12 березня Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ виніс рішення у справі розбещення неповнолітньої дівчинки, розгляд якої тривав майже два роки.
Юрист центру "Ла Страда – Україна", адвокат потерпілої Тамара Бугаєць повідомила про позитивне рішення для своєї підопічної – суд касаційної інстанції залишив в силі рішення Апеляційного суду Черкаської області, яке визнало винним чоловіка у розбещенні малолітньої дитини та призначив йому покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі.
Адвокат зауважує, що це дуже важлива перемога як для такої справи. В Україні вкрай мало практики позитивних вироків не на користь кривдника у справах з розбещення дітей.
"Більше ніж півтора роки, поки було розслідування та засідання у судах першої та апеляційної інстанціях не пройшли дарма, і в цій справі поставлена крапка, яка означає, що особа, яка вчинює сексуальний злочин відносно дитини має нести за це відповідальність!", – наголошує Бугаєць.
Нагадаємо коротко історію, яка розпочалася в липні 2011 року. Дівчинка проживала разом із матір’ю та її цивільним чоловіком. Чоловік регулярно бив жінку та дитину. А також, коли жінки не було дома, займався розбещенням неповнолітньої. Коли ж про це дізналася мати, вона подала заяву в міліцію.
Деякий час тривав суд над черкащанином, під час якого було задоволене кілька клопотань. Одне з них – провести психологічну експертизу дівчинки. Однак поки триватиме експертиза, суд також дозволив змінити запобіжний захід із "взяття під варту" на "підписку про невиїзд" обвинуваченого. Тож чоловіка відпустили.
Одне з офіційних пояснень суду було те, що за місцем проживання він характеризується позитивно, раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, а також зобов'язується з'являтися до суду за викликами. Серед неофіційних – експертиза може тривати довго, а треба звітуватися про те, "чому особа сидить і досі перебуває в СІЗО".
Як стверджувала мати дівчинки Ольга, обвинувачений скрізь хвалився, що він заплатив за свободу, а за 20 тисяч доларів його суд відпустить взагалі.
Ця справа перебувала на контролі в Уповноваженого Президента України з прав дитини Юрія Павленка і Центру "Ла Страда–Україна". Завдяки чому було прискорено проведення експертизи – всього за два місяці (зазвичай для цього потрібно 4–6 місцяів).
А вчора суд відмовив у задоволенні касаційної скарги засудженого, який наполягав на тому, що покарання для нього є занадто суворим, а також прокуратури, яка наполягала на тому, що покарання є м’яким і залишив рішення Апеляційного суду Черкаської області без змін.
Потерпіла закінчує другий клас. Наразі вона продовжує курс реабілітації, ходить кожного тижня до психолога. Поступово її життя налагоджується.
"Я безмежно рада та маю відчуття, що в силі щось змінити та добитись справедливості, головне, не втрачати віри. Такий результат – це робота цілої команди.
Беручи участь під час досудового слідства, судів першої, апеляційної та касаційної інстанції я побачила та відчула всю недосконалість системи захисту прав дитини бути вільною від злочинів сексуального характеру.
Безумовно, є ще багато, над чим необхідно працювати та вдосконалювати, але це рішення є гарним початком", – прокоментувала адвокат Тамара Бугаєць.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "За розбещення шестирічної дівчинки черкащанину дали п’ять років"