Фракція «БЮТ-Батьківщина» у Київраді вимагає від голови КМДА О. Попова надати інформацію про те, скільки коштів було витрачено на закупівлю зелених насаджень для благоустрою вул. Хрещатику з 2006 року із зазначенням конкретних періодів виділення коштів та їх цільового використання.
Про це заявила голова фракції Тетяна Меліхова під час обговорення питання на сесії Київради «Про надання згоди на безоплатне прийняття до комунальної власності територіальної громади м. Києва основних засобів (дерева м’ясочервоного каштана Briotii)».
«Фракція безумовно підтримує прийняття на благодійній основі до комунальної власності і каштанів, і сосен, і кущів троянд. Проте КМДА щокілька років заявляє про необхідність пересадки дерев на Хрещатику. Серед причин регулярної пересадки зелених насаджень київська влада називає: то загазованість повітря, то появу каштанової молі, то вандалів-фанатів. Проте, у нашої фракції та киян, складається враження, що насправді причиною загибелі дерев є «необхідність» відмити на цьому кошти», - заявила Т. Меліхова.
Депутатка наголосила, що кілька років тому на Хрещатику було висаджено саджанці липи, приблизно 2 тижні тому ці дерева було вирито з ґрунту та проведено підживлення їхнього коріння спеціальними засобами, після чого знов висаджено в ґрунт на Хрещатику. Через три дні співробітники Київзеленбуду зрізали ці дерева та викорчували їхнє коріння.
«І що ми бачимо з телеекранів - через декілька днів на їх місці пан Попов вже висаджував каштани від благодійників, деякі з яких за словами співробітників Київзеленбуду, були хворі», - підкреслила Т. Меліхова.
Т.Меліхова вимагає у голови КМДА О.Попова пояснити доцільність вказаних дій. Чому спочатку дерева (липи) саджають, потім укріплюють, а потім - просто викидають, висаджуючи іноземні сорти каштанів перед камерами ЗМІ? «Чи це раціональне використання бюджетних коштів?! Адже насправді, з 289 каштанів, висаджених на Хрещатику, лише 115 дерев були прийняті у дар. Інші були придбані за бюджетні кошти», - наголосила Т. Меліхова.
Нагадаємо, майже кожні 2-3 роки на Хрещатику пересаджують дерева, міняють одні на інші, більш дорожчі. За останні 10 років принаймні 5 разів міська влада закуповувала молоді саджанці. Пан Черновецький в свій час також перед камерами висаджував дерева, не пожалкувавши для Хрещатику шокуючи суму – 6,5млн.грн., для того щоб замінити балканські каштани на німецькі ліпи та пообіцяв що ці дерева переживуть його самого. Проте липи частково засохли, частково їх спилили перед ЄВРО-2012 «щоб не заважали фанам дивиться футбол», а на їх місці висадили бархатці.
Источник: ЗА КИЇВ | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Меліхова вимагає оприлюднити суму, витрачену за останні 7 років, на оновлення дерев на Хрещатику"