітингу. Дивились, щоб ніхто не ліз до виступаючих, щоб пляшки не кидали… Потім нам сказали йти у готель «Інтерконтиненталь», аби отримати гроші. Біля готелю були свободівці. Почалась бійка. Не знаю, хто почав її і чому – я стояв усередині натовпу. Це було вкрай несподівано. Половина наших почала тікати, ніхто не збирався вступати в конфлікт, ніхто не розумів, що відбувається. Думаю, регіонали нас дуже жорстко підставили».
Також він висловив упевненість, що заява Вадіка Румуна (одного з нападників на журналістів, – ред.) про те, що він працював на опозицію, – це робота організаторів, замовників від Партії регіонів.
«Думаю, зрештою вони «відмажуть» Румуна, і вже пообіцяли йому це. Умовний термін дадуть. Максимум трохи посидить – доки триватиме галас у ЗМІ», – сказав спортсмен.
Він підтвердив, що ті ж найманці брали участь в захопленні будинку київської вчительки Ніни Москаленко і працювали під час виборів у 223-му окрузі.
«Хоча, існує певна ієрархія. Якщо щось відбувається в Києві – скажімо, регіонали платять за те, щоб забрати у Ніни Москаленко будинок, – викликають спортсменів, наприклад, з Білої Церкви. Якщо «УДАР» має бізнесові інтереси у Білій Церкві – скажімо, заплатив, щоб забрати якийсь готель, – викликають хлопців з іншого міста. Де живеш – там, вибачте, не среш. Загалом це дуже велика піраміда», – розповів він.
Участь у цих акціях він пояснив потребою заробляти на життя: «Всі ми професійні спортсмени, багато працюємо, професійно десь виступаємо. І я займаюсь спортом не рік, не два – 15 років. Спорт – це моє життя. Але спорсмени нікому не потрібні у нашій країні. Нам їсти нічого».
Нагадаємо, у результаті інциденту, що стався 18 травня, в Сніцарчук була розбита губа. За її словами, її били по голові й у живіт, але так, щоб слідів не залишилося. Журналісти серед нападників упізнали тих, хто раніше брав участь в рейдерському захопленні будинку вчительки Ніни Москаленко і на виборах до ВР. До того ж журналісти зібрали докази того, що молодики, які охороняли підходи до майданчиків, де відбувався мітинг Партії регіонів, і ті, що били журналістів – ті самі особи.
Міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко на засіданні Верховної Ради України, заявив, що особу, причетну до побиття журналістки Ольги Сніцарчук, затримано.
Источник: Регiоальний портал - РIВНЕ | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Спортсмен, що підробляє на мітингах: ПР нас дуже жорстко підставила"