![На підприємствах Черкащини на сьогодні працюють 10858 осіб з обмеженими можливостями](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/Goncharenko/2434.jpg)
Черкаське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів є однією з установ, яка в межах своєї компетенції проводить цілеспрямовану роботу щодо реалізації в регіоні державної політики в сфері соціального захисту інвалідів.
Як інформує його директор Катерина Радзівіл, основним напрямком роботи відділення Фонду є здійснення контролю за виконанням роботодавцями підприємств всіх форм власності (на яких працюють 8 і більше осіб) нормативу для працевлаштування інвалідів. Також його фахівцями контролюється своєчасне перерахування адміністративно-господарських санкцій, що надходять від підприємств за його недотримання.
У 2012 році Фонд соціального захисту інвалідів визначено відповідальним виконавцем бюджетної програми «Заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації інвалідів». В її рамках для осіб з інвалідністю, зокрема, для інвалідів-чорнобильців, у Черкаську область надійшло 60 автомобілів на суму 3560,7 тис. грн., що дало можливість інвалідам, які стояли на черзі від 10 до 15 років, отримати довгоочікувані авто.
За цією програмою фінансувалася компенсація за невикористане санаторно-курортне лікування – 1683 інвалідам на суму 503 тис. грн.
На оплату навчання інвалідів водінню та послуг, пов’язаних з поверненням, вилученням, зберіганням та реалізацією автомобілів, спрямовано 20,5 тис. грн.
Відповідно до наказу Мінсоцполітики за №192 у 2012 році через територіальні відділення Фонду здійснюється фінансування громадських організацій інвалідів у бюджетній програмі «Фінансова підтримка громадських організацій інвалідів та ветеранів, заходи з відвідування військових поховань і військових пам’ятників та з увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років». П’ять громадських організацій отримали фінансову підтримку в розмірі 959 тис. грн. (Звенигородське та Черкаське УВП УТОС, Черкаська ОО УТОС, Черкаська ОО УТОГ, ВОІСОІУІ).
Забезпечуючи контроль за виконанням роботодавцями нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю Черкаське обласне відділення опрацювало 2650 звітів. За їх результатами спостерігається дві основні тенденції:
– збільшення кількості підприємств, які виконують встановлений норматив працевлаштування інвалідів;
– збільшення чисельності працюючих інвалідів на підприємствах порівняно з нормативом на 1,5 тис. осіб.
На підприємствах Черкащини на сьогодні працює 10858 осіб з інвалідністю.
В минулому році Фонд здійснював оплату навчання 25 студентам-інвалідам у вищих навчальних закладах на суму 128 тис. грн. За рахунок коштів Фонду профінансовано фізкультурно-спортивну реабілітацію 22спортсменів-інвалідів на базі Національного центру параолімпійської і дефлімпійської підготовки та реабілітації інвалідів на загальну суму понад 102 тис. грн.
Для 11 інвалідів І та ІІ групи у 2012 році передплачено періодичні видання на суму 343 грн.
Надано фінансову допомогу підприємству громадської організації інвалідів «Благодія-Центр» у розмірі майже 200 тис. грн., на якому працевлаштовано двох осіб з обмеженими фізичними можливостями. Крім того, у минулому році за кошти Фонду створено 36 робочих місць на підприємствах області для працевлаштування осіб з особливими потребами.
Пріоритетним напрямком роботи в 2013 році є роз’яснююча робота із роботодавцями з реєстрації підприємств та працевлаштуванню на них інвалідів. Також відділення Фонду буде здійснювати фінансування чітко визначених напрямків соціального захисту інвалідів за рахунок коштів, передбачених Фонду в державному бюджеті України на нинішній рік, заходів щодо соціальної, трудової та професійної реабілітації інвалідів за напрямками, визначеними постановою Кабінету Міністрів України №70 від 31.01.2007 р. Також буде продовжено формування цілісної системи реабілітації інвалідів, в межах визначених повноважень, з метою залучення їх до суспільно-корисної діяльності, сприяння в здобутті освіти та подальшому працевлаштуванню.
Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На підприємствах Черкащини на сьогодні працюють 10858 осіб з обмеженими можливостями"