За годину до початку сесії міськради 28 березня представники опозиційних сил Канева організували акцію протесту з вимогою демонтувати пам’ятник Леніну на площі Соборній.
Таким чином вони підтримали звернення учасників презентації книги Романа Коваля "Михайло Гаврилко: і стеком, і шаблею".
Серед учасників акції були представники партій "Свобода", "УДАР", Народного Руху України, громадських організацій. На цю акцію кволо зреагувало ВО "Батьківщина".
Питання щодо подальшої долі пам’ятника Леніну у Каневі було винесено першим на сесію міськради того ж дня. У залі були присутні не лише депутати, але й представники громади – і прихильники, і противники демонтування пам’ятника. Люди старшого покоління, комуністи до хрипоти і образливих слів на адресу організаторів акції та їхніх прихильників захищали "вождя трудящих всього світу". Один з прихильників запропонував демонтувати пам’ятник за рахунок свободівця Юрія Гамалія, на що той погодився.
Опозиціонери свою позицію аргументували рядом документів, зокрема Указами Президента України та Постановою Кабінету України, згідно з якими мають бути ліквідовані символи тоталітаризму та неіснуючої держави. Як показало голосування у сесійній залі, лише чотири депутати виступили за радикальне вирішення питання пам’ятника вождю, проголосувавши за його демонтаж. Решта висловилася за перенесення пам’ятника або ж "не зачіпання". Жодна з пропозицій для прийняття рішення не набрала достатньої кількості голосів.
– У наступному році ми будемо відзначати 200–ліття з дня народження Тараса Шевченка, – говорить депутат міськради, визнаний опозиціонером 2012 року, Юрій Гамалій. – Тисячі гостей прибудуть до Канева. Тут, у духовній столиці України їх не повинен зустрічати образ того, іменем якого нас, українців, гнобили, знищували, виморювали голодом.
Депутат–комуніст Микола Лисенко запропонував встановити мораторій на перенесення чи демонтаж пам’ятника Леніну. До речі, скульптуру вождя кілька разів палили, обливали фарбою, обстрілювали, але він дивним чином відроджувався і лишався "живішим всіх живих" (останній раз пам’ятник відновили коштом канівських комуністів).
Як повідомив заступник міського голови Анатолій Леонтьєв, питання щодо подальшої долі пам’ятника Леніну у Каневі було розглянуте на засідання комітету з перейменування міських вулиць. За демонтаж пам’ятника висловилися 2 члени комітету, 4 – за його перенесення в інше місце, 5 членів комітету підтримали думку все залишити, як є. Пан Леонтьєв, зважаючи на суспільну значимість цього питання, запропонував винести його на громадські слухання. Ініціатором та організатором цього заходу має виступити міська рада.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Пам’ятник Леніну в Каневі пропонують знести міські депутати (ФОТО)"