![Черкащина відзначила 199-річчя від дня народження Тараса Шевченка](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/Goncharenko/2.JPG)
Сьогодні у Каневі відбулися урочисті заходи з нагоди святкування 199-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка.
Під час церемонії покладання квітів до могили Кобзаря на Чернечій горі голова ОДА Сергій Тулуб привітав з цією визначною датою жителів Черкащини та гостей, що приїхали з різних куточків України, щоб вшанувати пам’ять великого сина українського народу.
«Це особлива дата в історії всього українського народу, день народження генія, пророка української нації. Щиро вітаю всіх, хто небайдужий, хто прийшов сьогодні до Тараса Шевченка», – звернувся керівник області до всіх, хто зібрався на Чернечій горі.
Також очільник області наголосив на тому, що саме на громаді Черкащини лежить найбільша відповідальність за підготовку і відзначення 200-річчя Тараса Григоровича. Він закликав кожного долучитися до цієї важливої справи, адже гідне відзначення цього ювілею – черговий крок до визнання світовою спільнотою Черкащини та України в цілому як одного із духовних і культурних центрів .
Урочисті заходи відбулися і в музеї Тараса Шевченка Шевченківського національного заповідника. Із вітальним словом звернувся до присутніх Ігор Шурма, заступник голови Харківської обласної державної адміністрації. Разом із ним на свято завітали учні – переможці конкурсів, присвячених Кобзарю, які нещодавно пройшли в Харкові. Один із юних читців продекламував рядки із твору Тараса Шевченка «Чернець». Ігор Михайлович наголосив на тому, що Харківщина завжди підтримувала і буде підтримувати Канівщину, як один із історичних і культурних центрів країни. Зокрема, минулого року музей Тараса Шевченка Шевченківського національного заповідника отримав у подарунок унікальну збірку творів поета. Цього року таким презентом стала картина «Люди і долі» Віктора Чауса.
Після закінчення урочистостей гості мали змогу переглянути експозицію музею. Нині вона нараховує тисячі унікальних пам'яток, серед яких можна побачити меморіальні речі та офорти Тараса Шевченка, рідкісні видання його творів, шедеври народної художньої творчості, цінні архівні документи, фото- і кіноматеріали, аудіо- та відеозаписи знаменитих бандуристів і кобзарів. Усі ці експонати презентують різні періоди життя і творчості Шевченка як геніального поета, художника та громадського діяча.
Серед експонатів є унікальні речі, такі як червона китайка, якою була накрита труна Кобзаря; рушник із червоними півнями, вишитий Ликерею Полусмак; особисті речі Шевченка; прижиттєві видання його творів тощо.
- Дуже цікаво, багато такого, що показує Шевченка як людину, талановитого художника, а не тільки як поета, - розповідає відвідувачка Ірина Миколаївна.
У окремому залі під назвою «Слава» можна побачити галерею картин, книг відомих вітчизняних і зарубіжних діячів мистецтва, присвячених життєвому шляху великого генія українського народу.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости " Черкащина відзначила 199-річчя від дня народження Тараса Шевченка "