![Черкащина бере участь у VIII Всеукраїнській благодійній акції «Серце до серця»](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/Goncharenko/249.jpg)
2 квітня в приміщенні Молодіжного ресурсного центру відбулась прес-конференція в рамках Всеукраїнської благодійної акції «Серце до серця», яка проходить за підтримки Міністерства охорони здоров’я України.
Захід проведено з метою інформування жителів області про проведення «Всеукраїнської благодійної акції «Серце до серця». В Україні, зокрема на Черкащині VIII Всеукраїнська благодійна акція «Серце до серця» проходитиме з 7 по 28 квітня 2013 року. 28 квітня, на Європейській площі м. Черкаси, планується флеш-моб «Живе серце» з парасольками. Він проводитиметься одностайно у всій Україні.
У прес-конференції взяли участь заступник президента БФ «Серце до серця» Катерина Бартецька, регіональний представник БФ «Серце до серця» Віталій Сухенко, головний спеціаліст відділу надання медичної допомоги матерям та дітям Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф облдержадміністрації Марина Кульбіда, представники громадських організацій, засобів масової інформації.
Організатори прес-конференції детально розповіли, яку допомогу за благодійні кошти громади будо надано хворим дітям, у яких регіонах громадяни найактивніше підтримували благодійні заходи. Давали й багато цінних порад щодо залучення до благодійної діяльності широких верств населення, формування здорового способу життя серед дітей та молоді, розвиток молодіжного та дитячого волонтерського руху.
Цьогорічна акція проводиться під девізом «Почуй світ!» та спрямована на збір коштів для дітей з вадами слуху. За рахунок зібраних коштів буде закуплено для дітей слухові апарати та обладнання для діагностики слуху. Кошти, зібрані за час попередніх акцій, було спрямовано на закупівлю обладнання для лікування і діагностики дітей з вадами слуху, зору, на новонароджених та передчасно народжених малюків, для інсулінозалежних хворих. Зокрема, на Черкащині за кошти, зібрані в ході попередніх акцій, було закуплено медичне обладнання для дітей з вадами слуху (електровідсмоктувач), зору (офтальмоскоп), обладнання для дітей з різними вадами (в дитячий неонатальний центр) та для дітей, хворих на цукровий діабет (інсулінові помпи).
– Саму ідею створення фонду нами запозичено із Польщі. Там уже 20 років поспіль існує дуже великий благодійний фонд «Великий оркестр святкової допомоги», щороку 120 тис. волонтерів, в один день – у другу неділю січня, виходять на вулиці зі скриньками та збирають кошти в громадян Польщі. В день фіналу ця країна перетворюється на яскравий карнавал. Складається враження, що це вся нація святкує день благодійності. Ніхто не сидить вдома в дощ, сніг, зливу… Різноманітні, виставки, ярмарки, концерти, розважальні програми. Це день, коли люди з емблемами заходу –червоними сердечками, роблять благодійні внески. За добу польські волонтери збирають 20 млн. дол. 90% найсучаснішого обладнання в дитячих лікарнях Польщі закуплено саме зусиллями громади за кошти, які збирає фонд. Дітям Польщі не потрібно їхати на дороговартісне лікування в інші країни тому, що в них є свої спеціалісти, медичне обладнання, яке може робити неймовірні речі. Наприклад, недавно в них було проведено операцію на серці дитини, яка знаходилась ще в утробі матері. Завдяки цьому обладнанню вдалось провести складну операцію і врятувати ненароджену дитину.
Катерина Бартецька зауважила, що БФ «Серце до серця» не бере на себе зобов’язань щодо надання допомоги онкохворим дітям чи тим, які мають серйозні вади серця, бо, за її словами, фонд ще не настільки багатий. Проте в Україні діти хворіють на ряд інших серйозних недуг, і допомога їм є також вкрай важливою, хоч і не така дороговартісна, як при важких хворобах.
На жаль, велика кількість дітей народжується із вадами слуху, але виявити це захворювання на ранній стадії насправді дуже важко. А саме від цього залежить і якість лікування, і адаптація маленької людини в суспільстві.
В Україні до акції долучається все більше волонтерів. Фонд ставить за мету не тільки збір коштів, але й виховання моральних цінностей, особливо поміж дітей та молоді. Важливо, щоб кожен член територіальної громади розумів, що потрібно хоч раз в житті зробити добру справу і думати не лише про себе – повідомила Катерина Бартецька.
Організатори акції закликають черкащан стати її активними волонтерами та докласти максимум зусиль для надання допомоги хворим дітям.
Довідково:
З 2006 року в ході проведення акцій збираються кошти з метою допомоги хворим дітям. Фінанси, зібрані на шести минулих акціях, пішли на закупівлю обладнання для лікування та діагностики дітей з вадами слуху (перша та друга акція), зору (третя та четверта акція) та новонароджених і передчасно народжених дітей (п’ята акція), хворих на цукровий діабет (шоста акція). Зокрема, У Черкаській області за кошти зібрані під час попередніх шести акцій, було закуплено медичне обладнання для дітей з вадами слуху (електровідсмоктувач), зору (офтальмоскоп), обладнання для новонароджених із різними вадами (дитячий неонатальний центр) та для дітей хворих на цукровий діабет (інсулінові помпи).
Детальніше із діяльністю БФ «Серце до серця» можна ознайомитися на офіційному веб-сайті фонду: www.sercedocerca.com.ua
За інформацією управління інформаційної політики
та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Черкащина бере участь у VIII Всеукраїнській благодійній акції «Серце до серця» "