Заборона магазинів одягу з Європи зробить одних черкащан голими, а інших – безробітними.
18 грудня у Верховній Раді зареєстровано законопроект, який заборонить торгівлю секонд–хендом в Україні.
У такий спосіб народні обранці хочуть зменшити обсяги імпорту уживаних товарів, які, на їх думку, не проходять належного санітарно–епідеміологічного контролю, а отже загрожують життю та здоров’ю українців. Окрім того, на думку депутатів засилля секунду створює негативний імідж країні і знищує вітчизняного товаровиробника та економіку.
Насправді, прийняття такого закону відбере у малозабезпечених черкащан, якими є більша частина населення нашої області, можливість одягатися, а у працівників та підприємців, які торгують секондом – роботу.
Мабуть, сьогодні важко знайти людину, в чиєму гардеробі чи у будинку не було б хоч однієї речі, купленої у секонд–хенді. Кількість магазинів уживаного одягу в Черкасах з кожним днем збільшується, росте і кількість городян, що в них вдягаються.
Черкащан, які надають перевагу одягу із секонд–хенду можна поділити на дві найбільші категорії: ті, хто шукає тут ексклюзив та справжні фірмові речі, і ті, у кого просто нізащо вдягнутися. Останніх, на жаль, значно більше.
– Замість того, щоб створювати сприятливі умови для відродження легкої промисловості, влада закриватиме секонди. Цим рішенням вони відправлять нас на вулиці, бо де ж зараз знайти роботу? Усі, продавці що сьогодні працюють у нашому магазині, колишні робітники тютюнової фабрики, куди нам іти, якщо і цю роботу відберуть? – бідкається старший продавець мережі магазинів "Альбіон" Наталя Бубенюк.
Усього в Черкасах 20 магазинів мережі "Альбіон", де працює до півсотні людей. Торгівля тут іде в залежності від сезону та статусу магазинів.
У магазинах ексклюзиву, де продається речі нові та в хорошому стані, часто можна побачити службовців облдержадміністрації, міськвиконкому, та інших владних структур, підприємців та бізнесменів. У магазинах секонд–хенду скуповуються переважно пенсіонери й студенти.
Зимовий одяг важчий, тож і беруть його менше, влітку ж торгівля йде жвавіше. У середньому в зимовий період один магазин "Альбіону", що торгує ексклюзивом, продає до 100 кг товару на тиждень.
Продавці зазначають, до ексклюзивних магазинів часто заходять дуже заможні люди. Приїжджають на таких іномарках, що хіба що у глянцевих журналах можна побачити. Вони шукають тут брендові речі і знаходять їх. Серед товару трапляється одяг від відомих кутюр’є – Dior чи Calvin Klein, наприклад, були й норкові шуби, а знаючі люди у біжутерії нерідко знаходять коштовності.
Через низьку платоспроможність значної частини населення, підприємці, які торгують новим одягом, не везуть у Черкаси якісних речей, а те, що вони виставляють на вітринах, часто не варте запрошеної за нього ціни. Тому заможніші городяни готові одягатися в ексклюзивних магазинах мережі секонд–хенд, сплачуючи навіть досить високу ціну за вживаний одяг у перший день його завезення.
45–річна Людмила справжня модниця. Шопінг у секонд–хендах перетворився для неї на хобі, своєрідне полювання. Вона знає коли і у які магазини завозять новий товар. Йде у перший день, коли вартість товару найвища, придивляється собі обновку, коли щось сподобалося, то може його приховати серед іншого одягу, і повернутися щоб купити у один з останніх днів завозу, коли ціна товару нижча.
– У мене в житті не було стільки одягу. В моєму гардеробі сьогодні є практично усе, як у найкрутішої модниці, від кількох пар кросівок до пеньюарів та балеро, – ділиться Людмила, – Я одягаюся як дружина генсека. Спочатку я хаотично купувала усе, що подобалося. Тепер перебрала свій гардероб, залишила лише найкраще, решту – роздала, а до нових покупок ставлюся дуже виважено, беру лише справжній шик та ексклюзив.
