Сергій Тулуб: Земля батьків допомагає реалізовувати задумане : 1119225 : Местные новости

Местные новости Черкассы : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Черкассы и область : Последние новости > Местные новости
Подробно

Сергій Тулуб: "Земля батьків допомагає реалізовувати задумане"

Сергій Тулуб:

Напередодні третьої річниці роботи у Черкаській області, голова ОДА, Герой України зустрівся з журналістами «Газети по-українськи» та відповів на усі їх запитання щодо особливостей роботи в регіоні.


- Сергію Борисовичу, у Вашому звіті йдеться про більше 4000 справ, які  вдалося зробити за три роки. Як Вам вдається так оперативно працювати? Що плануєте зробити до кінця цього року?

- Багато встигає той, хто багато працює. На щастя, я не сам – є команда людей, яка працює на спільний результат.  Нас хвилює насамперед те, що стосується життя мешканців області, їх проблем,  настроїв, прагнень.

Щодо планів на цей рік, то найголовнішим завданням для нас є підготовка до двох ювілейних дат: 200-річчя Тараса Шевченка та 60-ї річниці із дня заснування Черкаської області. А за цим стоять і відремонтовані вулиці, і навчальні та медичні заклади, і багато іншого.

- У ЗМІ звучала інформація, що на підготовку до 200-річчя Шевченка планується витратити 452 мільйони гривень. Чи виправдані такі витрати?
- Я б не сказав, що це достовірна інформація. Звичайно, називалися різні цифри. Проте сьогодні  на підготовку меморіальних об’єктів та об’єктів соціально-культурної спадщини і місць, пов’язаних із іменем Тараса Шевченка, планується витратити близько 109 мільйонів гривень.

У підготовці до відзначення цієї ювілейної дати бере участь уся область. З метою залучення до розробки плану дій широких кіл громадськості створено спеціальну комісію, на розгляд якої кожна громада виносить свої пропозиції. Насамперед, вони стосуються ремонтно-будівельних робіт на об’єктах, що пов’язані саме із життям та творчістю Кобзаря. А далі вже все інше: вулиці, навчальні та медичні заклади, Будинки культури.
- Що вдалося змінити за три роки в області? Назвіть справи, які хотіли зробити у першу чергу, коли стали губернатором, і зробили.
Перше, за що взявся – зустрічі з людьми, прийоми громадян. Мав зрозуміти, які проблеми найбільше турбують черкащан. Приходила велика кількість людей (по 40-60 у день), які хотіли обговорити та вирішити свої проблеми. Особливо, що вразило – розповіді людей про те, як роками зверталися до різних посадовців, і ніхто їм не допоміг.

Поспілкувавшись із черкащанами і зрозумівши, які проблеми в області потрібно вирішувати негайно, ми розробили комплексну програму дій, реалізація якої мала в найкоротші терміни позитивно вплинути на соціально-економічне становище регіону.

Коли я приїхав працювати на Черкащину, це був єдиний регіон, який не мав обласної дитячої лікарні. Я терміново зайнявся вирішенням цього питання і, як результат, - медичний заклад, який будувався 22 роки, був відновлений у максимально короткі терміни. Нині він успішно працює. А з моменту його відкриття медичну допомогу там отримали понад 80 тисяч маленьких черкащан.

Так само з діагностичним центром. Ганьба, що в 21 столітті жителі області не можуть нормально пройти діагностичне обстеження і змушені їздити у Київ, Харків, Одесу. І це при тому, що в області є висококваліфіковані спеціалісти. Нам вдалося в короткі терміни збудувати цю медичну установу, і я вдячний усім, хто доклав зусилля для реалізації цього масштабного проекту.

А дві збудовані школи? А рекордні урожаї? І що б хто не говорив, що я шахтар з Донецька, але хліб ми збирали найкраще в Україні.

