Заступник міського голови Черкас Людмила Зарічна вважає, що наслідки необдуманих емоційних заяв деяких місцевих політиків про ніби повернення коштів за квартплату за два роки можуть призвести до колапсу комунальної галузі міста.
На її переконання, це свідомий крок до банкрутства трьох Служб утримання будинків.
Днями Вищий адміністративний суд скасував рішення виконавчого комітету щодо тарифів, яке діяло всього чотири місяці і нині не має юридичної сили. У мерії зазначають, що за цей час були ухвалені інші рішення, які стосувалися рівня квартплати. Одним із таких рішень тарифи навіть зменшувались на 7% і приводились у відповідність до економічних розрахунків. Таким чином, на переконання юристів міськвиконкому, на момент розгляду справи у судах діяло зовсім інше рішення. Фактично суди скасували рішення виконкому, яке вже не діє 5 років!
За словами Людмили Зарічної, навіть якщо припустити, що потрібно буде здійснити перерахунок, то це може призвести до того, що в один день усі три СУБи перестануть надавати послуги, ремонтувати під’їзди, стики, покрівлі і утримувати в чистоті прибудинкові території. В результаті – повний колапс і зупинка житлово–комунальної галузі міста.
— У мене складається враження, що деякі місцеві політики діють за принципом: "Чим гірше, тим краще". Але краще для кого? Для них? Можливо. Але не для виборців! Міська влада не матиме змоги одночасно в один день перевести усі будинки в ОСББ або віднайти заміну збанкрутілим СУБам. На це потрібен час і воля жителів. А весь цей час біля будинків збиратиметься сміття, бо двірники не працюватимуть, в підвалах заведуться пацюки та миші, протікатимуть покрівлі і стіни, які ніхто не ремонтуватиме, в підвалах тектиме з дірявих труб вода, — говорить Людмила Зарічна.
З іншого боку протягом цих двох років, про які говорять опоненти, черкаські СУБи надавали послуги: вивозили сміття, прибирали територію, ремонтували покрівлі і під’їзди, замінювали труби у підвалах. А тепер, на думку опонентів, кошти за ці роботи треба повернути. У такому разі комунальникам потрібно компенсувати їхні витрати.
— За логікою вони мають забрати усі дитячі і спортивні майданчики, встановлені у дворах багатоповерхівок, зірвати усі відремонтовані покрівлі, замінити нові двері на старі, повернути в підвали будинків усі застарілі труби і засувки. Переконана, що у цій ситуації здоровий глузд має перемогти, — зазначила Людмила Зарічна.
Як зазначив начальник Придніпровської СУБ Юрій Гончаров, кошти, отримані за ці роки від населення у вигляді квартплати, не були акумульовані на рахунках, не клалися на депозит. Їх інвестували в роботи.
Зокрема за останні 1,5 року черкаські СУБи відремонтували 240 під’їздів, облаштували 101 дитячий та 5 спортивних майданчиків, зробили поточний ремонт 66,3 тис. кв. м покрівель.
— Були виконані роботи. Причому роботи на великі обсяги. Із нас вимагають повернення коштів. Виходить, що нам мають повернути послуги, які ми надавали? – запитує Юрій Гончаров.
За словами заступника начальника управління–начальника відділу судового супроводу юридичного управління Юлії Поліщук, ухвалою Вищого адміністративного суду лише скасовується рішення виконавчого, але там жодним словом не говориться про якісь перерахунки, компенсації тощо.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Житлово–комунальній галузі м. Черкаси загрожує банкрутство через заяви про повернення коштів за квартплату"