Та на жаль, більшість людей купує уживаний одяг через матеріальну скруту.
– Якби не секонд, то й не знаю у чому б ми ходили, – розповідає 37–річна черкащанка Олена. – Я залишилася сама із двома синами, їх треба одягти, вони ростуть на очах. Зарплата у мене така, що ледве зводимо кінці з кінцями. Практично усі гроші віддаю за продукти та комуналку, на одяг зовсім не залишається. В секонді ж за 100 гривень можна одягнутися з ніг до голови. Цим і користуємося, намагаюся знайти речі у хорошому стані, виперу їх, підшию, випрасую… По мені та моїх хлопчиках ніколи не скажеш, де ми одягаємося.
– Свого якісного й недорого не виробляють, а останню можливість у людей пристойно одягтись відбирають. Хіба ж так економіку і вітчизняного виробника піднімати? Вони мало того, що нас до злиднів довели, за пенсію ж прожити неможливо, то ще й голими зроблять, – обурюється пенсіонерка Олександра. – Я з секонду не лише сама з чоловіком одягаюся, а ще й внукам одежину знаходжу, у хату штори, покривала, постільну білизну, рушники покупляла, на дачу завжди є що одягти.
Інколи складається враження, що представники нашої влади живуть в іншій реальності, і рішення які вони приймають часто не для народу, а проти нього. Не можна відродити вітчизняного виробника легкої промисловості роздягнувши людей, так само не вдасться відтворити українську фармакологію, забравши у смертельно хворих імпортні ліки, чи підняти українське тваринництво, різко збільшивши мито на імпортне м’ясо…
Перевірено санстанцією
Одна з основних з мотивацій, через що народні обранці хочуть закрити секонди – не достатня санітарна обробка ввезеного товару. У черкаській санепідстанції запевняють – боятися нічого.
– Якщо цей одяг пройшов відповідну дезінфекційну обробку, то жодної загрози для здоров’я людини він не становить. А одяг з Європи, який завозять в Україну проходить пильну перевірку на таможні, а необроблений товар через кордон не впустять, – пояснює начальник черкаського міського управління головного управління держсанепідстанції у Черкаській області, головний державний санітарний лікар Черкас Василь Загородній. – За усе існування у Черкасах магазинів секонд–хенду ми не зафіксували жодного випадку захворювання, через цей одяг, Однак я б наполегливо радив людям усе таки прати куплений там одяг.
Секрети шопінгу в секонд–хенді
У перший день завозу у ексклюзивному відділі "Альбіону" встановлені найвищі ціни за кг товару, які знижуються з кожним днем:
1–ша категорія — одяг: 444 грн; 377 грн; 322 грн; 277 грн; 233 грн; 199 грн; 166 грн.
2–га категорія — білизна і біжутерія: 1111 грн; 999 грн; 888 грн; 777 грн; 666 грн; 555 грн; 444 грн.
3–тя категорія — дорога біжутерія — 7777 грн; 6666 грн; 5555 грн; 4444 грн; 3333 грн; 2222 грн; 1111 грн.
У відділі секонд–хенду мережі "Альбіон" ціни суттєво відмінні від ексклюзиву:
Одяг — 99 грн; 88 грн; 77 грн; 66 грн; 55 грн; 44 грн; 33 грн.
Одяг у поганому стані — 33 грн у перший день, 4 грн – у останній.
"Не мышонок, не лягушка, а неведома зверушка"
Часто у магазини надходить товар, який наші люди бачать уперше, і часто не знають, як його використовувати. Були тут й дивовижні дитячі грілки–муфточки для рук із наповнювачем, подібним до пшениці, що мали нагріватися у духовці. Був і надувний мужчина з усіма, щоправда, не надувними чоловічими подробицями. У продаж часто потрапляють музичні інструменти, окуляри, годинники.
Факт
Торік в Україну було завезено 98,6 тис тонн вживаного одягу. За останні 5 років обсяг імпортованого секонд–хенду становить 447,843 тис. тонн — по 10 кг на кожного українця.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Щодня черкащани тоннами купують одяг секонд–хенд"