![На Черкащині близько 6 тисяч осіб пройшли профілактичні медичні огляди протягом 2012 року](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/Goncharenko/613.jpg)
Одним із пріоритетних напрямів роботи Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф Черкаської облдержадміністрації щодо реалізації Програми економічних реформ Президента України на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» є профілактика професійно залежної патології серед працюючих у шкідливих та небезпечних умовах праці.
За словами директора Центру підвищення кваліфікації лікарів Володимира Дроботенка, з цією метою в лікувально-профілактичних закладах області функціонують комісії з проведення профілактичних медичних оглядів (далі – Комісії ЛПЗ) працівників певних категорій, зокрема ті, які зазнають впливу шкідливих умов праці. Основними завданнями Комісій ЛПЗ є проведення попередніх (перед прийомом на роботу) та періодичних медичних оглядів працюючого населення та диспансеризація осіб з «групи ризику» щодо розвитку професійної патології.
Так, у 2012 році профілактичним медичним оглядам підлягало 58661 особа, з яких оглянуто за результатами медичних оглядів 58450 осіб. За результатами оглядів виявлено 245 осіб із підозрою на професійну патологію.
– Як свідчать і статистичні дані, відсоток охоплення профоглядами в Черкаській області значно перевищує аналогічний національний показник, що вказує на ефективну роботу Комісій. Однак якість медичних оглядів, особливо в складовій раннього виявлення профпатології, потребує подальшого вдосконалення, – зазначив Володимир Дроботенко. – Найбільша питома вага виявлених із підозрою на професійні захворювання в осіб, які зазнають комплексного впливу шуму та вібрації (60,8%), фізичного перенапруження організму (28,2%), токсичних хімічних речовин (5,7%), пилу в повітрі робочої зони (2,8%), інші шкідливі речовини (2,4%).
Також, як відзначає Володимир Анатолійович, у минулому році в області зареєстровано та розслідувано у встановленому порядку 17 випадків професійних захворювань та 1 випадок гострого професійного отруєння (4 потерпілих).У 8 із них причиною професійних захворювань стала дія вібрації, в 6 – фізичне перенапруження організму, в 2 – дія біологічних факторів та в одному випадку – шум.
– Всі професійні захворювання розслідувані та взяті на облік відповідно до чинного законодавства України у визначені терміни, – наголосив директор Центру.
Довідково:
З метою поліпшення якості профілактичних медичних оглядів зокрема, та профілактики професійної і професійно-залежної патології в цілому Головним управлінням на 2013 рік розроблений комплекс заходів:
1. матеріальне дооснащення Комісій ЛПЗ для забезпечення виконання повного обсягу інструментальних та лабораторних досліджень при проведенні профоглядів відповідно до вимог галузевого наказу;
2. впровадження в роботу Комісій ЛПЗ уніфікованої рекомендованої форми для проведення детального аналізу роботи профпатологічної служби районів, зокрема, алгоритму експертної оцінки якості організації та проведення профоглядів;
3. підвищення професійної кваліфікації голів та членів Комісій, шляхом організації їх навчання з актуальних питань профпатології на відповідних тематичних навчальних циклах, а також на курсах інформації і стажування на базі обласного Центру профпатології та Центру підвищення кваліфікації лікарів;
4. активне залучення до профілактики професійної патології лікарів загальної практики-сімейної медицини, не тільки в лікувально-діагностичній роботі, а й у забезпеченні дотримання на закріплених за ними територіях законодавства в сфері охорони праці.
Стан профілактичних медичних оглядів за 2010-2012р.р.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Черкащині близько 6 тисяч осіб пройшли профілактичні медичні огляди протягом 2012 року "