Фермер на Лисянщині... заселяє вимираюче село людьми : 1112537 : Бизнес

Бизнес Черкассы : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Черкассы и область : Последние новости > Бизнес
Подробно

Фермер на Лисянщині... заселяє вимираюче село людьми

Села вимирають – про це знає кожен. Проблеми одного з таких сіл – Петрівки–Попівки на Лисянщині – взявся вирішити сільгосппідприємець Віктор Томіленко, що орендує там землю.
"У селі ніхто не хоче працювати"
– Люди кажуть: роботи нема! Насправді ж ніхто не хоче працювати! – керівник ПСП "Рось" Віктор Томіленко зустрічає у двоповерховому приміщенні радянських часів. Там завжди була сільська рада, а тепер – ще й "офіс" місцевого сільгосппідприємства. Головою сільради вже два терміни поспіль працює його дружина – Лариса Олександрівна. У Петрівці–Попівці Томіленко господарює з 1995 року.
Колись жив у Черкасах, потім був директором Бужанського цукрозаводу, після закриття заводу взяв у обробіток землю. Село, яке ще за радянської влади було віднесене до категорії безперспективних, старіло, молодь виїжджала, і в 2009 році вже нікому було ходити в садок та початкову школу.
– У мене працювали люди з сусідніх сіл. Якісь неполадки із зарплатою – він усе покинув і пішов. Будинків порожніх було чимало, от ми з Ларисою Олександрівною купили 10 хат, зробили там невеликий ремонт. Дали оголошення в газету, мовляв, запрошуємо на постійне місцепроживання людей із дітьми до семи років, дав телефон (096) 667–60–71. Я в шоці був, скільки людей дзвонило! Усіх підряд не брали, але ж у душу кожному не заглянеш. Приїжджих пускав жити безплатно, з перспективою викуплення.
Нині в селі із 230 мешканців 30 – приїжджих. Віктор Дмитрович запрошує нас на екскурсію селом.
– Он будинок директора школи. Вона приїхала з Одещини. Я їй допоміг, вона вклала і свої кошти, дах переробила, хату утеплила, – показує добротний будинок.
– Приїздять і специфічні люди, – вказує на дім без огорожі, у дворі якого стоять "Жигулі". – Ось ця сім'я прожила в селі два роки, а тепер збираються виїжджати. Звикли жити за рахунок своїх восьми дітей. Отримали цього року майже 19 тисяч гривень "дитячих" грошей – машину купили, два дорогі мобільники. А для дітей у хаті умов ніяких, вони ними не займаються. Досиділися до того, що ними зайнялася служба у справах дітей. А в нього відмовка – це не наш будинок. Та зрозумійте й мене: воно приїжджає, живе місяць–два–три, все, що є, уничтожило, а потім забрало манатки і поїхало. Займаєшся усім цим, а сам думаєш: нащо? Простіше ж найняти кількох механізаторів на період польових робіт.
Неподалік сільської ради в невеличкому одноповерховому приміщенні садок і школа. Її відновили позаторік.
– Я тоді вклав 160 тисяч гривень: підвів воду, зробив туалет, як того вимагала санстанція. Зараз при населенні у 230 осіб – сотня дітей. Відстояли з Ларисою Олександрівною ФАП, поштове відділення. Та, думаєте, хтось спасибі сказав? У жителів села позиція така: тут мій пуп закопаний, я хазяїн. А як працювать – то нема кому, – каже чоловік.
"Я ще не бачила, щоб так до людей ставилися"
Заходимо до Марини Білоус, однієї з тих, хто приїхав у село за оголошенням. Хата стара, всередині топиться груба. Старша донька, школярка років семи, робить уроки в кімнаті на стільці. Ще троє малюків різного віку визирають з–за одвірка.
– Я перший раз бачу, щоб отак директор і головиха сільської ради до людей ставилися, – розповідає жінка. – Я – молдованка, але з 9 років жила у Вінницькій області. Дмитрович обіцяв роботу, ми йому повірили. Живу тут другий рік. Коло телят робила і доїла, зараз у декреті. Хату пізніше плануємо викупити. За неї не платимо. Я приїхала сюди сама, а потім і мій співмешканець. Він і пив, і бився. Дмитрович йому дав роботу, зробив права на трактор, але ж воно неблагодарне.
