![На Звенигородщині вшанували пам’ять Великого Кобзаря та розпочали акцію «Шевченковими шляхами Черкащини»](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/Goncharenko/1.jpg)
З нагоди 199-ої річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка 9 березня на Батьківщині поета, в селах Моринці та Шевченкове, за участю представників влади відбулась низка заходів із вшанування Великого Кобзаря та відкриття краєзнавчо-мистецької акції «Шевченковими шляхами Черкащини».
В урочистостях взяли участь заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Едуард Івакін, голова обласної ради Валерій Черняк, його заступник Василь Касян, голова Звенигородської райдержадміністрації Микола Чередник, генеральний директор Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» Олександр Комаренко, сільські голови, гості інших районів Черкащини.
– Сьогодні на цій святій для кожного з нас землі ми відзначаємо 199-у річницю від дня народження Генія нації – Тараса Григоровича Шевченка, – звернувся до жителів села та гостей під час святкового мітингу заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Едуард Івакін. – За дорученням голови облдержадміністрації Сергія Тулуба щиро вітаю вас із цим великим святом. Сьогодні урочисті заходи проходять в різних регіонах Черкащини. Й зокрема, цього святкового дня в населених пунктах області розпочинається краєзнавчо-мистецька акція з нагоди ювілейної дати наступного року – 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря – «Шевченковими шляхами Черкащини». Акція започаткована Черкаською обласною державною адміністрацією. Її метою є відзначення на належному рівні майбутнього ювілею поета, активізація роботи щодо літературно-мистецького виховання підростаючого покоління в традиціях автентичної, власне української народної творчості.
Як зазначив Едуард Івакін, символом розпочатої акції є альбом. Під час неї кожен учасник має підготувати детальну ілюстровану інформацію про свій регіон у контексті запланованих або проведених заходів, пов’язаних із відзначенням 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Потому Едуард Олександрович передав альбом керівництву Звенигородського району.
У свою чергу голова Звенигородської райдержадміністрації Микола Чередник висловив щиру подяку за честь вписати перші сторінки до альбому в ім’я Великого Кобзаря, наголосивши: «Він залишив нам духовні заповіти, які повинен знати кожен українець, аби пишатися своєю історією і традиціями, бути завжди готовим до захисту Батьківщини й мати чіткі орієнтири в розбудові її майбутнього. Ми повинні розуміти, що дорога до нашої волі та щастя наскрізь проходить через Його Кобзар».
Представники влади урочисто поклали квіти до пам’ятника Матері, відвідали хату поета, у якій він народився та провів перший рік свого дитинства; виставки творчих робіт місцевих майстрів, зокрема художників Василя Галетка, Лариси Тітаренко, творців Звенигородської дитячої художньої школи, вишивальниці Зої Блаченко та ін.
У с. Шевченкове представники влади поклали квіти до пам’ятника Т.Г. Шевченку, могил батька й матері Великого Генія, Григорія та Катерини Шевченків, відвідали батьківську садибу, в якій зростав письменник, пройшли стежками, якими бігав у дитинстві малий поет. А також прослухали деякі історичні факти з життя Тараса Григоровича під час проведеної екскурсії в стінах літературно-меморіального музею Т.Г. Шевченка. Тут гості оглянули виставку портретів поета, репродукції картин Тараса Григоровича, фото історичних місць життя Кобзаря та сучасні роботи майстрів Звенигородщини.
Наприкінці екскурсії заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Едуард Івакін, голова обласної ради Валерій Черняк та директор Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» Олександр Комаренко обмінялися думками й пропозиціями щодо підготовки та відбудови Шевченкових місць у заповіднику до 200-ої річниці з дня народження Великого Кобзаря.
Довідково:
З нагоди 199-ої річниці від дня народження Великого Кобзаря від імені народного депутата України Валентина Нечипоренка у подарунок передано школам сіл Моринці та Шевченкове учнівські парти.
За інформацією управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Звенигородщині вшанували пам’ять Великого Кобзаря та розпочали акцію «Шевченковими шляхами Черкащини» "