15 лютого 2013 року на базі Уманського національного університету садівництва відбувся обласний науково-практичний семінар на тему: «Науково-організаційні основи адаптивного землеробства в агропромисловому комплексі Черкаської області при проведенні весняно-польових робіт в 2013 році». Відкрив і вів цей захід заступник голови обласної державної адміністрації Анатолій Івашкевич.
Цього дня альма-матер сільськогосподарської науки приймала в себе близько 350 осіб досвідчених аграріїв Черкащини, серед яких – заступники голів районних державних адміністрацій з питань АПК, начальники управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, спеціалісти агрономічних та інженерних служб управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, начальники і спеціалісти інспекцій та управлінь, безпосередньо пов’язаних з агропромисловим розвитком. Переважна більшість із них є вихідцями саме з цього вузу, тож для них, як і для багатьох їхніх викладачів, що досі працюють в університеті, участь у заході була не лише корисною, а й приємною.
У вступному слові заступник голови ОДА Анатолій Івашкевич наголосив, що науково-практичний семінар проводиться на виконання доручення голови облдержадміністрації, Героя України Сергія Тулуба і є
підсумковим перед стартом весняно-польових робіт. Подібні заходи вже відбулися за, так би мовити, кущовим принципом, при участі окремих груп районів області.
Анатолій Григорович подякував організаторам семінару: ректору університету, доктору економічних наук, професору Олені Непочатенко, начальнику Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Вадиму Рудишину та голові Уманської райдержадміністрації Анатолію Петренку.
Звертаючись до учасників зібрання, Анатолій Івашкевич повідомив, що Черкаська область у рейтингу регіонів за підсумками показників агропромислового комплексу 2012-го року, посіла перше місце в Україні.
Хлібороби Черкащини торік зуміли досягти найкращої урожайності зернових та зернобобових культур: з площі 644 тисячі гектарів зібрано понад 3,3 мільйона тонн збіжжя з середньою урожайністю 51,3 центнера з гектара, що майже на 4 центнера більше від середнього показника за попередні три роки. Найвищі показники врожайності — в господарствах Корсунь-Шевченківського, Лисянського та Канівського районів ( 67,9-64,6 центнера з гектара).
Соняшнику торік намолочено 26,7 центнера, і це одночасно два рекоди: найвища урожайність в Україні та в області – з часів її створення.
Високих врожаїв досягнуто і в буряківництві. Середня урожайність цукристих у фабричній вазі становить 451,5 центнерів з одного гектара. А в Лисянському, Городищенському та Жашківському районах їх урожайність перевищила 500 центнерів з гектара.
Заступник голови ОДА наголосив, що і нинішній 2013 рік облдержадміністрацією поставлено не менш амбітні завдання, а саме, отримати валовий збір зернових культур не нижчий, ніж 3,4 млн.тонн.
Для цього збільшено площі озимини, зокрема, під зерновими – 236,9 тис. га, ріпаком – 59,3 тис. га.
Посів ярини планується здійснити на 920 тис. га. З них ранніх культур – на 443 тис. гектарів ( зернові – на 142 тис. га, цукрових буряків – на 33 тис. га). Під пізні зернові та круп’яні культур буде виділено 563 тис. гектарів.
За словами Анатолія Івашкевича, сільгосппідприємства в цілому непогано підготувались до старту весняної посівної. Для проведення комплексу весняно-польових робіт потрібно близько 2,3 млрд. гривень, і, практично, всі райони мають достатньо коштів. Сільське господарство є привабливим для інвесторів, адже рівень рентабельності за підсумками року становить майже 25%. А якщо в деяких окремих господарствах виникнуть певні фінансові труднощі, в області є можливість допомогти в їх вирішенні.
Анатолій Григорович запросив до виступу голову Уманської РДА Анатолія Петренка, який дав коротку характеристику розвитку регіону, зокрема, зазначивши його аграрно-промисловий напрям діяльності.
В Уманському районі функціонують 36 великих товарних підприємств. Район є лідером в області, адже сільськогосподарські господарства збирають валовий врожай зернових більше 300 000 тонн. Нині вже проведено 100 % підживлення озимих культур.