– Я його вигнав, то він жалівся аж у Київ, – додає Томіленко. – Зараз усі знають номери "гарячої лінії". Приїжджали сюди і міліція, і прокуратура, розбиралися. Мене зробив чуть не ворогом народу. А сам збирався в неї гроші на дитину забрать і чухнути десь. Він так був і зробив, коли попередня дитина народилася. А цей раз ми йому не дали. Я, звичайно, вмішуюся не в ті діла. Але що поробиш – я їм і нянька, і дільничний...
– Зараз мені як щось треба – звертаюся до Дмитровича й Олександрівни, – каже Марина. – Дмитрович і в роддом завіз, і з роддома забрав. Документи на дитину, паспорти Олександрівна помагала робить.
"Чого ж він своїм роботи не дасть?"
Місцеві селяни про місцевого господарника говорять неохоче.
– Є що сказати, та не будемо. У нього наші діти роблять. А до приїжджих нам діла нема, вони тут не затримуються – приїхали, поїхали, – кажуть в одному з дворів двоє літніх людей. Питаємо, чи влаштовує дітей робота.
– Влаштовує, поки дід із бабою живі та є їхня пенсія, – каже чоловік. У іншому дворі щастить більше. Господиня запрошує в хату, але просить не називати її ім'я.
– Як Дмитрович довідається, не дасть і корову на вигін вивести, – пояснює. – Я працювала в колгоспі, а коли він прийшов, звільнив мене так, що я й не знала. Роботи не знайшла, троє дітей, чоловік по заробітках їздив, та й покинув. Сама господарюю. Він своїм роботи не дає. Он сільський хлопець вивчився на зоотехніка, плитку кладе по людях. А до нього ж у більшості з'їжджаються неблагополучні. Чого він їх привозить? Мене звільни, то я собі і вдома якось жити буду. А вони мусять робить, мусять коритися. А як він їм платить? Тому не заплатив, бо курить, тому – бо випив. Люди на переїзд витрачаються, а назад у них нема з чим їхати. Школу він дійсно відновив. Та якби не було школи – то нащо була б сільрада? А його жінці–головисі треба роботу.
У кожного в Петрівці–Попівці своя правда і свої причини для нарікання. Далеко не всі селяни підтримують сільського господаря, хоч зробив він для села багато. Але й його експерименти – вимушені.
Погляд збоку: "Будемо переймати досвід"
Сільський голова сусідньої Жаб'янки Володимир Лобода каже, що й у своєму селі так робитиме:
– 20 років тому ми теж людей запрошували, давали хати. Зараз людей багато на пенсію вийшло. Молодь у село не вертається. Тож хочемо продовжувати цю форму роботи, яку вони у нас і перейняли.
ДУМКА ЕКСПЕРТА
"Люди – не кріпаки" – У це село приїздять люди не дуже благополучні, і в принципі на них усе і орієнтовано, – каже представник Черкаської благодійної організації "Від серця до серця" Дмитро Андрійченко, який у Черкасах опікується притулком для безхатьків. – Тут слід чітко дотримуватися правил, установлених державними органами. Але, на жаль, часто люди потрапляють від господарів у повну залежність. Як–то кажуть, сільгосппідприємець у селі – пан.
Але над кожним паном повинен бути інший пан. У цьому випадку – це влада, її контролюючі, соціальні органи. А підприємець повинен оформити трудові, майнові відносини, і не більше. Йому треба визначитися, хто він – чи підприємець, чи доброчинник, чи соціальний працівник.
У нашому притулку зараз 10 осіб, і багато хто мені говорить: почнеться літо – вони розбіжаться. Та я кажу: це добре, отже, вони знайшли собі щось краще. Нема чого нарікати, що люди від нього їдуть. Вони – не кріпаки.


Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "Фермер на Лисянщині... заселяє вимираюче село людьми"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 4
Новых вестей вчера: 13

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Июль 2024

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Черкассы



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта