![9-річний Віталій Нечаєв прочитав студентам-історикам ЧНУ лекцію з історії Київської Русі](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/Goncharenko/65.jpg)
Сьогодні Віталій Нечаєв, учень 4 класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. Т.Г. Шевченка Звенигородської районної ради провів другу зустріч зі студентами Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького, яким прочитав лекцію з історії Київської Русі: від її утворення до татаро-монгольської навали.
Незважаючи на велику цікавість журналістів до цього неординарного заходу, юний лектор особливого хвилювання не виказав. Розкриваючи самотужки тему, він тримався впевнено, вільно володів великою кількістю історичних прізвищ володарів Київської Русі, досконало оперував значною кількістю історичних дат. А ще – показав неабиякі знання історичних карт, супроводжуючи свою розповідь показом місць подій, про які йшлося.
Тож розповідь вундеркінда з цікавістю слухали і майбутні історики, і присутні на заході журналісти.
Переживаючи за те, щоб хлопчик не дуже перевтомився, директор навчально-наукового інституту історії і філософії ЧНУ професор Василь Мельниченко через деякий час підійшов до нього й запитав, чи той, бува, не хоче завершити свою розповідь, але Віталій наполіг, що продовжуватиме тему, як і запланував.
Супроводжувала Віталія до університету його мама Ольга Анатоліївна. Щоправда, в аудиторії вона була не увесь час, адже багатьох журналістів цікавило, як уперше проявився талант її сина до знань, наскільки складно виховувати вундеркінда, який він у побуті тощо.
Ольга Анатоліївна розповіла, що спершу думала, що Віталій буде математиком – він дуже цікавився цим предметом. Втім, як і багатьма іншими сферами. Нині ж хлопець особливо захоплюється історією. Вивчає минувшину всіх країн, співпереживає народам, які зазнали численних воєн. Радіє, що живе у такій миролюбній країні як Україна.
Виховувати сина Ользі Анатоліївні нескладно, а навпаки, дуже цікаво, адже від нього щодня мама дізнається багато нового. Інколи навіть дивується, звідки він ці знання почерпнув. Молода жінка всі свої сили і нині, і на майбутнє прагне докладати для розвитку здібностей дитини.
Перший заступник начальника Головного управління освіти і науки облдержадміністрації Оксана Славінська наголосила, що Черкащина багата талановитими та обдарованими дітьми, але Віталій – взагалі унікальна дитина. Оксана Іванівна повідомила приємну новину: З 1 березня для маленького лектора запроваджено персональну щомісячну стипендію голови обласної державної адміністрації, Героя України Сергія Тулуба (в розмірі прожиткового мінімуму, на сьогодні це 1210 грн. З підвищенням цієї суми підвищуватиметься й стипендія для Віталика).
Мама хлопчика Ольга Анатоліївна зраділа цій новині. І відразу ж пояснила, що завдяки цим коштам у родині розширяться можливості купувати для Віталія так необхідні книги і різноманітну довідкову літературу.
Гордість за юного земляка висловив ректор Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького Анатолій Кузьмінський:
– У свої 9 років хлопчик уже встиг зустрітися з Президентом України Віктором Януковичем, з рук якого отримав іменний годинник. Він став лауреатом загальнонаціональної премії «Гордість країни» в номінації «Рідкісний талант». А віднині він – стипендіат голови облдержадміністрації. Це накладає на нього ще й додаткову відповідальність. Якби він був трішки старшим – хоч би учнем 8-9 класів, ми могли б, як експеримент, прийняти його на навчання в Черкаський національний університет. Нині ж головне, щоб Віталій ріс здоровим і мав нагоду інтелектуально розвиватися надалі. З його вигляду ми бачимо, що дитина потребує оздоровлення, тож доречною є обіцянка Міністра освіти і науки Дмитра Табачника про виділення йому влітку 2013 року путівки для оздоровлення і навчання в МДЦ «Артек».
Як зізнався сам Віталик, надто форсувати події він поки що не збирається. Як і достроково перестрибувати з класу в клас. Навпаки, відведений для навчання в школі час він планує використати для досконалого вивчення шкільних предметів. Хоч і допускає, що зможе на рік-два випередити своїх однолітків та раніше за них закінчити школу.
На запитання, чи планує Віталій читати ще й інші лекції в університеті, він відповів, що поки що про це не думав. А на інше запитання – ким він прагне стати в майбутньому – хлопець відповів однозначно: «Доктором історичних наук».
У звичайному житті юний лектор залишається такою ж дитиною, як і інші. Залюбки ганяє м’яча на подвір’ї. Щоправда, інколи про те, що йому слід погратися на свіжому повітрі, хлопцеві нагадує мама.
Родині Віталія постійно допомагають освітяни: і відділ освіти Звенигородської райдержадміністрації, і обласне управління освіти, і обком Профспілки працівників освіти і науки. А феноменальні здібності Віталика Нечаєва обіцяють розвивати в Інституті обдарованої дитини НАПН України.
Тож дай Господь йому всього найкращого в житті.
Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "9-річний Віталій Нечаєв прочитав студентам-історикам ЧНУ лекцію з історії Київської Русі "