Музей Тараса Шевченка у Каневі ми відновили за три місяці. Шкода, що наші попередники, вдягаючи вишиванки та влаштовуючи гучні свята, не зробили цього раніше.
- Нещодавно один з нардепів від опозиції назвав Вас головною проблемою Черкащини. А на  Вашу думку, що є головною проблемою Черкащини? Зокрема по галузям: у місцевій політиці, економіці, культурі?
- У цієї людини таке життєве кредо: хліба не дай, дай покритикувати. Сьогодні я не даю порушувати законодавство й забезпечую охорону державного майна, тим самим заважаючи окремим особистостям красти кошти людей. Звісно, їм це не подобається.

А взагалі, якщо я для них головна проблема, то вони для мене дві проблеми. Перша – самі не працюють, друга – іншим не дають!

Щодо економічної галузі, то цілком очевидно, що проблеми на регіональному рівні спричинені насамперед проблемами у світовій економіці. І ситуація з автомобілебудівною та харчовою галузями є цьому підтвердженням (погіршення умов виробництва для автозаводу «Богдан» та заводу-виробника міндобрив «Азот»). Проте ситуація поступово виправляється.

Якщо наші попередники закрили 28 підприємств на Черкащині, то ми  відкрили 16 нових. Обсяг іноземних інвестицій в економіку регіону зріс у 4 рази. За комплексною оцінкою Кабміну в 2009 році Черкащина займала 17 місце серед регіонів держави, 2012-го - вже 3.

Щодо проблем у культурному житті, варто виділити таке питання як книговидання. Ми готуємося до ювілею Шевченка, в той же час жодне видання поки що не побачило світ. У цьому напрямку і будемо працювати.

Так, я визнаю, у минулих роках піднімали економіку і думали про хліб насущний, а в цьому році, сам Бог велів, готуючись до ювілею Шевченка, підтримати і розвивати галузь культури.

- Як далі розвиватиметься ситуація із “Фрезеніусом”? В області діють гемодіалізні відділення обласної лікарні, чому на Вашу думку люди не хочуть лікуватися там?
- Я не згоден, що в обласній лікарні люди не хочуть лікуватися. Лікуються вони і там, і у «Фрезеуніусі». Дозволи Міністерства охорони здоров’я є в обох закладах, а це значить, що різниці в самому процесі  та технології лікування немає.

Різниця є в іншому. Обласна лікарня - це державна власність, а німецька клініка «Фрезеуніс» - приватна установа. Фактично, ціна в державній лікарні у півтора рази дешевше, ніж у приватному закладі. До того ж ми не можемо фінансувати приватну структуру. Шкода, але людьми просто маніпулюють. Проте там лікуються черкащани, і ми не можемо залишити їх напризволяще. У цьому році органи самоврядування тих населених пунктів, звідки приїздять пацієнти до  “Фрезеніусу”, укладуть угоди з закладом  і оплачуватимуть послуги.

- У 2011-гому році у Черкасах біля базару вкрали ваш службовий «Лексус», знайшли за кілька годин. Які ще надзвичайні випадки були за три роки вашого губернаторства?
- Надзвичайним був «Майданс», надзвичайним був «вистріл» «Славутича», перший прохід пароплаву від Канева до Черкас – теж був надзвичайним.  Пам’ятаю своє враження коли після відкриття у Каневі «Авторіки»,  стояв на Шевченковій горі, дивився на Дніпро і побачив цей пароплав із пасажирами, які милувалися краєвидами Черкащини.

Вразило звучання черкаського народного хору в концертних залах Америки,ті емоції, які вони викликали у  американців.

Ось це – надзвичайно! А ви про якийсь «Лексус». У мене не могли його викрасти, бо в мене його не було! Мабуть, така інформація комусь була потрібна. То нехай.

- Як змінилося ваше життя після призначення губернатором?
Найголовніше те, що я  тепер  маю можливість жити на землі моїх пращурів, там, де багато років жили мої родичі та друзі. Для мене Черкащина - це насамперед рідна земля.

Коли мене представляли головою обласної адміністрації, я розказав свої спогади про дитинство на Черкащині. І мене сприйняли, як земляка. Але є «злі язики», які весь час намагаються сказати, що я до Черкащини не маю ніякого стосунку. Шкода, що вони  не знають історію.  Не знають, що був Олександр Данилович Тулуб - член Кирило-Мефодіївського  братства, письменниця Зінаїда Павлівна Тулуб,  видатний вчений в Санкт-Петербурзі Олександр Володимирович Тулуб. Що багато чого пов'язує це прізвище з черкаською землею.

