![Тетяна Прітченко: «Наш обов’язок – кожна дитина повинна зростати в гарних умовах і мати всі можливості для свого гармонійного розвитку»](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/Goncharenko/69.jpg)
20 березня заступник голови облдержадміністрації Тетяна Прітченко взяла участь у черговому засіданні колегії Золотоніської райдержадміністрації, яке провела голова РДА Оксана Криницька. Зокрема, зазначивши, що район – один із найкращих у питанні забезпечення захисту прав і законних інтересів дітей. Це і охоплення дітей дошкільною (99 %), та позашкільною освітою (понад 64 %), і оздоровлення дітей (89 %), це і сімейний захист дітей (90 %) , і відпрацьована система щодо пошуку батьків для дітей. Але викликало в Тетяни Федорівни занепокоєння щодо стану здоров’я дітей, оскільки за останні 5 років динаміка захворюваності в районі зросла.
– Сьогодні ми разом із вами повинні докласти максимум зусиль для того, щоб наші діти були здоровими, – наголосила заступник голови ОДА. – Тому я прошу об’єднатися працівникам освіти, культури, спорту, головам сіл задля досягнення цієї мети. Працівники служби у справах дітей повинні активно співпрацювати з фахівцями із соціальної роботи. Ми сьогодні можемо зробити так, щоб кожна дитина зростала в гарних умовах і мала всі можливості для свого гармонійного розвитку. Адже це наш обов’язок і це проголошує в соціальних ініціативах Президент України Віктор Янукович.
У ході зібрання досить активним було обговорення питання виконання Указу Президента України від 05.05.2008 № 411/2008 «Про заходи щодо забезпечення захисту прав і законних інтересів дітей», з яким ознайомила присутніх начальник служби у справах дітей РДА Ніна Засенко. Зокрема, вона відзначили, що в районі забезпечується виконання цього Указу.
– Ведеться чіткий облік дітей, які перебувають під опікою, піклуванням, прийомних дітей, дітей-вихованців та дітей, які проживають на території та за межами району, аналізується стан розвитку сімейних форм влаштування, – зазначила Ніна Засенко. – На сьогодні на первинному обліку в службі перебувають 108 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: 23 – сироти, 85 – діти, позбавлені батьківського піклування. Скоординовані дії всіх структур, які працюють з дітьми, дали змогу зменшити кількість соціальних сиріт у районі.
Також за її словами, протягом 2008-2012 років вдалося скоротити ріст соціального сирітства майже вдвічі. Зменшилась кількість бездоглядних дітей та новонароджених дітей, яких батьки залишають у пологовому будинку. В 2013 році осиротіло 7 дітей, влаштування яких забезпечено в сімейні форми виховання, а це означає, що втративши з тих чи інших причин своїх батьків, жодна дитина не пішла виховуватися в інтернатні заклади. Також служба працює над влаштуванням у сім’ї і тих дітей, які осиротіли раніше.
Ніна Іванівна провела детальний аналіз стану справ щодо виконання Указу Президента в розрізі окремих населених пунктів. Зокрема, голова села Піщане Володимир Єщенко прокоментував ситуацію, яка склалася на підвідомчій йому території щодо захисту прав дітей.
Про позитивний досвід роботи в питанні соціального захисту дітей доповів голова села Кропивна Олександр Пузєєв.
На території цього населеного пункту розташований дитячий будинок для дітей шкільного віку. Унікальність цього закладу полягає в тому, що діти соціально-незахищеної категорії навчаються з місцевими дітьми в одній школі і є невід’ємною частиною територіальної громади села. Олександр Іванович поділився досвідом і щодо сприяння в створенні прийомних сімей та дитячого будинку сімейного типу.
У ході зібрання також розглянуто питання підготовки до відзначення до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка. З цього питання присутніх поінформувала начальник відділу культури і туризму РДА Ірина Юхименко.
– У рамках відзначення знаменної для всієї України дати, на території населеного пункту буде створено культурно-природничий комплекс, до складу якого ввійдуть: модернізація пам’ятника Т.Г. Шевченка, закладення парку та реконструкція сільського будинку культури, що носить його ім’я та є одним із найбільших у Золотоніському районі, – повідомив під час своєї доповіді голова села Гельмязів Олександр Данько.
У підсумку засідання колегії голова райдержадміністрації Оксана Криницька визначила основні проблеми, яким треба приділити особливу увагу та запропонувала чіткі конкретні заходи, націлені на позитивний результат.
Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Тетяна Прітченко: «Наш обов’язок – кожна дитина повинна зростати в гарних умовах і мати всі можливості для свого гармонійного розвитку»"