Як позитив, Анатолій Іванович відзначив і найнижчий відсоток безробіття в області. Він також наголосив і на тому, що активно проводиться відновлення доріг та відроджується соціально-гуманітарна сфера населених пунктів Уманщини. Значно розширюють можливості в цьому напрямку виплата коштів місцевим бюджетам від виконання сільгосппідприємствами соціальних угод. Але й поза їх виконанням багато хто з аграріїв-господарників взяли під особистий патронат відновлення важливих соціальних об’єктів: ремонт ФАПів, закладів культури, благоустрій територій населених пунктів тощо.
Під кінець свого виступу Анатолій Петренко висловив пропозицію і надалі ділитися позитивним досвідом роботи з іншими регіонами області.
Запрошена до слова ректор Уманського національного університету садівництва Олена Непочатенко щиро привітала всіх присутніх у стінах навчального закладу та коротко ознайомила гостей з історією створення університету, його структурними підрозділами та складом науково-педагогічних працівників. Вона підкреслила, що університет є гордістю Черкащини, колискою майбутніх хліборобів.
Олена Непочатенко в своїй доповіді зазначила, що для студентів створено всі умови: потужна матеріальна база, навчальні аудиторії та лабораторії, комп’ютерні класи з доступом до мережі Інтернет, сучасна наукова бібліотека. А великою перевагою студентів є можливість здобуття другої вищої освіти, проходження практики на підприємствах Уманщини і навіть за рубежем, застосувння та розвитку своїх мистецьких талантів, змістовно відпочивати, і, зокрема, постійно насолоджуватись красою перлини садово-паркового мистецтва – дендропарку «Софіївка». До речі, детально з діяльністю Уманського національного університету садівництва можна ознайомитися на офіційному веб-сайті цього закладу: www.udau.edu.ua
Користуючись нагодою, ректор запросила випускників шкіл області до навчання в університеті, де можна здобути фахову освіту з найактуальніших і найзатребуваніших нині професій. А учасників семінару – до подальшої співпраці.
Продовжив роботу семінару виступ начальника Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Вадима Рудишина, який відзначив, що райони Черкащини займають перші місця з розвитку рослинництва та тваринництва, обсягами виробництва валової продукції на одного жителя тощо
Він наголосив на тому, що господарства області готові вийти в поле для весняних робіт.
– На сьогодні сільськогосподарські підприємства області з потреби 21 тис. тонн забезпечені повністю кондиційним насінням ярих зернових. Забезпеченість мінеральними добривами становить 95 відсотків до потреби, 100% – дизельним паливом, 95% – бензином. На 95% підготовлено трактори, 96% – посівний інвентар т.і., – підкреслив Вадим Костянтинович.
Він висловив впевненість у тому, що наявні в області висококваліфіковані фахівці аграрної сфери, матеріально-технічні ресурси, сільськогосподарська техніка дозволять виконати роботи комплексу весняно-польових робіт у стислі агротехнічні терміни.
Цікавим та інформаційно насиченим був виступ академіка-секретаря відділу рослинництва НААН України Олександра Іващенка, який порушив глобальну проблему органіки, яка сприяє утриманню вологи на полях. Виступаючий також зауважив, що мало мати чудові грунти, потрібно ще вміти ними користуватися. Він надав присутнім ряд корисних порад, проконсультував, як діяти в тих чи інших ситуаціях, викликаних змінами погоди.
Активну участь у семінарі взяли науковці Уманського національного університету садівництва: доктор с.-г.наук, професор кафедри агрохімії і ґрунтознавства Григорій Господаренко та кандидат с.-г. наук, доцент Михайло Мусатенко.
Науковці радили аграріям-практикам, насамперед, витримувати норми сівозміни, означені вимогою окремої постанови Уряду, розповідали, яким сортам та гібридам сільгоспкультур надавати першочергового значення, як боротися зі шкідниками рослин тощо.
Учасники семінару прослухали виступи та цікаві пропозиції представників інших галузевих структур: голів селищних рад, представників банківської системи, директорів сільськогосподарських підприємств, товариств з обмеженою відповідальністю, державних зернових компаній України та Міжнародної фінансової організації.
Семінар завершився на високій ноті. Підсумовуючи, заступник голови обласної державної адміністрації Анатолій Івашкевич побажав усім аграріям Черкащини бути справжніми господарями та вирощувати на щедрих українських землях високі врожаї на благо рідної Черкащини, всієї України.
(Знімки із сайту Уманського національного університету садівництва: www.udau.edu.ua)
Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Перед стартом весняної посівної аграрії Черкащини радились із науковцями як отримати найвищі врожаї"