Перед призначенням на посаду, разом з дружиною малиїхати  на Черкащину. Хотілипобачити«Український Стоунхендж» - каньйон у селищі Буки Маньківського району. Домовились: 4 квітня, в неділю, поїдемо. Протецього днябулаПаска і нас запросили угості. Поїздкувідмінили. А 6 квітня мене призначили головою облдержадміністрації.  Вжепройшло 3 роки, вМаньківці з робочимипоїздкамибував не одноразово, а от душу так і не потішив.

- Дещо провокаційне запитання: знаєте, скільки коштує зараз кілограм цукру, наприклад? Коли востаннє ходили на базар?
Сьогодні, як кажуть цукровиробники, ціна падає і доходить до 6-7 гривень за кілограм. У той час як його собівартість - 5 грн. Звичайно, за такими цінами продавати цукор не вигідно. Тому я закликаю наших виробників продавати цукор оптом. За рахунок зниження цін ми зможемо вийти на нові ринки збуту. 

Нещодавно з робочими питаннями був на ринку «Фермерський». Мене насамперед цікавить, як представлений на ринках місцевий виробник.  Тому відвідував сам і брав з собою відповідних керівників. Щоб одразу вирішувати проблему.

Вихідними  разом із дружиною любимо пройтися торговими рядами. Хоча, знову ж таки, непоміченим залишатися важко, а це мені не дуже подобається.

Особливо люблю книжкові магазини, часто купую щось нове. Зараз читаю Юрія Винничука «Танго смерті». У якісь газеті прочитав, що книга стала літературною подією року.

А останнього разу купив сім видань «Кобзаря» Шевченка. Там із різних областей видання, крім Черкаської... Я показав нашим керівникам структурних підрозділів, як люди готуються до ювілею Шевченка. А у нас, на жаль, покищо немає подібних видань. Я вже звернувся до творчої інтелігенції області. До ювілею Шевченка чекаємо від них чогось нового і захоплюючого.

- Розкажіть про свій розпорядок дня. О котрій прокидаєтесь? Чим снідаєте, обідаєте? Улюблена страва?  Хто для вас готує?
- Прокидаюся завжди рано, планую свій день, намагаюся зранку хоч трохи часу приділити сім’ї та їду на роботу. 

На сніданок полюбляю яєчню, яку смажить дружина. Був час у нашому житті, коли я нароботу їхав о 5 годині ранку. Вона прокидалась о четвертій. Брав з собою тормозок, у шахтарів такі є: два шматочки хліба, між ними сало, огірок, 2 шматочки цукру, фляжка чаю.

Справжнє задоволення для мене: родина за столом, готують мої дівчата – донька з дружиною, а потім – шахи з онуком.

- Губернаторам найчастіше дарують ікони і годинники. Скільки подарували їх вам? Що ще дарували?
- Рахувати кількість годинників не буду, як і кількість ікон. Навряд це має якийсь сенс. Для мене має значення не вартість подарунку, а щирість і увага. Головне, щоб це було від душі, а не за дорученням.

А щодо ікон, то переважна більшість їх знаходяться у храмах і церквах.

Останні – у храмі Сергія Радонежського у Києві, який будується за моєї участі, а поряд із ним - церковна недільна школа. Там і зараз навчаються дітки. Коли буваю у Києві, часто туди заходжу.

Подарунків, які б дуже запам’ятались, не пригадую. Але вражають дитячі подарунки, зроблені власними руками. Вони завжди даруються від щирого серця і з любов’ю.

На завершення, хотів би побажати читачам вашої газети: спільної, успішної і результативної праці на благо Черкащини і черкащан.


Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "Сергій Тулуб: "Земля батьків допомагає реалізовувати задумане""

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 27
Новых вестей вчера: 17

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Август 2024

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Черкассы



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта