![На Черкащині діє обласна програма забезпечення профілактики ВІЛ–інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ–позитивних](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/32912.jpg)
Виконання прийнятої рішенням Черкаської обласної ради обласної програми забезпечення профілактики ВІЛ–інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ–інфікованих і хворих на СНІД на 2009–2013 роки перебуває під постійною увагою Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф ОДА.
Як інформують в ГУОЗ, у виконанні цієї програми Головному управлінню сприяють і ряд інших структурних підрозділів органів виконавчої влади в області, зокрема, управління у справах сім’ї та молоді ОДА, Головне управління освіти і науки ОДА, управління Держдепартаменту з питань виконання покарань в області, РДА, МВК, обласний комітет Товариства Червоного Хреста за участю в установленому порядку іноземних громадських та благодійних організацій, засоби масової інформації.
Протягом року відбулося 4 засідання координаційної ради, на яких було розглянуто 24 питання.
За ініціативи Ради, недержавних організацій було організовано та проведено прес–конференції за участю членів ради, недержавних організацій, громадськості, засобів масової інформації з нагоди Всесвітнього Дня пам’яті людей, які померли від СНІДу (18.05.2011), Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом (27.11.2012), "круглий стіл" з нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом (23.03.2012). В області продовжено розвиток мережі центрів ресоціалізації наркозалежної молоді "Твоя перемога".
Створено та функціонує Християнський центр духовної та соціально–психологічної реабілітації залежних від наркоманії та алкоголізму "Перемога" Тальнівського району. В Звенигородському районі (с. Вільховець) діє реабілітаційний центр алко– та наркозалежної молоді створений благодійною релігійною організацією "Дорога до сіону", в якому спільно з управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту ОДА постійно проводяться заходи профілактичного спрямування.
В області функціонують 2 громадських центри для споживачів ін’єкційних наркотиків (далі – СІН): в БФ "ВАМ" працює напрямок для СІН та ВІЛ інфікованих (охоплено близько 1150 осіб) та ком’юніті–центр ЧБО ЛЖВ "Від серця до серця" напрямок для дітей, батьки яких є СІН, ЖКС та ВІЛ інфікованими (послугами охоплено 340 осіб).
У навчальних закладах впроваджуються освітньо–профілактичні програми, спрямовані на формування в школярів позитивної мотивації на здоровий спосіб життя та запобігання поширення негативних явищ серед неповнолітніх. З метою популяризації серед молоді здорового способу життя 16.06.2012 проведено IV–й обласний молодіжний фестиваль "Маніфест вулиці – 2012". Фестиваль зібрав найкращих стрітболістів, реперів, хіп–хоперів, паркур–команд з усієї України. Участь у заході взяли понад 500 осіб молоді.
24–25 травня 2012 року в магазинах "Сільпо", "Велика кишеня", "Делікат", "Фуршет", "Гранд маркет", "Казбет", NOVUS та Mollі м. Черкаси проходила акція "Подаруй дитині життя!" для дітей хворих на СНІД. В ході акції було зібрано продукти харчування, солодощі, фрукти, сік, іграшки, канцтовари для дітей. Волонтери та активісти Соснівської РО ТЧХ м. Черкаси відвідали 50 хворих на ВІЛ/СНІД дітей та вручили 264 кг/одиниць продуктів на загальну суму 1 787 гривень.
20.05.2012 в рамках відзначення Всесвітнього дня пам’яті людей, які померли від СНІДу в області пройшли заходи під гаслом "Прояви небайдужість!".
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Черкащині діє обласна програма забезпечення профілактики ВІЛ–інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ–позитивних"