![Нові соціальні ініціативи Президента України: діти – майбутнє України](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/Goncharenko/2598.jpg)
12 березня 2013 року в прес-центрі облдержадміністрації заступник голови ОДА Тетяна Прітченко провела прес-конференцію щодо нових соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, спрямованих на захист дітей.
В якості експертів виступили перший заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення ОДА Семен Радченко, начальник Головного управління освіти і науки ОДА Галина Гаврилюк, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту ОДА Вадим Береза; начальник служби у справах дітей ОДА Оксана Покатілова, в.о. директора Черкаського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Лідія Юрченко.
Під час вступного слова Тетяна Прітченко відзначила, що Президентом України Віктором Януковичем під час розширеного засідання Кабінету Міністрів проголошено нові соціальні ініціативи: діти – майбутнє України. Вони передбачатимуть збільшення державної підтримки, зокрема, дітей з особливими потребами, дітей-сиріт та сімей, які виховують таких дітей.
– Нові соціальні ініціативи Президента України охоплюють 4 основні напрями, а саме: підвищення якості життя для сімей з дітьми; кожній дитині - всебічний розвиток та сімейний затишок; а також – створення Всеукраїнської «гарячої телефонної лінії» з питань захисту сімей з дітьми, – зазначила Тетяна Федорівна. – Ці напрямки включають в себе 15 ініціатив, які розподілено за управліннями ОДА відповідно до напрямків їх діяльності.
Так, Семен Радченко повідомив, що на реалізацію Головного управління покладено виконання 4 ініціатив.
– Зокрема, на продовження соціальних ініціатив, проголошених у березні 2012 року, збільшується державна допомога малозабезпеченим сім’ям. Їх кількість в області становить 4534, – наголосив Семен Володимирович. – Торік ці сім’ї отримали допомоги від держави на суму 55,3 млн. грн., а вже на 2013 рік сума виплати зросте до 77 млн. грн.
За попередніми розрахунками, до кінця 2013 року кожна сім’я отримає в середньому додаткове зростання доходів на 619 грн., а в 2014 році – на 976 грн. порівняно з 2012 роком.
По-друге. Збільшиться розмір надбавки з догляду за дитиною-інвалідом, внаслідок чого розмір допомоги буде підвищено в 1,5 раза, що дасть кожній сім’ї додатково від 240 до 300 грн. щомісячно, залежно від віку дитини.
Наприклад, для дітей віком до 6 років допомога зросте з 490 грн. до 730 грн., а дітей віком від 6 до 18 років – з 605 грн. до 907 грн.
– Також зросте допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають інвалідність. Сьогодні таку допомогу отримують 152 сім’ї в області, – підкреслив Семен Радченко. – Нині максимальний розмір соціальної допомоги становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку, а з врахуванням цієї ініціативи розмір допомоги збільшиться майже на 900 грн.
Ще одна ініціатива стосується забезпечення цієї категорії дітей необхідними засобами реабілітації.
За словами начальника Головного управління, у 2012 році 203 дитини отримали візки, 577 – протезно-ортопедичні вироби та інші засоби реабілітації.
Безпосередньо доставку готових засобів реабілітації до кожного інваліда здійснює сервісний центр, створений у минулому році на базі Черкаського протезно-ортопедичного цеху.
Станом на 1 березня 2013 року 20 дітей уже забезпечено візками та 77 – протезно-ортопедичними виробами.
У ході прес-конференції слово мали й інші її учасники.
Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Нові соціальні ініціативи Президента України: діти – майбутнє України"