![До Міжнародного жіночого Дня 8 березня в Черкасах відбулась виставка робіт юних митців та святковий концерт](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/Goncharenko/2561.jpg)
Напередодні свята 8 березня на Соборній площі, що в центрі Черкас, розпочала роботу виставка робіт гуртківців Черкаської області, тематика якої приурочена до свята, що наближається.
На виставці було представлено велику кількість робіт, виконаних у різних жанрах.
5 березня свої роботи представляли студенти Черкаського художньо-технічного коледжу, гуртківці Черкаського районного Будинку дитячої та юнацької творчості Черкаської районної ради, Черкаської районної станції юних натуралістів Черкаської районної ради, Кам’янського Будинку творчості дітей та юнацтва Кам’янської районної ради, Канівського районного Будинку школярів та юнацтва Канівської районної ради, Канівської міської станції юних техніків Канівської міської ради.
Серед різномаїття експонатів варто відзначити експозицію робіт Марини та Вікторії Філь з міста Сміли, які представили свої роботи в таких жанрах, як вишиванки, сорочки, рушники, узори, жіночі головні убори, ляльки-мотанки, іграшки, декоративний розпис, витинанки, живопис та народні прикраси. Як зазначають самі виконавиці, стилістика робіт тяжіє до автентичної традиційно української, та, зокрема, черкаської традиції виконання. Донька Марини, Вікторія Філь, викладає в Клубі народних ремесел «Дивина», що в приміському Будинку культури м. Сміла, а також в музичній школі №2 Смілянської міської ради на художньому відділенні, де знайомить юних майстрів із декоративно-прикладним мистецтвом Черкащини.
Оригінальністю та самобутністю відзначались представлені роботи Черкаського районного Будинку дитячої та юнацької творчості, серед яких витвори в жанрі паперо-пластика вражали незвичністю техніки та високим рівнем виконання.
Від Черкаського художньо-технічного коледжу були представлені студентські курсові та дипломні роботи за тематикою «Декоративно-прикладне мистецтво». Найбільша кількість робіт цього стенду була виконана в жанрі художнього розпису. Увагу відвідувачів виставки привертали, зокрема, народна картина на ужитковому виробі з жартівливою назвою «Тікай, Петре з Наталкою, іде мати з качалкою» у виконанні Мандро Катерини, настільна композиція Ані Кікоть, створена під впливом творчості художника та скульптора Івана Фізера, робота «художнє дерево» Михайла Мацкевича, а також писанки та керамічні крашанки.
Загалом експозиція виставки викликала великий інтерес черкасців та гостей міста, що були приємно вражені здібністю юних талантів Черкаської області.
А вчора на місцевій площі для жителів та гостей Черкас відбулась концертна програма. Вона супроводжувалась виступами аматорських колективів навчальних закладів профтехосвіти, зокрема: учнями Державних навчальних закладів «Черкаський професійний ліцей», «Черкаське вище професійне училище імені Героя Радянського Союзу Г.Ф. Короленка» та «Золотоніський професійний ліцей». Окрім того, під час концерту звучали виступи аматорських дитячих колективів м. Черкаси, поміж них: вокальна студія «Браво» (керівник Вікторія Самойленко), ансамбль «Чілі -чача» (керівник Наталя Смараєва-Гожа), ансамбль «Квітограй» (керівник Лілія Черненко).
.
Управління інформаційної політики та зв’язків та ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "До Міжнародного жіночого Дня 8 березня в Черкасах відбулась виставка робіт юних митців та святковий концерт "